Gramo - Tesla NC430 / HC43

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pole »

Hill : Mam na teba jednu otazku. Na chalupe mame celkom peknu zbierku LPckiek. Niektore maju aj dost vysoku hodnotu:) 1.Album prudov kolegia muzika dezov ursinouv.... Ale je to 150rocna drevenica a je tam vlhko. Platne su v skrini a stalo sa ze tie co sa davnejsie nehrali a boli v igelitovom obale normalne na niektorych usekoch splesniveli :( Ako by si to vycistil a cim? Pomoze ten tvoj zazracny roztok alebo to mam napred vycistit vlhkym handrom z mikrovlakna. Cisto teoreticky? Dala by sa pouzit aj vacsia ultrazvukova cisticka? Diky moc.

pepik9

Re: jehla

#17 Příspěvek od pepik9 »

[quote ... dá se ještì jehla vùbec koupit (na internetu?)? [/quote]
http://www.ame.cz/?param=ukaz&tab=cenik ... dc4fe4b1df

Uživatelský avatar
horvathb
Příspěvky: 26
Registrován: 28 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Horné Orešany

#18 Příspěvek od horvathb »

Ahojte, mam tiez gramec NC470, takze ho poznam celkom dobre. Najvhodnejsia prenoska na bezny posluch je Ortophon om5. Original tam bola TESLA VM 2103, ale ta sa uz nevyraba. Co sa tyka manualu, mam ho a mozem ho naskenovat a poslat, ale k presnemu nastaveniu tlmica kmitov na NC470 je potrebna testovacia platna s jednotlivimi frekvenciami.

85.207.15.55

Re: jehla

#19 Příspěvek od 85.207.15.55 »

pavel67 píše:Dobrý den.Prosím o radu.Neopatrností jsem si poškodil jehlu na gramofonu TESLA NC 470.Jaké je typové oznaèení jehly z tohoto gramofonu,a dá se ještì jehla vùbec koupit (na internetu?)? Díky za tip.
Nezáleží na typu gramofonu, ale jaká je v nìm namontovaná pøenoska. A do té se vkládá výmìnný hrot (u Vás jehla) neboli chvìjka. To je pro Vás urèující. Máte-li tam nìjakou Teslu VM 4xxx, tak stejnì náhradu neseženete. To rovnou kupte nìco nového dle Vaší kapsy. Je-li tam nìjaký Ortofon, který se tam taky montoval, tak hrot seženete. Výhoda je jen v tom, že nemusíte vyšroubovat tu starou pøenosku a nerozštelujete si nastavení. Cenovì je to skoro fuk. Vìtšinu ceny kompletní pøenosky stejnì tvoøí cena hrotu (zhruba). Netýká se již dražších výrobkù. Tam je všechno jinak.

Marcelek86

nc470

#20 Příspěvek od Marcelek86 »

Dobrý den, chtìl bych se zeptat, koupil jsem si nc470, ale talíø není pùvodní, nevíte, kde by se dal sehnat

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Asi jedině z nějakého jiného kusu. V Litovli bylo těch náhradních talířů skladem asi 20ks, ale ten sklad tam už není.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#22 Příspěvek od Radix »

Už jsem to jednou psal. Pokud seženeš jiný talíř, pořádně si ho prohlédni. Bývají ze zinkové slitiny, která časem popraská a zdeformuje se. Podobně i spodní unašeč talíře.
Měl jsem stejný problém, talíř i unašeč jsem si musel udělat nový.

marcusii

NZC 431

#23 Příspěvek od marcusii »

sháním schéma na zesilovaè NZC 431. odešel mi pøedzesilovaè na magnetodyn. pøenosku. Ozvìte se

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#24 Příspěvek od Sendyx »

To je snad tak jednoduché, že se to opravuje bez schématu ?!

xmatax

Øemen na NC 470

#25 Příspěvek od xmatax »

zdravím, mám gramofon Tesla NC 470. Bohužel mi zloví pøevod (zpomaluje), podle mne je to zpùsobeno "starým" øemenem pøevodu. Mùžete poradit je-li to ono, pøípadnì, že mé tušení je správné, kde øemen seženu? Díky

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

Rada je jednoduchá - nahoře na titulní stránce Bastlírny do rubriky Vyhledávání zadat slovo "GRAMOFON" nebo "ŘEMÍNEK" a odpálit vyhledávání - a pak už jen číst info z příspěvků...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#27 Příspěvek od PCman »

Pokud je natažený řemínek poznáš to i okem a nemusíš ani sundat talíř.Řemínek se napíná vlastně pružinou co je proti řemenu na šasi a pokud je řemen volný tak stojánek na rameno s nastevovacím kolečkem pro atiskating se ti asi už bude dotýkat šasi a to je problém.Kde seženeš nový nebo mu podobný nevím sám mám jeden doma schovaný ale možná by ho šlo o pár mm zkrátit šikmým řezem a potom slepit kvalitním vteřinovým lepidlem ale musí to být přesné řezy aby ti potom nepadal z motoru

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Lukas-Peca »

když je přenoska označená VK, tak to asi znamená, že je krystalová, co? Problém je v tom ,že ji mám v gramci :roll:

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od jef111 »

Lukas-Peca píše:když je přenoska označená VK, tak to asi znamená, že je krystalová, co? Problém je v tom ,že ji mám v gramci :roll:
Hm tak to bych dal rychle pryč. Krystalové hrajou mizerně a navíc to jsou soustruhy :)
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Lukas-Peca »

A můžu tam strčit bez úprav dynamickou?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“