Úpravy zdroje MESIT 40V 40A

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

Úpravy zdroje MESIT 40V 40A

#1 Příspěvek od Hrnous »

Čau všem, začal jsem doma dělat jisté přestavby z dílny na polodílnu a tak musím přestěhovat mimo jiné tento slavný zdroj od Mesitu.. když už jsem z něj shodil veškeré další vybavení, které na něm roky sedělo, tak bych rád zjistil, jestli existuje nějaká možnost něco dotáhnout víc k dokonalosti na dnešní poměry, než tam aktuálně je.. minimálně konečně instalovat nějaký softstart, případně nějaké náhrady baterie kondenzátorů za něco dnešního či náhrady čehokoli jiného.. má s těmito zdroji někdo dlouhodobé zkušenosti ? Na něm mi běhá ku spokojenosti jeho menší 10A bratříček, takže jej využívám jenom jednou za Uherský rok..

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Uh, ten odkaz je vložený divně. https://dk.upce.cz/handle/10195/34515
EDIT: Už ne.

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#4 Příspěvek od Hrnous »

Znám, ale překopávat celou topologii neplánuju, jenom jestli nemá někdo nějaké léty prověřené optimalizace..

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#5 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Pravdu povediac, o tú bakalárku by som sa veľmi neopieral. Chalanovi to ktovieako nefungovalo.
Dnes je škoda vôbec taký zdroj prerábať na niečo spínané, stratí sa tým výhoda nízkeho rušenia lineárneho regulátora. Každopádne, ten modul oneskoreného nábehu sa bežne montoval do zosilňovačov a dá sa kúpiť ako stavebnica (tuším napríklad EZK alebo www.zosilnovace.sk a mnoho ďalších).

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Taky bych to nechal v původním stavu :wink: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Tiez si myslim, ze to nema zmysel prerabat na spinanu regulaciu. Spinany zdroj potrebneho vykonu moze byt bez zelezneho trafa omnoho mensi a lahsi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Tak jsem tu bakalářku otevřel a hnusem jsem málem na fleku vyklopil oběd - Vilda Třasořitka ze Startfordu nad Avonou se musí v rakvi vobracet fofrem Whitleyovy turbíny ... Napsat hned v prvním souvětí anglickýho komentu místo slov "laboratory power supply" slova "laboratory source", to f.u.c.k.t. svědčí o úrovni znalostí danýho študenta ... Tohle napsat do anglický prověrky v maturitním ročníku, tak se zastavím až před školou, jakým by mě angličtinářka hnala krokem samice vepře domácího ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Anglictina hrozna (ako z prekladaca) a kvalita celej prace nebola omnoho lepsia...ako bonus to nakoniec ani poriadne nefungovalo.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

A četls i ten "Posudek vedoucího bakalářské práce"? Pak se jeden diví, jak upadá úroveň absolventů. Neopravenej pravopis, (z něčeho vyplívá nějakej důsledek, formulace "nedivil by jsem se" místo "nedivil bych se" atd atd...) i některý vysloveně elektrotechnický nesmysly... Prostě hnus fialovej. Za mejch středoškolskejch let bych s takovým učuněním letěl i jen v rámci ročníkový práce jak Trepifajxl, natož aby mě něco takovýho dovolili spáchat v maturitním ročníku - a tohle má bejt dnešní úroveň nejnižšího titulu VŠ vzdělání... Du blejt, velebnosti!
Přílohy
Posudek vedoucího bakalářské práce.part2.rar
(182.31 KiB) Staženo 161 x
Posudek vedoucího bakalářské práce.part1.rar
(256 KiB) Staženo 180 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
neilz
Příspěvky: 59
Registrován: 14 lis 2015, 01:00

#11 Příspěvek od neilz »

Zdravim, nevi nekdo na co je na zadech zdroje ten L a P konektor ? viz foto https://img22.rajce.idnes.cz/d2201/13/1 ... .jpg?ver=2[/url]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Sežeň si schéma - jsou to konektory pro dálkový ovládání a případnou synchronizaci vícero zdrojů při jejich spojování.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
neilz
Příspěvky: 59
Registrován: 14 lis 2015, 01:00

#13 Příspěvek od neilz »

tak to by se mi docela hodilo, ted jeste kde to schema sehnat, nikde nic o tomto zdroji nemohu najit

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#14 Příspěvek od SMITH »

Neskúšal niekto do tých to zdrojov zabudova￾ tlaèidlo vypínania výstupu ?
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“