Co si myslíte o těchto 2N3773?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#31 Příspěvek od danhard »

Sendyx píše:O Uceo nešlo, prý byly kusy s velkým H21 hůř odolné proti druhému průrazu.
To všechno spolu souvisí.
V podstatě posledních 30. let nedošlo u bipolárů k žádnému vývoji, ani nedojde, jenom se vylepšují technologické chyby.
Je to jako u elektronek, tam si taky nic podstatného už nevymyslíš :lol:
Už je to mrtvá technologie.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#32 Příspěvek od Sendyx »

Náhodou... takové pěkné prapodivnosti, na které při defektoskopii polovodičů, tahaných z moderních audiopřístrojů, ať už to upekl Chata Nachuja, Rani Srani nebo Pan Čho, to kdysi nebývalo. Občas mívám pocit, že recyklují čipy a sem tam pomelou i nějaké tunelové diody a varistory :lol: .
Přílohy
Wtrandfail.jpg
(108.06 KiB) Staženo 21 x
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#33 Příspěvek od danhard »

A kdyby jsi to chtěl udělat, tak se Ti to nepodaří :D
Taky tu mám KUY12, kterej má betu 100, ale jak při 0,1A, tak taky při 10A (tam má asi 80).
Až ho odpouzdřím, tak to třeba odhalím :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od Sendyx »

Tohle je tuším 2SC5200 nebo cosi podobného od Čonga Wonga. Za studena měl tuším H21 kolem stovky a choval se normálně. S rostoucí teplotou a napětím H21 kleslo na nějakých 3-5, jestli si vzpomínám dobře. Několikrát se v tom konci odsmažil budič, než jsem na takovou pakárnu přišel...
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od jef111 »

Kurňa v dnešní neklidné době by se mi taky takovej kurvetracer šiknul...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od jef111 »

Tak během týdne přišly tranzistory, včera jsem je všecky oměřil. Bylo to v přípravku BP4550 při Ic=1A a Uce=20V.

KDY76 měly Ube mezi 640 a 655mV, beta mezi 100 a 180. Většina kusů okolo 645mV a beta 130. Stabilita bety překvapivě dobrá (zanedbatelná změna při dvojnásobném proudu). Pětice půjdou vybrat v pohodě.

KD3772 Ube mezi 640-667mV, beta 60-108. Celkově měly větší rozptyly a obávám se že z těch 20 bude problém těch 5 podobných vybrat. Taky teplotní stabilita Ube byla o poznání horší, žeby to bylo menším čipem? Změna bety pro Ic 2A byla taky o poznání větší.

KD503 Ube 624-653mV, beta 65-172. Je zajímavé že většina jich měla 645mV a betu okolo 80, jen některé kusy byly úplně ustřelené (Ube extra malé a zároveň beta extra vysoká). Pětici vyberu. Měly nejlepší teplotní stabilitu Ube, to se ostatně dalo čekat. Stabilita bety srovnatelná s KDY76.

Takže podle dosavadního statického měření je pro mě vítěz KD503, pominu-li ty "ujeté" kusy.
Do zdroje jsem je zatím necpal, byly jiné priority, snad příští týden. Pak se teprve ukáže :-)
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#37 Příspěvek od Heno »

jef111 píše:Je to tam jako Motorola... Ta fabrika je hodně stará a původní tranzistory na sobě mají taky MEXICO.
Hlavne tam niesu Piešťany iba Rožnov, za to môže Havel.

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#38 Příspěvek od Radim »

Sendyx píše:O Uceo nešlo, prý byly kusy s velkým H21 hůř odolné proti druhému průrazu. Snad to mohlo být nějakými nepravidelnostmi, nebo nečistotami, to nikdo blíž asi nezkoumal. Prostě se vždy vyloučilo to, co se vymykalo nějakému zúženému výběru.
Tam by měla být závislost na tloušťce bázové vrstvy vodivosti P. Čím tenčí bázová vrstva, tím vyšší zesilovací činitel, ale tím menčí odolnost k druhému průrazu a menší UCE.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#39 Příspěvek od BOBOBO »

V amatérské praxi se druhý průraz blíží spokojené manželce . Jo slyšel jsem o tom .

Odpovědět

Zpět na „Součástky“