Sledování vozidel

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Sledování vozidel

#1 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Potřeboval bych do toho vnést do tohoto jasno na jakém principu funguje sledování vozidel například dispečeři v nemocnici jak ví kde je ta nebo ta sanitka to má každá sanitka GPS nebo jak to funguje? díky

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Ano.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Autobusy dopravce na Vyškovsku jsou taky sledované přes GPS. Nevím jak to mají u dráhy - nedávno jim selhalo spojení a výpravčí musel vyslat pěší spojku zjistit kde se nachází porouchaný vlak.

Uživatelský avatar
Guggy
Příspěvky: 66
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Guggy »

GPS modul s GSM modulem ve kterym je simka kterej komunikuje bud pomoci sms nebo datovejch tarifu

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#5 Příspěvek od vrky »


Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od FHonza »

Guggy píše:GPS modul s GSM modulem ve kterym je simka kterej komunikuje bud pomoci sms nebo datovejch tarifu
Dopravní podniky většinou provozují vlastní rádiové sítě. Informace z/do vozidla jsou komplexnější než jenom poloha GPS. Z českých třeba systém Morse od firmy Racom, sytém Rikos od firmy Apex.
U tramvají v Praze se pro polohu nepoužívá GPS (některé tramvaje je ale mají), ale systémy EMA (zjednodušeně to jsou "čipy" v kolejích) a DORIS (Inframajáky v hlavách zastávkových sloupků).

Uživatelský avatar
Guggy
Příspěvky: 66
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Guggy »

Jo vidíš, já uvažoval oblast kamionové dopravy

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
Hill

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#8 Příspěvek od ohryzek36 »

Zrovna u nás používá ČSAD GPS - občas, když to nefunguje, tak na kasách bliká hlášení o "nepřítomnosti GPS" nebo něčem podobném. Prý tak kontrolují pohyb vozidla mimo pracovní dobu a dodržování zastávek - což se může hodit i řidiči, když si nějaký cestující stěžuje na to, že mu ujel autobus a popravdě ho nestinul (není to tvrzení proti tvrzení).

Co já vím, tak tady to mají snad i popeláři a další auta od TS - dřív to byli schopní zapíchnout do hospody (nebo k nějaké večerce pro lahvové) už chvíli po výjezdu, teď musí pro přestávku projet aspoň polovinu trasy.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#9 Příspěvek od doktor365 »

U nás ve firmě to je ve všech autech,osobní,dodávky i nějaké traktory to mají. Dokonce vidí i spotřebu a ostatní kraviny to umí. Máme tam i sim kartu tak to snad jde i přes nějakou gsm bránu. Když mi to montovali tak jsem se ptal těch kluků jak to jde vyrušit. Jeden z nich mi pak řekl že na to stačí transmitter,ale že mi neřekne na jakou frekvenci to naladit.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Jede to naprosto běžně v datovejch tarifech mobilních GSM a LTE dat. GPS využívá jen pro určení polohy, zbylý data bere samozřejmě z dalších čidel a z CAN-bus sběrnice auta (údaje o otáčkách nebo spotřebě atd) - pokud je na ni samozřejmě "bonzák" systémově napojenej. Moderní kamióny takhle mají dokonce on-line spojení s dispečinkem a komunikujou s "cé-em-elkou" v reálným čase, takže dispečer vidí i způsob jízdy každýho šoféra zvlášť a může mu dálkově i radit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“