Philips 29PT5606

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

Philips 29PT5606

#1 Příspěvek od rolnas »

u této tv občas nepravidelně zaprská v patici a telka se vypne do stby. vyměnil jsem patici ale stále se to opakuje.Mám podezření že dochází k nějakým zkratům v obrazovce a tudíž je tv na odpis (stáří 3roky). Ptal jsem se ve značkové opravně na možnost opravy kde mi bylo sděleno že nemusí jít o závadu obrazovky ale že může být vadná ...turbína nebo základní deska....a že tv mám přivést a v případě vadné obr. mi zkasírují pouze o 280 kč. ptám se zkušených opravářů zdali se některý z nich setkal s termínem ...turbína... a vyvrátil nebo potvrdil mé podezření že ze mne chtějí vytáhnout alespoň těch 280kč. všem odborníkům předem moc děkuji.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od rolnas »

zaprská to vždy na patici ne v hrdle, zřejmě přes jiskřiště jako by docházelo ke svodům vn na nějakou elektrodu, při odpojení fokusu jsem prskání zatím nezaregistroval, vn trafo to také není ( je nové)

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rolnas
Příspěvky: 152
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od rolnas »

není mi líto 280kč ale té námahy tv naložit vezt cca 30km tam a 30 zpět a pak se dozvědět že je obrazovka k.o. což valstně si já myslím. Jen mi zarazilo tvrzení servisu že to může být "turbína nebo zákl.deska" já si myslím že jakákoliv závada na zákl.desce se neprojeví prskáním na patici(při novém vn trafu) Jestli Kondíku víš co tím mysleli (turbína ???)tak poraď dík

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#7 Příspěvek od MirekMH »

kondik píše:Takze ti prska fokus napetie podla vsetkeho, ked je VN trafo nove a aj petica, tak ine moznosti ma zatial nenapadaju.

(nechapem - nie si ochotny investovat 280,- za diagnostiku, ale pritom trafo si kupil nove.... nejak mi to nejde dohromady)
JJ,taky to nechápu.....raději bych dal 280 za diagnostiku a věděl bych na čem jsem,než kupovat pro nic za nic VN trafo,které muselo být jasně dražší a bude mi k ničemu....nebo si kup tu samou Tv a budeš ho mít do foroty...

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#8 Příspěvek od Onkyo »

Podľa mňa ti to robí na petici iskrisko.Zvykne tam byť oproti ostreniu pliešok ,ktorý je uzemnený je to v petici na ostrení.Ten pliešok vyber a potom uvidíš.Už som mal aj to.že od ostrnia k tomu pliešku bolo naoxidované asi stál TV blízko okna kde sa vetralo a nabral ostrením vlhkosť.Skús to. :?: :boxing:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“