Zesilovač 2x50W

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#61 Příspěvek od Sendyx »

Ano, nejlépe je nechat si poradit od příjemných, laskavých a hodných lidí, nejlépe takových, co rozdávají dětem bonbóny před školkou, nebo Strážnou věž u nádraží :lol: .

Sorry, ale nedalo mi to.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Skalla
Příspěvky: 30
Registrován: 02 zář 2016, 02:00

#62 Příspěvek od Skalla »

Sendyx :D :D :D V pohodě :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#63 Příspěvek od EKKAR »

Skalla píše:Víš co EKKAR už jsem se k tomu vyjádřil několikrát a to že hodnotíš mne jako "blondýnu" jen podle toho jaké mám znalosti ve slaboproudu. Nepřipadá ti to ubohé?? Ostatním jsem za jejích názory a nápady poděkoval a snažím se si vybrat nejlepší možnost, nechtěl jsem být nezdvořilý ale popravdě už mě sereš :) takže buď tak hodný a přestaň se do mě pořád srát :) A popravdě radši si nechám poradit i třeba od těch co nejsou třeba tak zdatnáí jak ty, alespoň si ale tady nehoní EGO že? ;)
Děkuji
Tak místo žvanění začni něco řešit - zatím z tebe nevypadlo krom neustálýho odkazování na dobrou znalost tlustoproudu nic kloudnýho, na čem by se dalo dál stavět. Já ti tlustoproud nezakazuju, ale ty zatím z toho co bys měl nic neřešíš. Sendyxi - bravo, tys to rozštíp, přesně hlavička na hřebíček ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#64 Příspěvek od Yarda1 »

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#65 Příspěvek od BOBOBO »

Míň se rozepisuj a neplácej tady dohady : ale myslím že to by mistrovi nestačilo, si to jenom koupit a osadit, to přece umí každý prvák.
Přestań myslet a až se v pondělí zeptáš ve škole , tak dej vědět . Zatím , podle toho co datluješ , sám přesně nevíš nic .Tím pro další život začni , co budeš vědět , budeš vědět stopro . A stejnětak to neumí pořádně ani každý čtvrťák . Takže jak zpívá klasik , méně řečí více akce . Část dílů pro konstrukci ti mohu darovat . Jak zapojení nabíječky , tak zdroje jsem zde dával před lety . stačí najít . Jsou to ověřené konstrukce z AR .

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#66 Příspěvek od ZVUK2000 »

Tak postav něco ze slaboprdu co použiješ v silnémprdu. Wattmetr, měřič fíček, digi podružný elektroměr......

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#67 Příspěvek od Hydrawerk »

Skalla píše:J
Mistr požaduje jen pár věcí: minimálně jeden DPS musí být nakreslen od nás,
OK, potom ti postačí nakoupit nějaké stavebnice předzesilovače. korekčního a koncového zesilovače. Desku pro napájecí zdroj musíš navrhnout sám.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#68 Příspěvek od Hydrawerk »

Může se hodit.
http://www.audioweb.cz/viewforum.php?id=17

Koutek hanby - zapojení zesilovačů, kterým je lépe se vyhnout
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10018

Síň slávy - spolehlivá zapojení zesilovačů, vhodná ke stavbě
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10025

Vhodné (spolehlivé/jednoduché/levné) zesilovače pro začátečníky
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10152

Uživatelský avatar
Skalla
Příspěvky: 30
Registrován: 02 zář 2016, 02:00

#69 Příspěvek od Skalla »

Doufám že mě zase někteří odborníci tady neukřižujou. Co říkáte na tenhle zesilovač??



http://www.rybarf.webz.cz/vytvory/audio ... ozesil.htm

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#70 Příspěvek od BOBOBO »

Pro tvé určení vyhovuje , žádné zbytečné a choulostivé nastavování . Při 100%ní kontrole součástek bez problému .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#71 Příspěvek od termit256 »

Je to podobne reseni co jsem ti doporucoval na zacatku. Jen tenhle zdaleka nema 50W. Pokud budes pouzivat korekcni predzesivac dej tam nejaky obvod typu TDA1524. Parametry nejsou buhvijake, ale mas oba kanaly v jednom pouzdru, staci par externich soucastek, jednoduche potenciometry apod. Myslim ze pro tvuj ucel to bohate postaci.


termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#73 Příspěvek od termit256 »

Nebal bych se toho ani jako zacatecnik. Nic se tam nenastavuje, pokud nezmrsis neco pri pajeni musi fungovat na prvni zapojeni.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#74 Příspěvek od TAKJAN »

Hezké provedení. Michael van den Born je dobrej, klobouk dolů. Až na vypínač vlevo ON, když teda chci kritizovat.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#75 Příspěvek od Yarda1 »

Občas, když nemám co dělat nebo se mi nechce nic dělat a nudím se, tak prohledávám poradny, kde jsem někdy utrousil své.
Napadlo mne, přímo v hlavě: Když tazatel tvrdí, že šálek jeho čaje je spíš tlustoproud, co kdyby místo bastlení zesilovače jako závěrečnou práci udělal nějakou učební pomůcku na tlustoproud, například panel se zapojením obyčejného vypínače, schodišťového přepínače, křížového přepínače, třeba i proudového chrániče a podobně. Na různých poradnách se furt na to někdo ptá.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Poradna“