Autobusy Yutong zk6126hga

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#16 Příspěvek od ohryzek36 »

starecd píše:SOR měli zpočátku také problémy s místem i poruchovostí, teď se to snad zlepšilo, aspoň, co se týká pohodlnosti sezení, hluku a "drncání"
SORy jsou v pohodě - přesedl jsem do nich ze staré karosy (asi typ C734, nevím) a rozdíl jde trochu poznat (v kopci je převýšení cca 100m) - nedávno ale vyvřel motor (malá závada + cizí řidič, bus klekl), a autobus se i po opravě začal v kopci chovat jako staré RTO-čko (jel snad na 2 válce z 6-ti, do kopce jsme jeli vyhlídkovou jízdu s několika zastávkama) a i když by to už mělo být zase opravené, tak asi slabě - v pátek (když jsem jel autem) už zase jezdili místní řidiči s jiným autobusem :roll: .

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#17 Příspěvek od Hydrawerk »

Co říkáte na polského výrobce Solaris? Dodalí mnoho autobusů do Olomouce i do Brna. Mají umístěný motor nesymetricky na pravé straně, což je trochu divné. Jinak se mi zdají OK.

Uživatelský avatar
LukinoOl
Příspěvky: 66
Registrován: 09 čer 2016, 02:00

#18 Příspěvek od LukinoOl »

Bohužel občas jezdím právě z Olomouce SOLARISem, co se kvality vozidla týče to hodnotit nemůžu.
Co se však týče pohledu pasažéra:
1, sedačky mají skořepinu z tvrdého plastu - není přece nic krásnějšího, než mít celou cestu zaražený plast v žebrech
2, rozestup sedaček je cca 30cm - ideální pro děti do 7-mi let, případně pro Meresjeva
3, šířka sedaček - na dvojsedačku se vejdou vedle sebe tak akorát dvě anorektičky

Pokud chceš vozit osoby do 150cm a 40kg váhy, a nebo nas..t normální lidi, tak je SOLARIS ideální volbou!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#19 Příspěvek od keemo »

No v Ove jezdi nove plynove solarisy a ja si stezovat nemuzu :) sedacka je drevena s mekkym penovym sedakem :)

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#20 Příspěvek od dobrman »

U nás jako MHD jezdí převážně Mercedesy a MANy.....

Jelikož městskou téměř nepoužívám, nevím jak na tom jsou
Přílohy
jh_autobus6_mestska_0112_denik-630.jpg
(99.36 KiB) Staženo 10 x

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#21 Příspěvek od starecd »

LukinoOl: tak to jsou přesně u nás trolejbusy, "nízkopodlažní"s vysokým posezem na těch plastových nestvůrách, někde taky málo místa a ještě madlo "účelně" umístěné, aby tlačilo do kolena. Popř. "dvojedáky" fakt jen pro jednoho......super poježdění.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Prave mam cest jet v jednom z tech zazraku cinskeho prumyslu. Hrozny zazitek. Kraval jak v lokomotive, vibrace od motoru tak strasne, ze cekam kdy neco odpadne. Chvilema to cele rezonuje ze se ani nemuzu trefit do klanesnice v mobilu. Uf.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#23 Příspěvek od starecd »

Přesně to byl i můj první zážitek s tímto "zázrakem". Bohužel s ním musím jezdit každý den aspoň víš, jak se "těším" na ranní kodrcání s tímto žebřiňákem. A to ještě onehdá byl "přihnutý" plech někde na řemenici a to byl teda rachot, byl jsem za řidičem, jestli mám fasovat špunty do uší nebo sluchátka. Závadu odstranili za 2dny!, ale i tak je každá jízda hrůzou.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“