Soumrakový spínač - umístění

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#16 Příspěvek od denis15 »

Není lepší tam vrazit časovací hodiny? Nastavím interval, kdy předpokládám tmu a basta. Že to bude v létě tu chvíli svítit i za světla už je prd oproti drbání s umístěním čidla. U čidla stačí pouliční osvětlení atd a budeš laborovat do bezvědomí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem dnes večer konečně zapojil na stole soumrakáč od jednoho laskavého místního člena. Na výstup jsem připojil žárovku 230/25W. A jsem z toho jelen, když (v dílně kde je tma) zhasnu žárovkovou stolní lampu, kterou simuluju venkovní světlo, tak se za asi 5 sekund sepne relé a rozsvítí žárovka vzdálená 30 cm od soumrakáče. Nojo, ale ta rozsvícená žárovka by měla zpětně osvítit snímací fotoodpor a zase vypnout relé a zhasnout a ono né, svítí furt a zhasne teprve asi 17 sekund po rozsvícení stolní lampy. 8O Jako kdyby to reagovalo jen na prudkou změnu světelnýho toku. I když je svit té spínané žárovky vyšší, než od stolní lampy, tak se to stále chová stejně.
Ale to nemá logiku, přechod mezi dnem a nocí je přece hodně pozvolný. :roll: Na desce je DIL 14 operák a celkem dost fóliových kondů. Že by si to na nich nějak pamatovalo úrovně osvětlení?
Asi si k tomu sednu a vykreslím zapojení, jinak se to chování asi nedá vysvětlit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od workhard »

Má to zpoždění, aby to nereagovalo na každou p...., co se ti na tom nelíbí? Je to úplně v pořádku.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

workhard píše:Má to zpoždění, aby to nereagovalo na každou p...., co se ti na tom nelíbí? Je to úplně v pořádku.
Asis mě nepochopil. Relé sepne 5 sekund po zhasnutí stolní lampy a vypne 17 sekund po rozsvícení stolní lampy.
Domníval jsem se, že po sepnutí žárovky soumrakáčem se znova osvětlí fotoodpor a soumrakáč bude cyklovat v periodě cca 17/5 sekund. A on je sepnutý stále (zkoušel jsem cca 5 minut). Zhasne až teprve když znovu rozsvítím stolní lampu. Tohle je mi divný. Ale pokud se to tak bude chovat v reálný instalaci, budu s tím mít míň práce s montáží. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“