Elektrická kosačka s komutátorovým motorom

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#16 Příspěvek od Atlan »

Asi to niekto skusal 60-80m/s. Ale preco je 80 uz horna hranica. Asi to nema ziadany efekt a su problemy z vyvazovanim noza a unasaca. (mozno to je taky frmol ze to odfukava travu od nozov tak ze to nekosi)Navyse musis rozmyslat co sa stane ked z toho nieco odleti, aby to prerazilo 3mm plech nieje ziaduce.

A nezabudaj ze vykon sa pocita z krutaku a otacok. Tak ze ten super truper vykon komutatoroveho motora po prepocitani bude od buka 3kw komutatorovy 1Nm a 3f 1kw motora 5Nm tak rozmyslaj ktory sa v trave nezastavi.

Proste je vyskusane ze 3000ot na kosenie postacuje(zaber od 45-60cm), zvysenim poctu nozov vies zrychlit posun kosacky ale stupnu naroky na vykon.

Tu obvodovu rychlost nozou kosacky si najfi niekde na nete.
Cim vecsi zaber kosacky (priemer nozov) tym musia byt menisie otacky hriadela aby to bolo v opisovanom roznedzi obvodovej rychlosti.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Na tom niečo je. Len s tými výkonmi si si uhol. Pri nižšej obvodovej rýchlosti nôž zaberá väčšou časťou čepele, takže nároky na výkon zostávajú. Alebo musím ísť pomalšie.
Najviac ma serie, že keď mám otupené nože, tak trávu neodsekne, ale "češe". Musím tretinu prekrývať, alebo po tom prejsť znovu. Rýchlostný stupeň jedna.
Hold, budem brúsiť. Len blbé je, že pri tom úkone ho vyžíham, tým zmäkne a ďalej si to domyslíte.

Pre elektrosvita: To druhé je čo za model?

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#18 Příspěvek od elektrosvit »

Duvsan:
Tohle :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#19 Příspěvek od Duvsan »

Hm cena nesklamala. Nechápem, prečo sú tieto 2x tak drahé.

Návštěvník

#20 Příspěvek od Návštěvník »

Duvsan:
Proè by se nože pøi broušení mìly vyžíhat? Když jsem v práci brousil nože do rodinný sekaèky (roèník 97 z mountfieldu, stále jede), tak jsem flexou s brusným kotouèem vytvoøil požadovaný tvar a zároveò vyvážil, a potom lamelovým kotouèem dodìlal hrany. Nic se nevyžíhalo a nùž vydržel celou sezonu. Brousit nože na stojanové brusce je zhovadilost hodná "znaèkového" servisu, který z principu potøebuje prodat nový kus. Jde jen o to udìlat si trochu èasu.

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#21 Příspěvek od davemh »

/offtopic/
Předchozí anonymní příspěvek je můj, nějak mi blbne příhlášení.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#22 Příspěvek od Duvsan »

A v čom je prosím rozdiel?
Ja som brúsil na stojanovej, ale na dosť drsnom kotúči, tlačil som len zľahla, či skôr len opieral a cyklicky som ho posúval, aby som neprehrieval brúsené miesto. Ako to flexa dokáže ešte lepšie?

Inak, pozeral som po kosačkách, najsilnejšie v ponuke dajú 7HP, ale cena je taká, že lepšie bude 6HP. Pozeral som i nože. Vlani som mal nehodu, zaťal som "natvrdo" a musel som si nechať vyrovnať osku. Sklápacie nože pre toto nevyrábajú?

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#23 Příspěvek od davemh »

Tak samozřejmě, musí se to umět. Ale podle toho co jsem zatím viděl, to nedoporučuju.
Drsný kotouč dělá drsnou hranu. Na trávu je to vcelku jedno, ale mám vyzkoušené, že jednolitý hladký povrch hrany vyrží déle.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#24 Příspěvek od elektrosvit »

Duvsan: Všiml jsem si, že podražili. Ale za tu cenu to prostě tu práci udělá.

Nože brousím smirkovým kotoučem na vrtačce a vydrží celou sezonu. Dělám to zkusmo, nejsem strojař. A nikdy žádný problém nebyl. Když se to udělá s citem...přesně, jak píše davemh. :wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Dobrman dobrý . Já se nebojím stát za anonymem . Také 20 let , dvoje ložiska , dvě nové hřídele , jeden nový nůž . Momentálně je prodávají pod 5 litrů , nyní koupím . Doufám , že nekatovali , že plech i motor zůstaly ....

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od varok »

Duvsan: musíte brousit opatrně, nic fialového. Tím přehřátím do fialové, popř. hnědé barvy ten nůž domrvíte a můžete ho vyhodit. Brousit nože do sekačky jde i na pásové brusce, kolega z práce to tak dělal a prý mu to vydrží i dvě sezony.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

varok píše:Duvsan: musíte brousit opatrně, nic fialového. Tím přehřátím do fialové, popř. hnědé barvy ten nůž domrvíte a můžete ho vyhodit. Brousit nože do sekačky jde i na pásové brusce, kolega z práce to tak dělal a prý mu to vydrží i dvě sezony.
Pásovka kolmo na ostří nemůže udělat pořádný ostří ale rádius. Nejlepší je v ruce malou flexou aby vytahovala grot a klidně ho tam nechat. Sekám každej tejden 120m2 a čím ostřejší, tím míň práce. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#28 Příspěvek od Duvsan »

Keď to fialovie či dokonca černie, je to v čudu, to je jasná. Ako som uviedol, skoro netlačím, len opieram a cyklicky posúvam, aby sa stíhal ochladzovať. Blbé je, že iskry lietajú stále. Ale to i spod flexy. Tuším by bolo najlepšie nabrúsiť a vhodne zakaliť, ale nepoznám kováča.

Videli ste niekto niekedy pružne uložené nože, ktoré sa vedia pred kameňom či tehlou trčiacou zo zeme uhnúť? To mávajú bubnové kosačky. Dal by som to i do takejto. Nemusel by som sa báť, že si znovu ohnem os.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od Michal22 »

Duvsane, zkus mi vysvětlit, jak chceš po uhlíkaté oceli, aby neházela jiskry? :(
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#30 Příspěvek od Duvsan »

Pomalým brúsením. Ale to by som to brúsil asi celý deň. Iskry sú predsa horiace železo, resp. rozpálené. Či nie?

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“