Ruční skener

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Ruční skener

#1 Příspěvek od markoni »

Dobrý den
Nevíte někdo jestli se dá sehnat ruční skener na skenování textu z knížek, dám příklad potřebuji převést zdrojový kod s knihy 1001 tipů a triků pro delphi manuální opsání zvlášť dlouhého příkladu mi připadá jako RASOVINA díky všem.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

Dá se sehnat, na Aukru bývají často.
http://www.aukro.cz/item203648821_scann ... tniky.html

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

na ruční skener nerad vzpomínám, byla to spíš hračka než k užitku, šířka snímání jen asi 12 cm a kvalita snímání závislá na rovnoměrnosti posunu skeneru po ploše (rukou). K tomu drivery pro win95, nevím jak by to vůbec bylo s kompatibilitou.
Vykašli se na to a nafoť to digitálem, je to 77x rychlejší, bez problémů a kvalitní.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od markoni »

A jak to převedu tu fotku na text?

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od nekmil »

Ruční skener mi tu někde leží ve skříni ale je to připojené do speciální karty do slotu ISA a běhalo mito na WIN 3.1 takže je to dneska nepoužitelné.
Ten foťák asi bude nejlepší.
A jestli se domníváš, že naskenovanou předlohu ze skeneru jednoduše převedeš na text bez toho abys furt opravoval chyby tak toť omyl.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

markoni píše:A jak to převedu tu fotku na text?
Nejakym OCR softem, treba FineReader.
http://www.abbyy.com/

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mourek »

normální skener A4 a převest přiloženým OCR programem. Stejně to ale musíš kontrolovat a opravoavt. Navíc anglický OCR nebere cestinu

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Existuje světelné pero (Cena 8000), které umí číst text a převádět ho pomocí OCR i bez PC. Pero se poté infraportem připojí na PC a "vysosá" se text.
Jinak Finereader 8 má volbu čtení textu z obrázku, takže digitální fotoaparát lze použít ..

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

OCR program ti sotva vezme odborný text se složitou sazbou, ona je to dost bída i na beletrii pokud to není nějakým ocr-přítulným fontem. Zkus si tu knihu sehnat v pdf podobě nebo s tím prostě pracuj jako s bitmapou. Na korekturách po převodu OCR programem strávíš podobný čas jako s přepisováním. Kvalitní OCR je docela drahý a free verze mají všelijaké pitomé omezení.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Crifodo píše:na ruční skener nerad vzpomínám, byla to spíš hračka než k užitku, šířka snímání jen asi 12 cm a kvalita snímání závislá na rovnoměrnosti posunu skeneru po ploše (rukou). K tomu drivery pro win95, nevím jak by to vůbec bylo s kompatibilitou.
Vykašli se na to a nafoť to digitálem, je to 77x rychlejší, bez problémů a kvalitní.
Môžem potvrdiť, že nafotením to ide rýchlejšie, ako skenovaním. Používam Finepix 5600-ku, citlivosť filmu 200 ASA?? a Abby Finereader 7.0. Jediný "nedostatok" je, že každý obrázok /JPG/ má niečo okolo 1,6 mega, neskúšal som fotiť v nižšom rozlíšení, zatiaľ mi to vyhovuje. Po OCR takmer nie je treba robiť žiadne opravy textu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Za mladých let jsme opisovali kilobajtový porgramy v Basicu a jak jsme se těšili na výsledek....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

A co jsme se naopisovali přes 7-8 kopíráků na stroji Švandrlíkových "Černých baronů", já už je uměl málem nazpaměť - od té doby umím psát 4mi prsty skoro stejně rychle, jako jiný "všema 10"... Teda uměl jsem, ono na KB je to trošku odlišnější, než na starém mechanickém CONSULU bez pásky, aby se propsalo co nejvíc vrstev...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“