Ruské hodiny digitální

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#46 Příspěvek od robo »

Obrázek

Vlastnim tenhle model. Pokud mel clovek stesti tak byl USSR vyrobek takrka neznicitelny, snad krome nuklearniho vybuchu. A tento budik maka urcite 30 let na original soucastkove zakladne. A nevadi mu ze v zasuvce uz neni 220V. Jo obcas rusove umely.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od radioelectrum »

To má jeden display nebo jednotlivé digitrony ? Některé rží dodnes a některé odešli po pár letech. Tak bych rád věděl které "drží".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#48 Příspěvek od rnbw »

Ja mam displej vcelku a ten funguje, akurat uz svieti slabsie.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#49 Příspěvek od Lubanec »

Přesně ty co má Robo ,tak ty právě dělají problém,že z 23:00 nenaskočí 00:00 ,ale skočí to na 04:00..a to se opakuje
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#50 Příspěvek od robo »

Displej vcelku.

TO Lubanec. Zkus bud vytahnout ze zdi, pockat chvilku at se vybiji elity a zapnout, reset a zkusit nastavit cas 23.58 jestli to pujde a pockat co se stane za dve minuty. A nebo vytahnout ze zdi, pockat chvilku na elity, zmacknout rest tlacitko a zaroven to zapojit do site. Pak reset pustit a nastavit stejny cas. A jako treti variantu bych do tohoto pokusu zalozil zalozni 9V baterii. To bych asi nechal az na konec.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#51 Příspěvek od fredis »

Tu baterku mají jen některé typy.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#52 Příspěvek od Miri »

Nechci spamovat, ale nějaké náhradní díly na ruské hodiny jsem bral v Sagatu asi před rokem
http://sagat.vyrobce.cz/doku.php?id=ruske_soucastky
Miri

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#53 Příspěvek od robo »

Lubanec ma stejny stroj jak ja a ja tam mam moznost mit barerku

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#54 Příspěvek od fredis »

I to je možné. Já měl v ruce dvoje který vypadaly úplně stejně, a uvnitř se lišily. A baterku měly taky pouze jedny z nich :wink: . Ale pokud to víš, tak ji tam má :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#55 Příspěvek od MajklR »

Tyto hodiny, ve dřevě mám už více jak 40 roků ,stále funkční. Když jsem je přivezl, první jsem vyhodil to plechové pískátko, bylo mi nanic. Přibližně v té době vyšel v AR návod na regulaci mám dojem že žhavícího napětí displeje pomoci fotoodporu, který jsem umístil pod displej. Ve dne svítí naplno, v noci jas pohasne, možno seřídit trimrem. Některé hodiny mají přepínač, ale kdo by to dvakrát denně přepínal. Hodiny mají 9V baterii, která spolehlivě zálohuje při výpadku sítě. Někdy zablbnou vzadu tlačítka nastavení, ale není to tak často.
Naposledy upravil(a) MajklR dne 19 dub 2019, 21:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od cputakt »

Přidám se k debatě,sehnal jsem jedny z prvních těchto hodin kde jsou samotné 4 itrony a uprostřed je samostatná blikajicí tečka po vteřinách.
Vyměnil jsem oba elyty hodiny jedou dobře ale mám problém asi se žhavením.Pokud nechám pár dní ty hodiny vypnuté a potom je zapnu krásně svítí ale za pár minut jas o dost zeslábne.Někde jsem viděli schéma a tuší mže tam je žhavení přímo z transformátorku je možné že ten transformátorek je nějaký oslabený nebo jsou vysvícené ty itrony?

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od cputakt »

Mám přesně ty co jsou tam první tedy elektronika 4
http://danyk.cz/stare_digi_hodiny_en.html
schéma http://danyk.cz/elektronika4_g9-02.png

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#58 Příspěvek od pepik9 »

Transformátor se asi nemá jak oslabit. Na těch stránkách přidávají do žhavení odpor, protože tehdy bylo s bídou 220V, dnes je spíš 240V.
Ty se samostatnými itrony mi donesl známý k opravě ješte za časů oněch a už tenkrát svítily nerovnoměrně.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od cputakt »

Ten odpor tam dával protože kdysi bylo v síti 220V a nyní je více tak aby se ty itrony nevypalovaly.Takže pokud bych ho snížil což už je vůči dnešnímu napětí nižší tak by to mělo více svítit.Mi se to po zapnutí do sítě krásně rozsvítí ale za 20 minut je to o 50% slabší.Možná zkusím dát větší odpor je možné že to vyšší napětí nedělá dobře těm itronům a proto se za chvíly jakoby vypálí.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#60 Příspěvek od Lubanec »

Zdravím..tak sem sehnal zaplatpánbůh funkční ve dřevě..o co mi ted jde..že třeba po cca 2 týdnech se spozdíjou o minutu..Já pořád doufal,že ten trimr,co je uvnitř je na zrychlování sekund a ono asi nic..Je tam něco na zrychlení o kousíček sekund?Nebo na co je ten trimr ubec?Díky
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“