Seřízení ručiček DCF strojku

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Joe7
Příspěvky: 49
Registrován: 31 bře 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň - jih

Seřízení ručiček DCF strojku

#1 Příspěvek od Joe7 »

Mám DCF hodinový strojek s ručičkami, dostal jsem jej bez aretačního kolíku pro ručičky. Namontoval jsem jej, ale ukazuje špatný čas. Čas se sice nastaví, ale je úplně rozhozený. Výroba Čína. Jak nastavit ručičky aby ukazoval správně. Na strojku jsou vidět nějaké kontaktní pole a prý se má něco na chvíli spojit. Můžete prosím poradit? Díky

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Děj baterku, počkej, až se strojek uklidní a ručky naskládej na 12:00:00

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Přiznám se, že dost preferuju digitální hodiny s DCF. Ty ručičkové se synchronizují asi 7 minut a během té doby není poznat, kolik je hodin. Otec si je kdysi koupil. Jinak teda už cca 7 let fungují velmi dobře, to zase ano.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Artaban001 píše:Děj baterku, počkej, až se strojek uklidní a ručky naskládej na 12:00:00
Někdy ale i 16.00 a viděl jsem i 20.00. Nebo nechat synchronizovat ať se rozjedou no a pak šikovně! za chodu nasadit rafice na správný čas. Digi jsou digi ale tohle se mi líbí víc, většinou mají dva krokové motory a to je pak koncert sledovat "jak ten čas letí!"
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Všechny DCF hodiny z ručkama mají výchozí polohu 12 hodin, na kterou se nastaví po vložení baterie. Napřed krokuje vteřinová, pak motorek minutové ručky. Hlídá to jedna jediná optozávora. Je tu o tom někde tady diskuze. ( Napřed se hlídá sekundový kolo, pak minutový a naposledy hodinový. Optozávora hlídá paprsky zmíněných koleček. Šprušličky mají různou tloušťku a postavení - LED optozávory bliká v rytmu krokování.) Vložit baterií, pak počkej, až se strojek nastaví do výchozí polohy. Vyjmi baterií a nasaď opatrně ručky, abys nepohl s nastavením. Pak znovu vlož baterií a zkontroluj výchozí pozici po novém nastavení.

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#6 Příspěvek od vlado5 »

Niekedy dávno cca 8 rokov dozadu som u "Slona" kúpil ručikový budík DCF a od novoti sa po vlotžení batérií nezastavil na 12.00 hod a ručíčky sa točili stále dokola. Na pozícii zastavenia bol hallov snímací prvok. Pomohla len reklamácia a výmena za druhé. Doposiaľ pracujú bez problémov. Možný záver mojej skúsenosti-u tvojho výrobku môže byť výrobná vada-reklamovať!!!!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

když koupíš strojek zvlášť, tak má vzadu zastrčený "špendlík", který jistí strojek nastaven na výchozí polohu. Strojek namontuješ, ručky nasadíš, aby ukazovali přesný čas udaný v návodu (většinou těch 12:00) a špendlík vytáhneš. Tím máš zajištěno, že ručky jsou mechanicky ve správné poloze

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#8 Příspěvek od Mirda »

Propoj ty kontaktní plošky a měli by doběhnout a zastavit se na 12:00. Pak tam jde vsunout ten aretační špendlík, pak nasadit ručičky.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#9 Příspěvek od monterjirka »

Kdysi jsem přivezl náramkové hodinky od Conrada.
Tam když došla baterka a nevhodně se zastavily, po vložení baterky se drželo jedno tlačítko, tam byl čas minimálně 15 vteřin, možná více, minutová a hodinová ručička se rozběhly a běžely dokud se to tlačítko drželo... a když se blížili 12:00, dalo se opakovaným stisknutí toho tlačítka dokrokovat.

Uživatelský avatar
Joe7
Příspěvky: 49
Registrován: 31 bře 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň - jih

#10 Příspěvek od Joe7 »

Vážení, moc děkuji za Vaše inspirativní příspěvky, pomohly. Vložil jsem baterku, když se zastavily baterku jsem vyndal, vložil jsem aretační špendlík, nastavil ručičky na 12:00:00, aretační kolík jsem vyndal a vložil baterii. Nastavily se správně.
Ještě jednou moc děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“