TV GOGEN 32950

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Beli33
Příspěvky: 163
Registrován: 16 dub 2013, 02:00
Bydliště:

TV GOGEN 32950

#1 Příspěvek od Beli33 »

Zdravím, mám ještě prosbičku. Mám tu tuhle babičku, která byla mrtvá. Zdroj jsem rozchodil a jede. Problém je v tom, že po připojení mainu spadne napětí. Četl jsem tu, že by to mohla způsobovat paměť. Mohli by jste mi poradit, kde sehnat náplň a do který to nacpat? Jsou tam myslím dvě. Nebo kdyby to někdo zvládnul? jinak označení desky 17MB22. Děkuji

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#2 Příspěvek od dj_rizek »

Jaký napětí spadne?
Jseš si jistej že jsi ten zdroj opravdu opravil?Pokud klesá napětí na 100% zdravým zdroj, tak běžně kuli vysokýmu odběru kterej nemusí dělat vadná paměť ale třeba KO procesor nebo podobně, pokud to žere proud musí něco hřát.
Je to dost starý... jestli má cenu se to pokoušet oživit (otázkou na jak dlouho)

Deska je Vestel http://elektrotanya.com/hitachi_l26h01u ... nload.html

Uživatelský avatar
Beli33
Příspěvky: 163
Registrován: 16 dub 2013, 02:00
Bydliště:

#3 Příspěvek od Beli33 »

Spadne 24V, 3,3V stby, 5Vstby. jinak jsem zjistil, že když nechám připojenej konektor na mainu PL003 a odpojenej PL002, tak strašně toopí IC100, který je v Tunerový části. Jeden konektor vždy musí být odpojen, aby to napětí nespadlo. Takže jsem asi doma. Ani prst na něm neudržím 5 s

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

IC100 odspajkuj, bude asi prerazeny. Skus otvorit tuner, ci nie je vnutri spaleny aj ten.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#5 Příspěvek od dj_rizek »

Že by to dostalo kopanec přes anténu!
http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe ... 1577_1.pdf

Demodulátor
Teoretickej ztrátovej výkon podle napájení je cca 750mW pak dál v datasheetu 833mW a dokáže pracovat do +70°C takže docela horkej bejt může.
Otázkou je jestli má topit i když zrovna nemá demodulovat co (nemá signál DVB-T) bohužel ale umí i Analog a tam nevím.

Pokud se v tom chceš pohrabat pak jedině zkusit bastlířskou vylučovací metodu, podle schématu najít přes co je ten demodulátor napájenej +5V/+3.3V , zkusit ho odpojit a třeba by se to rozběhlo (jestli tomu nebude vadit chyba komunikace).
Já to tak když jsem v koncích dělávám u zařízení který jinak směřujou do sběrnýho dvora.

Nicméně pokud je tam zdroj jako má ta Hitachi. tak tam ten zdroj dává napětí trochu víc než ty 3 co píšeš.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#6 Příspěvek od dj_rizek »

rnbw píše:IC100 odspajkuj, bude asi prerazeny. Skus otvorit tuner, ci nie je vnutri spaleny aj ten.
No QFP44 nevím jestli odpájí aby ho tam kdyžtak dal zpět ale možná mu nic jinýho nezbyde.
V tuneru toho moc neuvidí jestli ho vubec rozebere,to spíš změřit jestli není zkrat na vstupu tuneru (bejvá tam občas ochrana která se prorazí) a pak možná výstupy tuneru.
Ještě změřit multimetrem odpor na napájecích větvích toho demodulátoru jestli už tam nebude moc nízkej odpor.

Uživatelský avatar
Beli33
Příspěvky: 163
Registrován: 16 dub 2013, 02:00
Bydliště:

#7 Příspěvek od Beli33 »

Tak jsem ho odpajel i tuner. A zadna zmena :(.. pro dnesek to balim, zase zitra se zkusim v tom pohrabat a promerit to ohmicky. Jestli se dal nehnu tak to bude darce organu. Na to abych tomu venoval tolik casu je to dost stara babka. Novy main se uz nevyplati asi kupovat. Zatim dekuji za reakce

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ked bude tuner vnutri cierny, tak je to jasne.

Ja som mal ten IC100 na tomto chassis tiez vadny - ale bol len nejako nacaty, naladilo len par kanalov z analogu (kablovky), vacsina chybala.

Uživatelský avatar
Beli33
Příspěvky: 163
Registrován: 16 dub 2013, 02:00
Bydliště:

#9 Příspěvek od Beli33 »

Zdravím tak jsem zase postoupil kousek dál. Napětí už nepadá. Při připojení main boardu zůstavala tv zřejmě ve STBY režimu. PIN 6 jsem zatím přestřihl a napětí už je všude. Jenže se stejně nerozjede. Procesor dává na BL ON/OFF 3,3V, ale už není na konektoru. Co kdybych to zkusil přemostit drátem od procesoru na konektor jestli bude změna?

Uživatelský avatar
Beli33
Příspěvky: 163
Registrován: 16 dub 2013, 02:00
Bydliště:

#10 Příspěvek od Beli33 »

Chlapi můžete mi prosím popsat princip toho zapínání? Já už jsem z toho celej nějakej zblblej. :roll:
Přílohy
Bez názvu1.jpg
(124.42 KiB) Staženo 125 x
Bez názvu.jpg
(227.89 KiB) Staženo 170 x

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“