Reproduktory Genius 5.1, jak najít vadný komponent?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#31 Příspěvek od Hill »

A tlačítko spíná pokaždé spolehlivě?

Uživatelský avatar
lucnikonik
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2015, 01:00

#32 Příspěvek od lucnikonik »

Nedávno jsem našel u Trodase na jeho fóru topic přímo věnovaný Geniusům SW-5.1 HT, jsou tam i nějaká schémata a dost informací vč. návrhů úprav pro lepší zvuk, s dovolením dám link - http://trodas.wz.cz/index.php?act=ST&f=16&t=467&s=, je tam i popis úpravy napájení, které by mělo pomoci k bezproblémové funkčnosti, celkově to číňan jak návrhově, tak osazením dosti odflákl :-(

edit: zapoměl jsem dodat, že je u Trodase též funkční odkaz na servisní manuály na SW-5.1 HT a HF-5.1 5000, což by se Vám mohlo hodit.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Thales »

>lucnikonik
Tohle jsem četl už před lety. Mám pocit že to psal někdo, kdo si dělal z lidí dobrý den. Ne že by uvedené úpravy neměly vliv na zvuk, některé(!) dokonce i mají smysl, ale celkově to kvalitativně i cenově vychází asi jako exkrement s lanýžovou omáčkou. Je to navržené jako levná spotřebka a podle toho se to i chová - pořádně to hrát nikdy nebude. Kdyby se obdobné úsilí věnovalo restaurování staršího, ale smysluplnějšího přístroje, který má na to předvést nějaké výsledky, tak by se ty výsledky i dostavily.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#34 Příspěvek od rnbw »

On je posadnuty vymenou elytov.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#35 Příspěvek od soucek »

Pomohla výměna elytu C15 1uF v obvodu RESET.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Thales »

Je fakt že elektrolyty jsou u shit spotřební elektroniky zodpovědné za mnoho vad či zhoršení parametrů, ale v tom návodu jde v podstatě o překopání celého přístroje, na kterém je prakticky všechno špatně. To že je to o chup méně špatně než u konkurence ve stejném segmentu je jiná věc. Podstata je že pořádně to hrát nikdy nebude i kdyby se tam daly kondy třeba ze zlata.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Este tam chyba pozlatena poistka :lol:

Uživatelský avatar
lucnikonik
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2015, 01:00

#38 Příspěvek od lucnikonik »

pročetl jsem to a z mého pohledu má u těchto geniusů smysl akorát úprava napájení, aby zdroj fungoval tak, jak má, zbytek je naprostý nesmysl, je to spotřebka. Ten odkaz jsem dával hlavně kvůli schématům, už můj táta říkával, že schémata jsou základ, bez kterého se nedá smysluplně nic opravit :-)

mmch až budu mít čas, čeká mě oprava jednoho poměrně cenného (pro mě) dědečka - Technics SU-7600, u kterého mi bohužel vlivem nesprávného skladování v době, kdy jsem jej nepoužíval, umřely konce, naštěstí se originální tranzistory, které v něm jsou, stále dají sehnat napárované :-)) plus výměna pár tranzistorů a kondenzátorů v signálové cestě, protože levý kanál jede tišeji, než pravý a dle prvotního proměření jsou tam KO 2 spínací tranzistory plus 4 nebo 5 kondíků KO :-) - klika je, že mám k tomu originál dokumentaci (kompletní) :-)

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#39 Příspěvek od pavel16 »

Mám doma tuhle bednu na opravu.Byl v ní studeňák na basech.Při opravě jsem si všiml,že trafo v klidu topí jak kamna 180mA odběr,což je 40W.
Je to normální,vzhledem ke kvalitě plechů?Proto tam cpou ty tepelný pojistky?!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

Odber trafa naprazdno nemozes pocitat ako U*I. Musi tam byt este cos φ.

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#41 Příspěvek od Lojzek »

Zdravím, měl bych dotaz k této krásné sestavě.

Jde o to, že když zapnu sestavu do zásuvky, nesvítí nic.
Trafo, napájecí větve, Koncové stupně jsou v pořádku.
Do ovládacího panelu ( tam kde jsou poťáky a ledky) Má jít napětí - + 12V. Když změřím napětí na přívodu, jde tam pouze 8V, když odpojím konektor z tohoto panelu, oběví se za napájením + - 12V. Napadá mě že by mohl být za:
a) měkký zdroj ( vyschlé kondíky - Vyměnil jsem - nepomohlo.)
b) nějaký problém na desce ( nenašel jsem viditelné poškození součástek)
c) dočetl jsem se že je problémový regulátor hlasitosti IO PT2258, jeho problém se vyznačuje přeblikáváním nebo pohasínáním LED diod pro vstupy. Pokud by byl problém opravdu tady, proč by tedy padalo dolů napájení pro ovládací desku(+ - 12V). Deska vstupů má vlastní napájení a to je 9V, na IO PT2258 je 9V.
Neřešili jste někdo, nehráli jste si někdo s touto srandou?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od rnbw »

Nehreje tam nieco?

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#43 Příspěvek od Lojzek »

Tady opravdu něco nehraje :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“