Odstranění staré barevné malby

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Odstranění staré barevné malby

#1 Příspěvek od badoch »

Zdravím,

nemá někdo zkušenost-tip jak ostranit starý barevný nátěr v bytě?
Je to orginální tonovaná barva (ne Primalex,ale něco podobného jiné značky)

nejde odmočit jak klasická malba
nejde to parou
nejde opalit
nejde kartáčem

nevím co to je za svinstvo. Je jedno jestli je to oranžová,červená,zelená
Přílohy
IMG_20160714_130819.jpg
(95.69 KiB) Staženo 39 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Mě se nejvíc osvědčila kombinace kartáč- voda.
Do malířské pumpy jsem dal čistou vodu. Vždy jsem si nastříkal kousek zdi (řekněme 0,5m²), chvilku nechal vsáknout a pak to vzal kartáčem. Ale DRÁTĚNÝM!
Pokud jsem to namočil moc, nebo na to moc tlačil, tak jsem se dostával až na hrubou omítku. Při opatrném kartáčování a namáčení zůstala i fajnová, zmizel jen nátěr.
Vzhledem k tomu, že už to zkoušíš (viz foto), tak zkus i tento postup. Třeba pomůže.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Není to latex? Můžeš zkusit: http://www.ireceptar.cz/pro-kutily/post ... ve-natery/ nemám nic z toho vyzkoušené, pokud je to latex, je to prostě problém :-(

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od badoch »

Latex to není a voda se na to nechytá. Bylo to jestli si matně vzpomínám kupované v nějakém bau-bau a byla to normální tonované interierová barva.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Nakadah »

A není to disperzní, vodě odolná (omyvatelná) barva? Düfa Malerweiss apod. ? Zkusil bych na to Lakostan D...

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od badoch »

Tak jsem zkoušel ocet a ten nic, ale i sodu a tam jakysi malý efekt je.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

Tak to reaguje s alkáliema. To znamená, že by to mohlo pustit uhličitanem sodným, neboli sodou na praní. Celý tím důkladně namočit, nechat působit, pak setřít, nebo seškrábnout.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od badoch »

Tak jsem objednal na zkoušku ten lakostan a kilo sody tak uvidím.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud je to disperze a na tvrdý povrch , tak jedině několik disperzí navrch .
Nelze rozumně sundat . Ještěže před revolucí na panel malovali hlinkou .... No a když nějaký vůl na panel natře disperzi , jedině ho pro duševní přežití zastřelit .

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#10 Příspěvek od kovar »

Kdysi se dělaly potěry stěn sádrou a natíraly se emailem!
Je to 🤐 odolné a nejde to ničím dolů!
Mám takovou zkušenost ze svého domečku.
Jediné co na to funguje je , otlouct celou omítku a dát novou.
A nebo to udělat jako já.
Natřít stěnu silným penetračním nátěrem a pak to normálně přemalovat!
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od badoch »

Jak už jsem psal, je to "normální interierová barva na stěny". Problém je ten, a zjistil jsem že je to vlastnost, protože to dělá údajně i dalším lidem. Je náchylnost k plísni. Barva se prý po několika letech kazí. Není to plíseň jako taková, dělá to to shluky teček velikosti hlavišky od sirek.Když se to postříká savem tak to zmizne, ale je zase vyžrané kolo. Je to na místech kde by to nikdo vzhledem k možné vlhkosti nepředpokládal. Nejhorší je červená a oranžová na zelené jsem to nepozoroval. Začalo to dělat po několika letech.
Navíc je to ve starem baráku, kde bojuji s plísní normální. Proto to nemohu překrýt, ale musím dostat dolů. Na to fungicidní penetrace a bílý Primalex.
Teď maluju Primalex mykostopem a do smrti už nevezmu barevnou barvu do ruky.

Takže pozor čím kdo maluje.
Přílohy
IMG_20160715_083823.jpg
(50.12 KiB) Staženo 26 x

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#12 Příspěvek od weed_smoker »

Drátěnej kartáč do vrtačky funguje na každou barvu.Pokud ne,tak 2-3 určitě stačej.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Otkundes »

Když to nešlo špachtlí ani drátěným kartáčem, kdysi jsem stěny škrábal i pilovými listy na řezání železa. Mezi dva úhelníky vložil asi 8 cm kus ostrého plátku, odřízlého flexou. Kolmo ke stěně přitlačil a táhl. Lépe mi to však šlo s malým svěráčkem. Plátek uchytil do čelistí, přiložil ho na zeď, opřel se o svěráček a táhl ho dolů. Občas plátek vyměnil a - pak přeštukoval.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Proč to v dnešní době odstraňovat , když se to dá přetřít . Než se to zde pořeční , mohlo být dávno hotovo .

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#15 Příspěvek od Mysteri »

badoch píše:Navíc je to ve starem baráku, kde bojuji s plísní normální. Proto to nemohu překrýt, ale musím dostat dolů. Na to fungicidní penetrace a bílý Primalex.
Teď maluju Primalex mykostopem a do smrti už nevezmu barevnou barvu do ruky.Takže pozor čím kdo maluje.
V starom tehlovom baráku (1954), kde som vyrastal, sa postupne navrstvilo v byte niekoľko farieb. Okolo roku 2000 to už robilo tiež podobný problém. Museli sme zbrúsiť všetky vrstvy, nanovo opraviť podklad, potom penetráciu (pre istotu 2x aplikovanú - rohový byt na poslednom poschodí - rohová pleseň). Mimochodom, neviem, čo je na tom pravdy, ale s Primalexom je vraj jeden problém: nedá sa vraj naň priamo použiť iná farba ? Je to však poznatok cca 20 rokov starý, tak neviem, ako je to dnes.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“