Výroba plastových krabiček

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

Výroba plastových krabiček

#1 Příspěvek od tominekk »

Zdravím všechny kutily!
Měl bych dotaz na výrobu plastových krabiček. Jedná se mi o to, zda někdo nemá skušenosti s tím, že by si u někoho krabičky nechal vyrábět. Často mám problém nacpat nějaký výrobek do jedné z univerzálních krabiček a pokud se mi to povede, tak ty krabičky nevypadají nikterak vzhledně.
Proto jsem si říkal, že u výrobku, které za to stojí bych nechal vyrobit krabičku podle požadovaných rozměrů, vylisovaných popisů apod.
Jenom nevím, kdo se tím živí a co vše je k výrobě třeba.
Díky za rady
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Z plastu, většinou ABS a HPS se dělají technologií frézování, ohyby, svary, pokov apod., třeba SISC Netolice

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vombat »

Záleží jakou chceš a kolik toho chceš. Malé série viz. příspěvek Sendyxe, ale cena nic moc. Jinak je nutná forma v ceně od 20000Kč výše, složitější forma stojí i 300 000Kč. 10-20000Kč projekt na formu. Typ plastu je ABS, na technicky namáhané díly třeba Derlin. Barva je libovolná, na cenu má malý vliv. Lisoven je poměrně dost, není problém sehnat. Cena se pak pohybuje od 8Kč u malé krabičky 5x4x7cm a výše.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jindra2 »

Zkus si udělat svoje krabičky ze dřeva (překližky) a čelní panely z Al plechu.
Jindra

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od taz »

Podívej se na www.tme.cz a jestli si tam nevybereš tak nevím co by si chtěl

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

To VOMBAT: krabičky se lisují (=vstřikují za horka) z nejrůznějších hmot, ABS není výhradní - používá se nejen Krasten, ale i jeho analogy od firem BAYER nebo DuPont. Jinak se používají i polyolefíny (polyetylén a polypropylén) s plnivy - mletý mastek, mleté sklo, dále polymery kyseliny akrylové (polymethyl-methakrylát = organické sklo) nebo polykondenzované směsi. DELRIN (originální název fy. DuPont - nikoli Derlin) je poly-acetal-resin, který bych na lisování krabiček zrovna nedoporučil, jednak pro velkou hygroskopičnost, druhak pro jeho velkou tepelnou roztažnost. Sice je velmi pevný, ale při jakémkoliv zahřátí nad asi 200 stupňů začne tepelně degradovat za současného uvolňování plynných produktů. Tyto plyny svými vlastnostmi předčí slzný plyn - osobní zkušenost. Velmi dobrým materiálem je polykarbonát - je velmi tvrdý a má vynikající elektroizolační vlastnosti.
Jinak snad existují i firmy, které krabičky nelisují, ale teplem svařují z nařezaných destiček - cena je určena množstvím materiálu a pracností. Pro kusovou výrobu ideální postup.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#7 Příspěvek od SMITH »

... a èo tak to to http://www.eling.sk/eling/zas_bopla.htm

ceny ukrutné vzhlad profi
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od tominekk »

Děkuji za tipy. Docela se mi zamlouvá tme.cz - je tam toho fakt dost. Do výroby se asi pouštět nebudu, protože se jedná maximálně o pár desítek krabiček a to se mi moc nevyplatí. Ale díky všem!
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“