Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#481 Příspěvek od kokun »

Od tohoto PO jsou denně přeháňky.
Jen se tak trošku obávám, jestli nepřišly až příliš pozdě - totiž je už poměrně chladno a pokud přijdou brzy i mrazíky, podhoubí se už nemusí vzpamatovat :cry:
Přílohy
5.10.2016.jpg
Tak na mně počkaly (jsou to ty 2 největší!) - ty další už jsou jen jako "bonus".
(294.42 KiB) Staženo 65 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#482 Příspěvek od kokun »

Tak přeháňky včera skončily, měsíc dorůstá. Zdánlivě dobré podmínky.
Ale to vyjasňování zase přináší ty nízké noční teploty (zrovna teď tam měsíc svítí jak kandelábr :) ) no, do rána bude ale pod nulou :cry:

Ve ST jsem si tam zase nechal 2 malé janky (a dnes taky - 4 !!!).

No - dneska si byl Janek pro ty "janky". První ale "zmizel" - nejsem sám, koho to tahá do lesa. Když jsem pak odcházel z lesa (po cestě), byly tam stopy po botách.
Zato druhý na mně počkal - nerostl přímo "na chodníku", jako ten první. A i ty další se už teď nehledají tak lehce, jako začátkem léta - ty jejich oranžovo-červené hlavičky docela splývají s tím spadaným listím - hnědé, ale převážně právě červené barvy. Zato když se ví, kde je konkretně hledat . . .
Tak jsem i dnes splnil "nepsanou normu" - 6ks (a víc) jsem snad našel pokaždé :lol:

Na kraji vysokého lesa malý pokrok - kromě muchomůrky červené, tam byl aspoň ten jeden klouzek :wink:


EDIT (NE ráno):
Tak mráz se (naštěstí) nekonal. Už před půlnocí zataženo a do rána "posopleno" (+5,5°C - v 1. patře) :roll:
Přílohy
8.10.2016.jpg
Ten ST "janek" je ten prostřední (s největší hlavičkou a tenkou nožičkou),
klouzek je v popředí.
(295.61 KiB) Staženo 47 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#483 Příspěvek od jandu »

To tam máš nejaký brezový háj?
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#484 Příspěvek od kokun »

To jandu:
kokun [size=75]už ve st červen 01, 2016 8:30 pm - na str. 26[/size] píše:. . .
Ve vysokém lese nebylo nic, tak jako v tu SO. Na kraji lesa je ale taková menší houština (smíšenina bříz, lísek, nějaká osika, smrček ... zkrátka smíšenina).
Je to poměrně husté, tak tam slunce moc nemůže - tím pádem tam vlhkost vydrží poněkud déle.
Když jsem v SO našel ty kozáky a "janka" ani jednoho, říkal jsem si, na ně je ještě brzy. Dnes jsem naopak našel nejdříve ty 3 "janky", pak teprve ty kozáčky.
. . .
:roll:

EDIT:
Pro ty "4" janky (ze SO) jsem měl v úmyslu jít už dnes, ale od rána (s přestávkami) drobně prší - možná zítra :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#485 Příspěvek od kokun »

kokun píše:Pro ty "4" janky (ze SO) jsem měl v úmyslu jít už dnes, ale od rána (s přestávkami) drobně prší - možná zítra :wink:
Tak jsem dnes ráno "pro ně" vyrazil - nepršelo.
Ale proto jsem je dal do uvozovek, že jsem ani moc nečekal, že tam na mně počkají - a taky že jo, byly fuč :cry:
Ty dva, co jsou na foto rostly jinde, ale taky stály zato.
Hlavně mně ale potěšily ty malé dubáčky - snad se ještě podhoubí zvetí (i když to trvá rozhodně déle, než v létě - noci už jsou dost chladné) :roll:
Přílohy
12.10.2016.jpg
Vypadá to nadějně - už ne jenom houština . . .
(287.22 KiB) Staženo 39 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#486 Příspěvek od Radovan_79 »

Rostou, dnes, lokalita CHKO Brdy, poblíž obce Obecnice. Samozřejmě jsem ho tam nenechal :lol:
Přílohy
rostou.jpg
(154.9 KiB) Staženo 37 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#487 Příspěvek od Celeron »

Já byl dnes na Drábskejch světničkách u Mnichova Hradiště na vejletě. Kdo to tam zná, vedle cesty z parkoviště v Dnebohu nahoru k pískovcovejm masívům, půl tašky babek a hříbků. Zvláštní, všude samej písek, sem tam drn a v něm houba. Asi tak přibližně zde
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#488 Příspěvek od Radovan_79 »

Celeron: Jak tam bylo? Podle radaru tam na severu docela ch_alo, ne?
My měli v Brdech pěkně, akorát kolem čtvrté se zatáhlo a padlo k zemi asi osm ustrašených kapek. Nejsme nijak zdatní houbaři (taky jsme tam přijeli v půl druhý), ale polovina plátěné tašky to byla. Hlavně praváci.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#489 Příspěvek od Jirka »

Z vlastní zahrádky.... Máme na ní asi 27 smrků, a komě milionu mochomurek i tenhle (zatím) prcek.
Přílohy
20161012_170652.jpg
(184.7 KiB) Staženo 36 x
*****

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#490 Příspěvek od Celeron »

Radovan_79 píše:Celeron: Jak tam bylo? Podle radaru tam na severu docela ch_alo, ne?
Calo při cestě tam kolem 13 hodiny. Pak se do 14 hod vyjasnilo a svítilo až do západu. Krásný odpoledne. Zástupy lidí, dole parkoviště a okolní cesty narvaný autama.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#491 Příspěvek od Radovan_79 »

Celeron: Tam je hezky, návštěvu světniček stojí za to spojit s návštěvou Zvířetic, pěkný hrad. Takováto "exponovanější" místa raději navštěvuji ve všední dny, pak tam je pár lidí nebo nikdo.
My v Brdech nikoho moc nepotkali, sem tam lidi na houbách, ale žádné zástupy. Bylo tam fakt nádherně, mám takový podzim rád.
Přílohy
brdy.jpg
(145.03 KiB) Staženo 41 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#492 Příspěvek od KUBO »

Tak už aj u nás rastú
Přílohy
20161022_161221.jpg
(251.01 KiB) Staženo 48 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#493 Příspěvek od kokun »

Martine gratulace - jen ať to (počasí) ještě aspoň chvíli vydrží :prst: :aplause:

Tak já tu taky přihodím několik snímků z posledních 10-ti dnů:
Přílohy
22.10.2016.jpg
Dnes dopoledne - rostou (sice "daleko od sebe"), ale aspoň že tak. U nás si to zřejmě odbylo už v srpnu. Teď je to slabší, zato všechny jsou zdravé jak "řípa".

To budou zítra řízečky :-)
(292.15 KiB) Staženo 30 x
19.10.2016.jpg
V UT zapršelo - a déšť mně zastihnul i dopoledne v lese (jen jestli nepřišel už hodně pozdě - je už přecejen "vysoké datum")
(294.06 KiB) Staženo 33 x
16.10.2016.jpg
Zpátky do (převážně) jehličnanů - o něco lepší (až na to sucho)
(293.23 KiB) Staženo 35 x
14.10.2016.jpg
Zkusil jsem změnit lokalitu (spíše bukovina) - výsledek: nic-moc
(288.97 KiB) Staženo 43 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#494 Příspěvek od Celeron »

Co je to černý na první fotce? To u nás snad ani neroste a nebo to nikdo nesbírá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#495 Příspěvek od KUBO »

Včera som ešte na lúke našiel aj zopár takýchto krásavcov. Je to Kvetovec Archerov - Květnatec Archerův - Clathrus archeri
Přílohy
20161022_151205.jpg
(250.19 KiB) Staženo 37 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“