Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#436 Příspěvek od konosuke »

též mě napadlo kaj ty fotky furt bere... :(
jo, kdyby raděj napsal GPS lokalitu ale to se nedělá, obchodní tajemství
u nás pod třineckejma komínama místních železáren asi neporostou ačkoli trochu nám o víkendu sprchlo...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#437 Příspěvek od KUBO »

Pekný úlovok Honzo. U nás síce pršalo už trikrát za týždeň, ale nerastie nič.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#438 Příspěvek od Celeron »

Voni mu to vynášení hub z lesa brzo spočítaj! :) Zrovna před chvílí ve zprávách na Barrandovu plácali kolik se může odnýst kde v Evropě hub z lesa. U nás jen pro osobní potřebu ale není definováno kolik je ta osobní potřeba. (podobně množství větší než malé :)) Je třeba to upravit na zvyklosti Německa a Rakouska, kde je pouze 2 kg na osobu. Jo a třeba v Holandsku je sbírání hub trestný. Jelikož upravujeme všechno dle EUSSSR, moc bych se nedivil, že nám to taky bude nějakej idiot řešit. Jo jinak odnášení hrabanky z lesa je trestný i u nás.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#439 Příspěvek od kaja4 »

Tak se mi letos poštěstilo donést z lesa-bývalý voj.prostor LIBAVA-pár suchohřibů.Ale bohužel i ty nejmrňavější,co sotva vystrčily hlavičku,jsou velmi červivé.Tudíž výtěžnost velmi mizivá.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#440 Příspěvek od radioelectrum »

Na houby se bude muset chodit s houbařským lístkem, podobně jako na ryby, akorát na to ho získat bude nutné udělat testy podobně jako tomu je na zbrojní průkaz.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#441 Příspěvek od rnbw »

A ked budes mat viac ako 2 kosiky, tak rovno do basy.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#442 Příspěvek od konosuke »

No pokud je les soukromý či v restituci...Ty bys svolil trhat jablka ve své zahradě ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#443 Příspěvek od ok1hga »

radioelectrum píše:Na houby se bude muset chodit s houbařským lístkem, podobně jako na ryby
a bude na to "houboškola" a psát se budou "houbotesty"
. . . a celé to bude stát balík !

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#444 Příspěvek od konosuke »

...a kdo se přesto otraví houbama půjde do polepšovny a dvouletý zákaz vstupu do lesa
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#445 Příspěvek od PixelOrgy »

Jojo, spousta lidi uz si prinesla domu misto lysohlavek neco jinyho a bylo jim pak spatne. Prukaz schvaluju.

Logickym vyvojem pak bude zavedeni bodovyho systemu, aby se nam v lese nemnozila recidiva....


... No pane, tak to mame 3 muchomurky tygrovane, a u dvou babek jste nedodrzel predepsanou maximalni cervivost. Budeme to resit miste pane houbari? ....

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#446 Příspěvek od kokun »

Tak dnes jsem si pro ně byl (jak píšu výše pod foto) - to není provokace, to je holý fakt.

Jen nechtějte abych tu dával GPS souřadnice pro každého hřiba 8O :lol:
A kde rostou?
No přece v lese - u konkretních stromů, kořenů, ztrouchnivělých kmenů, či polen, keřů, . . .
Na některých místech se objevují každý rok, někde zase výskyt zanikne a objeví se jinde.
Kromě "lidské činnosti" (těžba) dělají pěknou paseku třeba takoví divočáci - kypří půdu, aby hřiby "lépe rostli" :cry:
Přílohy
17.8.2016b.jpg
Druhý pohled.
(286.85 KiB) Staženo 9 x
17.8.2016a.jpg
Urodilo se.
(292.49 KiB) Staženo 8 x
17.8.2016.jpg
Pro letošní sezónu jsem si pořídil fungl nový koš :-)
(288.01 KiB) Staženo 6 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#447 Příspěvek od Celeron »

Už aby tady byl ten dvoukilovej limit! Chlape, vždyť po tvým řádění v lese nezbejvá na ostatní!! :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#448 Příspěvek od jandu »

Naďalej mi ostáva iba závidieť a fandiť každému, kto ich dokáže nazbierať! Ale aspoň ich vidím na fotkách ........
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#449 Příspěvek od konosuke »

Kokun enem žertuje, tak málo je radosti v životě
chtělo by to, sakryš, diskusní sekci rybářů, no když máme houbaře, žádná diskriminace
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#450 Příspěvek od jandu »

Rybára v rodine mám - takého chyť a pusť. Ešteže to na hubárov neplatí ......
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“