PS51D550 zdroj BN44-00444b -určení IO

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

PS51D550 zdroj BN44-00444b -určení IO

#1 Příspěvek od ARDO »

Prosím vás,neví někdo jaké má označení má IO na pozici :IC0851 ? na fotce červeně označen


jediné co na něm vyčtu je :MCV14A

Pokoušel jsem se najít k tomuto zdroji servisní manuál,ale samozřejmě marně.

měl by to být IO z tohoto schémátu z videa

https://www.youtube.com/watch?v=1RDvy6DdSNQ.

zdroj nevyrábí napětí Va. Napětí Vs (je hned po zapnutí jen 80V a klesne na 22V).

Ysusem ani Z-susem to není.


5V a 15V je v pořádku.
Přílohy
P1050565.JPG
(176 KiB) Staženo 262 x
P1050564.JPG
(146.94 KiB) Staženo 264 x

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Je to MCU od Microchipu ve stylu PIC16F526.

MCU s timto znacenim je vyraben pro velke zakazniky, je to urceno do spotrebky a udajne "optimalizovano na nizkou cenu". Nejspis tam bude neco odrbane aby to bylo levne. V kazdem pripade pokud nemas firmware, je ti datasheet k nicemu.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od ARDO »

AAAAha.to je mikroprocesor jo?to je hezký no.Tak to jsem pěkně v pr.eli Rolling Eyes Crying or Very sad

A nevalí se prosím někomu z vás tento zdroj na prodej?
Bohužel SAHY nemá.jedině bych musel na E-BAYi koupit

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#4 Příspěvek od ARDO »

tak zdroj jsem koupil nový,ale štastného výsledku jsem se bohužel nedočkal :cry:

Již jsou vyráběny obě napětí Va i Vs ale jen na pár sekund.pak tyto větve klesají k nule :cry:

do zdroje jde signál PS_ON ,kde ve st.by je 3,3V ,po zapnutí 0,17V což je v pořádku,ale signál VS-ON (který by měl spouštět výkonovou část,pro výrobu napětí Va a Vs ) dělá problém.Hned po zapnutí je zde 3,3V (v této chvíli i je napětí na větvích) ale po pár sekundách spadne a tím pádem samozřejmě vypne i zdroj.

ze zdroje to jde do modulu označen LJ41-09390A a z něj pak pomocí flex pásku do logiky

EDIT: LED nevyblikává žádnou chybu.

viděl jsem úpravu na youtube tohoto zdroje.Ovšem tam TV nedělala vůbec nic,tak signál PS-ON někdo natvrdo spojil se zemí,ale v mém případě je jiná situace :roll:

když propojím TV se satelitem,tak zvuk normálně jede.

Asi to bude shazovat jedna z desek (Y-SUS nebo Z-SUS). Zkusil bych připojit na VS-ON napětí 3V z ext.reg.zdrojem,ale za prvé se bojím a za druhé nečekám,že bych viděl obraz

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

Poradí někdo prosím?

to napětí VS-On spadne i když mám odpojené napájení od YSUS a Z-SUS.
flex pásky jsem nechal samozřejmě zapojené

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#6 Příspěvek od ARDO »

vypadá to jako když je některé z výkonových desek zkrat a proto logika to celé shodí,ale na žádné z nich jsem zkrat nenaměřil :roll:

Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

#7 Příspěvek od duneha »

Podľa mna vadný CTRL board, mal by tam byť: LJ41-09390A

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#8 Příspěvek od ARDO »

ano ten tam je.Ale bych nějak zjistil jestli je opravdu on vadný,abych ho nekoupil a zjistil že nejde logická deska.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#9 Příspěvek od ARDO »

Ve volné chvíli jsem se k ní opět dostal.Pořád mě bylo divné,to že signál VS_ON se ukáže,ale po pár sekundách zmizí.

našel jsem dva vadné IO na desce Y-BUFFER (dva horní).

odpájel jsem je a dle tohoto vide a zkusil testovací mód.

https://www.youtube.com/watch?v=-7zWKY2Hwnc

Nyní již signál VS_ON nepadá,obrazovka se rozsvítí (samozřejmě tam,kde chybí ty IO je tma),ale na zbytku se zobrazí jen tmavě šedé pozadí jinak nic.

To stejné se zobrazí i když spustím tu TV v normálním režimu.

Nyní vůbec netuším,co kde změřit,abych se dobral k výsledku.Nevím jestli tohle může dělat Y-SUS anebo CTRL Board?

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#10 Příspěvek od ARDO »

Objednán control board a ty dva IO do desky Y-BUFFER.Tak snad se TV již plně rozběhne

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#11 Příspěvek od ARDO »

Po roce si toto vlákno dovolím oživit.tenkrát mi CTRL board nepřišel,pak jsem již neměl čas ji řešit,tak jsem ji schoval na později.

TV je zatím stále ve stejném stavu.Deska Y-BUFFER je 100% v pořádku (je nová).


Zkoušel jsem měřit na desce CTRL jestli nenajdu chybu. Tu jsem přímo nenašel,ale po namontování zpět a zapnutí zůstal signál VS_ON funkční. Hlavní zdroj dodával do desek Y-SUS a Z-SUS napětí Vs a Va ,ale obrazovka černá.

Po vypnutí a zapnutí již znovu to stejné jako předtím.(po sekundě se vypne signál VS_ON).

napadlo mě že může být špatný kontakt některého konektoru pro FLEX kabely na desce CTRL,tak jsem všechny znovu propájel. Po zapnutí opět zůstal signál VS_ON zapnutý ,ale po vypnutí a zapnutí zase situace jako na začátku.

Následně jsem zkusil udělat reflow toho hlavního čipu,který je na CTRL,ale také bez úspěchu.

jen doplním,že když je TV ve stavu,kdy signál VS_ON odpadne,tak nejde TV vypnout do St.by. reaguje na tlačítko probliknutím LED ,ale nevypne se.

když je stav že napětí Va a VS jedou,tak vypnout jde..Pořád mě to směřovalo k mainboardu,ale zkusil jsem připojit DVD a zvuk normálně jede...

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#12 Příspěvek od ARDO »

Mohl by vadný CTRL board v této TV udělat,že TV nejde vypnout do st.by?

Jelikož toto zjištění mě zase uvedlo v otazník :roll:

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#13 Příspěvek od ARDO »

Opět jsem měl čas,tak se k ní konečně vracím.

Je strašně divná jedna věc.koukal jsem na videa o mé TV na youtube. Většinou měli zkrat na desce Y-SUS ve výkonových prvcích,ale ten já nemám.

Dále měřili desku Y-BUFFER konkrétně signály SVC-OUTL a SVC_OUTH mezi sebou.

V jednom směru má dle videa být nekonečný odpor.

Ovšem já mám v obou směrech přiložením hrotů 22ohmů odpor.

Tato hodnota zmizí až když odpájím dva horní IO AN16489A... Pak při připojení k TV již signál VS_ON zůstane zapnutý,ale mám šedou obrazovku.

Desku Y-BUFFER jsem kupoval novou v KTS AME..A tento malý odpor byl již před prvním zapojením do TV.

Je mi to hrozně divné,protože na videích má stejnou desku a má naměřit něco jiného.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#14 Příspěvek od ARDO »

Já vlastně když spojím Y*buffer a Y-SUS k sobě ,tak v této části mám na těchto pinech skoro zkrat.DLe mě je to stršně malá hodnota. bez připojené desky Y-BUFFER tam takovou malou hodnotu nenaměřím.
Přílohy
44332950_333892843826563_8344945809145462784_n.jpg
y-buffer.jpg

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“