Epoxy 1200, poměr pryskyřice+tvrdidlo

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#61 Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím, kolegové bastlíři a kutilové.
Měl bych dotaz, jak dalece Epoxy 1200 degraduje pří skladování v nevytápěné garáži po dobu pěti a více let. V zimě pravděpodobně několikrát promrznul.
Dostal jsem od kolegy nevyužitý zbytek asi 2 kg epoxidu skladovaného ve výše zmíněném prostředí. Je tento ještě použitelný, nebo ho mám rovnou vyhodit?
Děkuji všem za případné zkušenosti.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#62 Příspěvek od stasek »

Vyhodit? Tak ho vyhoď ke mně.
Epoxy 1200 vydrží desetiletí. Stejnou zkušenost mám i s epoxidovou barvou. Po 40-ti letech v pohodě používám.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#63 Příspěvek od Dikobraz »

Takže klidně může promrznout a neztrácí kvalitu? Díky za odpovědí.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od Lukas-Peca »

Co vás napadá jako barvivo do Epoxy 1200 v barvě bílá nebo slonová kost? Barvy do betonu se dobře osvědčily, ale zrovna bílá se nedělá :) . Jinak s odléváním mám zatím dobré zkušenosti, jen tvrdidlo je skutečně velmi agresivní a těkavé, časem z lahvičky vyschne a v obchodě měli všechny prodávané lahvičky prázdné, prostě to vytěkalo.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#65 Příspěvek od stasek »

Nitrocelulózovou barvu, nesmí se to přehnat.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#66 Příspěvek od frantajetel11 »

Použil bych originál http://www.sincolor.cz/Naterove-hmoty/L ... ova-pasta/
A koukám, že máš štěstí, já když kdysi sháněl černou, tak menší balení než 1kg nebylo... Takže ho mám ještě asi 950 g :lol:
Proti jinýmu probarvování to má tu výhodu, že i když to s pigmentem přeženeš, tak se nic nestane. :wink:

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#67 Příspěvek od petrfilipi »

JirkaJOY píše:Koupil jsem si soupravu se 100g pryskyřice ... V soupravě je kelímek s ryskami = odměrka.
Kde (kdy) jsi koupil pryskyřici s odměrným kelímkem? Já si pamatuji na komunistickou zelenou krabičku se zkoseným čelem a plechovkou epoxidu, kde bylo i kapátko, odměrka a tyčka. Před rokem-dvěma jsem odměrku při čištění propíchnul šroubovákem. Teď sice vážím s přesností na 0,01g, ale kelímek byl kelímek.Ale třeba tady: http://www.sincolor.cz/Naterove-hmoty/L ... 07-kg.html je váhový poměr 100:7 (pro tvrdidlo P1) a je tam i informace o možnosti barvení barvami Eprotint. A dokonce by balení mělo obsahovat i odměrku. Jen ji zapomněli vyfotit.

Petr

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#68 Příspěvek od VonBahnhof »

Taky mám tu sadu...

http://www.kittfort.cz/produkty/polyest ... rava-1200/

Je tam 100g pryskyřice, tvrdidlo P11 v lékárenské skleněné lahvičce s plastovým kapátekem. Dále stejná lahvička bez kapátka s lihem nebo něčím podobným k odmaštění, míchátko který je celkem k ničemu a opět lékárenská plastová odměrka, stejnou dostaneš například k sirupu proti kašli. Nepoužitý zbytek necháš v odměrce, po vytvrzení s ní "zapružíš" a zbytek vyndáš... Náhradní díly kupuji v lékárně :-)

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#69 Příspěvek od petrfilipi »

No jo, ale ta komunistická odměrka byla z průsvitného materiálu a měla 3 rysky.

PF

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#70 Příspěvek od EKKAR »

Lukas-Peca píše:Co vás napadá jako barvivo do Epoxy 1200 v barvě bílá nebo slonová kost? Barvy do betonu se dobře osvědčily, ale zrovna bílá se nedělá :) ....
Prášková zinková nebo titanová běloba, poměr do 2% hmotnostních základní pryskyřice. Na slonovou kost nebo krémovou pak s malým přídavkem buď suchejch práškovejch barviv/pigmentů pro malířský barvy, nebo z nitrobarev.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“