Bastlírna - Liberec (přesunuto)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
8milan8
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2016, 02:00
Bydliště: Liberec

Bastlírna - Liberec (přesunuto)

#1 Příspěvek od 8milan8 »

Ahoj,

jsem mladý bastlíř z Liberce a zajímalo by mě, jestli by byl zájem udělat nějakou "komunitu" lidí, kteří se takovýmto věcem věnují v Liberci.

Asi není třeba dlouze vysvětlovat výhody/nevýhody, ale měl bych prostory, kde by se za rozumnou cenu dalo být a odhodlání. :/ Jen nevím, kde hledat lidi, kteří mají podobné smýšlení, tak to zkouším zde...

Jsou tu nějací lidi z Liberce s podobnou potřebou?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Bastlíř bejvá tvorem samotářským, proto se nediv, když se nikdo neozve.
Stejnej problém je u lidí v oblasti IT - oslovíš jich několik stovek, přihlásí se 30 lidí, dorazí jich 5 :D.

Ale co takhle spáchat pro děti ňákej bastlířskej kroužek?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#3 Příspěvek od Hrnous »

MetalGod píše: Ale co takhle spáchat pro děti ňákej bastlířskej kroužek?
A hned vám do něj věnuju 5 palet kondenzátorů :)

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#4 Příspěvek od lintik »

Hledej na Facebooku

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

Jak moc mladý jsi? V Liberci je tohleto. http://bastl1.rss.tul.cz/obsah/krouzek- ... -pokrocili
http://www.dps-az.cz/zajimavosti/id:769 ... ektronikou
Jo, vím, že Ymca je křesťanská organizace, ale asi je neškodná. mělo by to být něco jako skaut.
https://cs.wikipedia.org/wiki/YMCA
Pak ještě nějaký radioklub. http://www.rob-liberec.info/
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 17 čer 2016, 04:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

I kdyby se tam vodpory křtily svěcenou vodou, furt stokrát lepší jak muslimská organizace.

A ještě si u toho můžeš zazpívat :D
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#7 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
no v Liberci již funguje nějakou dobu DDM - Větrník. Mají tam dost zájmových kroužků, od tance přes výtvarku, modelařinu, PC, elektroniku až po sportovní kroužek, turistický - viz. zde, seznam kroužků v ČR. Nevím, jestli ještě vůbec funguje v Liberci ofiko radioklub OK1KFQ, nahoře - kousek od konečné tramvaje v Lidových sadech (Na Čekané 266/9) zde... Před cca 20 lety (panebože, jak to letí :cry:) jsem tam s kámošem pravidelně docházel na přednášky, či školení, převážně na pokec a rady k našim různým konstrukcím. Probíhala tam výuka i Morseovy abecedy ... Brali to dost vážně, chtěli nás automaticky připravit na zkoušky, tehdy třídy A.

Edit: Na stránkách Českého radioklubu jsem ještě našel, že Liberecký radioklub OK1KFQ je nyní na adrese: U jezu 4, Liberec 4, 460 01 (Milan Skřivanec - vedoucí ..?). Ale kde to tam je přesně, nevím.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Cowley »

Myslim si, ze on sam chtel provozovat neco u sebe (viz jeho slova o prostoru, kde by se dalo za rozumny peniz pobýt).

Uživatelský avatar
8milan8
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2016, 02:00
Bydliště: Liberec

#9 Příspěvek od 8milan8 »

Moc děkuji za odpovědi. :) No, právě že zase tak mladý nejsem, aby jsem chodil na kroužek. :) Je mi 28 ;)

YMCU znám a chvíli jsem tam chodil. Je to super.

Mě de spíše něco pro trochu větší chlapy. A hlavně mi jde o to, že teď zvažuji koupi nějakého osciloskopu a najednou mi dochází, že na to moje využití je to skoro škoda kupovat něco kvalitního, ale zase co mám za zkušenosti s levnými, tak pak člověk někdy zabrečí. :) A tak mi přijde šikovné vybavení sdílet s více lidmi, popřípadě si mít s kým i o problémech tohoto typu promluvit (samozřejmě "promluvit" můžu i zde na fóru). A přeci jen také nejsem rokefeler abych mohl kupovat kvalitní věci a vlastně bych je potřeboval nanejvýš jednou dvakrát do roka. Ale když je nemám, tak nemohu moc pokročit v projektu dále. A pořád otravovat někoho mě také nebaví...

Takže mi šlo spíše o něco takového. Mít někde místnost, která bude sdílena mezi lidi a společně se budou podílet na jejím vybavení...

Jako pokud to neklapne, tak je možnost se spojit s tou ymcou a tam se o tom nějak pobavit, ale sídlí na půdě univerzity a nevím, jak je to tam s přístupem mimo obvyklé časy. A pro pracující jiný čas než neobvyklý (všední dny spíše navečer a víkendy) nejsou. :)

Díky všem!

Uživatelský avatar
8milan8
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2016, 02:00
Bydliště: Liberec

#10 Příspěvek od 8milan8 »

MetalGod píše:Bastlíř bejvá tvorem samotářským, proto se nediv, když se nikdo neozve.
Stejnej problém je u lidí v oblasti IT - oslovíš jich několik stovek, přihlásí se 30 lidí, dorazí jich 5 :D.

Ale co takhle spáchat pro děti ňákej bastlířskej kroužek?
O IT mi nemluv. :) Zrovna jsem státnicoval z IT ... :)

Jinak kroužky jsou - YMCA a Větrník. A popravdě mám dětí dost ve skautu a někdy potřebuje člověk relax a relaxuji u elektroniky... :)

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#11 Příspěvek od Sandal »

Zrovna jeden tábor YMCA mám asi 0,5 km od baráku :wink: Zdá se ale že žádný zájmový kroužky zde nejsou.Chodí se tam hlavně chlastat a tábořit.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jezevec »

8milan8 píše: ...Takže mi šlo spíše o něco takového. Mít někde místnost, která bude sdílena mezi lidi a společně se budou podílet na jejím vybavení...
Tohle v praxi nikdy nemůže fungovat.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#13 Příspěvek od gepard »

Na tom kroužku, na univerzitě, vybaveni již jsou a dobře... jen bude asi problém s tím přístupem "kdykoliv"...
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

8milan8 píše:A hlavně mi jde o to, že teď zvažuji koupi nějakého osciloskopu a najednou mi dochází, že na to moje využití je to skoro škoda kupovat něco kvalitního
Nějakých 30000-40000 Kč je furt jenom cena jedné lepší dovolené nebo průměrnýho ojetýho motocyklu. http://www.moto-inzerce.cz/vyhledavani?priceTo=40000

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#15 Příspěvek od jirkati »

Kolektivka OK1KFQ už v Liberci žádné prostory bohužel nemá i když stále existuje. Ani adresa "U Jezu ..." už taky dávno neplatí. Geparde potvrzuji bezva partu v radioklubu v libereckých Lidových sadech, pár přednášek jsem tam taky vyprodukoval a hodně lidí se ke vlastní značce dopracovalo. Bohužel, došly peníze a bez údržby baráku a techniky to prostě nefunguje. Dnešní vypjatý individualismus pracuje spíš proti jakémukoliv pravidelnému spolkování.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“