Klimatizacia Samsung Maldives AQV09PWAN + AQW09PWAX

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

Klimatizacia Samsung Maldives AQV09PWAN + AQW09PWAX

#1 Příspěvek od keso »

Zdravim majstri,
s klimatazaciou Samsung Maldives taky problem, ze na vnutornej jedotke zacali kolisat otacky. Akokeby "vynechavalo" napajacie napatie ventilatora.
Vo firme, ktora mi klimu montovala mi povedali, ze 2 mesiace su uplne zaneprazdneni, takze kym sa ku mne dostanu, tak bude jesen :(. Samsungy montuje iba ta jedna firma, tak iny servis som neoslovil.


Takze moje otazky:

1. Nasiel by sa tu nejaky servisak na klimy zo zapadneho slovenska (najlepsie okolie Sale), ktory by to vedel opravit?
2. Ked sa nenajde servisak, tak co by som mal skontrolovat?
Zatial som klimu rozobral - konektory nie su skorodovane, studenak na riadiacej jednotke vizualne nie je vidiet. Ventilator aj s motorom je pod vyparnikom, tak som sa k motoru nedostal. Ventilator ma sice lopatky zanesene prachom, ale toci sa volne, loziska nezadieraju.
Ked som telefonoval do servisu, tak mi hovorili, ze by to mohla byt riadiaca jednotka. Da sa to niekde objednat?

vdaka,
keso

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#2 Příspěvek od Holly »

Jen blbý nápad, nemáš tam režim nature? Při tomto režimu mi to náhodně mění otáčky a taky se náhodně natáčejí lamely, prostě jako v přirodě.
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

#3 Příspěvek od keso »

Tak zda sa, ze problem je vyrieseny. Problem nakoniec asi nebol v kolisani otacok, ale v kolisani prietoku vzduchu. Ten radialny ventilator bol za 5 rokov fungovania uplne zaneseny takym zlepenym prachom, alebo ako ten bordel nazvat. Kvoli tomu bordelu vznikali na tom ventilatore nejake "aerodynamicke oscilacie", alebo ako to nazvat a preto to fukalo vselijak nahodne, raz silnejsie, raz slabsie.
Vycistil som ventilator zubnou kefkou a zatial to funguje OK. Dufam, ze tam nebola ina chyba :)

keso

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“