Kompresor-tlakový spínač podfukuje

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

Kompresor-tlakový spínač podfukuje

#1 Příspěvek od pepito »

Zdravím přítomné,
mám bezolejový kompresor se stolitrovým vzdušníkem. Kompresor mi začal dělat to, že po natlakování a vypnutí začal ucházet vzduch z tlakového spínače. Myslel jsem, že je v háji tlakový spínač. Sehnal jsem nový, ale po výměně se chová stejně. Tlakový spínač je přišroubován na výstupní trubku přímo na nádrži. Od vstupní trubky za motorem je vyvedena plastová hadička, která vede do ,,ventilku" v tlkovém spínači na který dosedá plastová osička. A s tím je právě problém. Při tlakování je osička ventilkem nadzvednutá a ventilek je tlakem uzavřen. Jakmile kompresor natlakuje a tlakový spínač vypne dojde přes osičku k sepnutí ventilku a vzduch začne ucházet. Celkově mi uniká funkce ventilku, na kompresoru je osazen ještě pojištovák. Po včerejším tříhodinovém laborování jsem byl už celkem nahluchlý a mírně nepříčetný, tak jsem zapomněl pořídit foto.
Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

To co popisuješ pracuje naprosto správně a tak jak má. Je to odlechčovací ventil. Který po vypnutí kompresoru má odpustit tlak z části potrubí tak aby se mohl kompresor znovu v klidu rozjet. Tedy pokud uniká jen chvíli a pak přestane je vše OK. Pokud utíká pořád je problém ve zpětné klapcekterá tam je někde mezi tlakovou nádrží a již zmíněným potrubím. Většinou přímo z tééto klapky vychází ona hadička do tlakového spínače...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Ondra2 »

A není to funkce odlehčovacího ventilu, který upustí tlak za kompresorem po natlakování? Bez foto se plastové osičky s ventilky špatně představují. Olejáky tuto fci běžně mají, aby se nemuse motor rozbíhat do tlaku. Pro správnou funkci samozřejmě musí být jednocestný ventil mezi kompresorem a nádrží. Pokud to z toho fičí pořád, tak je ten jednocestný vadný - umožňuje jít vzduchu z nádrže do komresoru.

Edit: těsně... :wink:
Naposledy upravil(a) Ondra2 dne 23 zář 2016, 09:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#4 Příspěvek od pepito »

Říkal jsem si, že motor musí dostávat zabrat pokud ho zapnu v polo natlakovaném stavu, ale vůbec mě nenapadlo že tam bude nějaká zpětná klapka.:oops: Nejspíš bude v tom ,,kolínku" s odbočkou na nádrži. Odpoledne to okouknu. Děkuji za cenné rady. V oboru vzduchotechniky jsem zatím řešil maximálně prasklé hadice :D

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#5 Příspěvek od vasilceral »

A vtom tlakovým spínači existuje gumové těsnění co čas sežral a tam to uchází, já osobně též po něm pasu. Zatím to plní náhradní, a to starý červený flek na kolo.

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#6 Příspěvek od pepito »

Tak pánové rezis a Ondra2 měli pravdu :potlesk:
Je opravdu v háji ten zpětný ventil. Ještě jednou děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

pepito píše:Tak pánové rezis a Ondra2 měli pravdu :potlesk:
Je opravdu v háji ten zpětný ventil. Ještě jednou děkuji za rady.
A co mu bylo? Vyhnilá pružinka a nebo něco s dosedací ploškou ventilu?
Taky mě už trochu utíká, byly časy, kdy kotel vydržel natlakovanej několik týdnů bez poklesu a teď dofukuje bez odběru každej druhej den.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#8 Příspěvek od pepito »

Byla prasklá pružinka a o-kroužek je také zralý na výměnu.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“