Vysavač ETA Trino - součástka?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Vysavač ETA Trino - součástka?

#1 Příspěvek od drabek06 »

Zdravím,

dostal jsem na opravu vysavač Eta Trino a problém byl celkem rychle vyřešen (přelámaný přívodní kabel v místě kde vstupuje jeho konec do středu navíjecího bubnu). Problém je, že mě po složení zůstala ;asi 5cm dlouhá pružina s kouskem plastu co se do ní nasadí. Poměrně dlouho jsem hledal kam by ta pružina s tím plastem mohla v tom vysavači přijít, ale nepřišel jsem na to. Vše funguje jak má, nezdá se, že by někde něco chybělo. Uvnitř jsou ještě další dvě pružiny - jedna pod tlačítkem spínače a druhá u tlačítka navíjení kabelu. Ale kam patří tahle . . . ? Přikládám foto, zda náhodou někdo nevím kam to přijde . . .
Přílohy
CAM00034.jpg
(156.93 KiB) Staženo 54 x

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Je to píst a pružina vzduchového ventilu, který se podtlakem otevře v případě ucpání motoru (aby se motor nepřehřál a nepoškodil) - na výkresu je to pozice "23" - měl by být schovaný v nějaké šachtě čtvercového průřezu v časi vysavače (5) a zakrytý krytem motoru (12).
Přílohy
m6.jpg
(158.06 KiB) Staženo 154 x

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Cowley »

Ohryzek36 zase nezklamal, gratuluji.

OT: Tyhle rozkladovy schemata miluju, uz jako kluk jsem koukal do tatova tisteneho katalogu nahradnich dilu Skoda, kde podobne, jako dnesni ETKA, byly videt rozkreslene dily z celeho auta... :)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

To už není dnešní Eta - jejich současné "výrobky" už prakticky žádnou dokumentaci nemají, toto je jen pozůstatek archívu, který jsem vydoloval z 12 let starého programu, který měl nahrazovat papírovou dokumentaci. Nevím, jak to bylo dělané, ale výkresy byly skenované zpátky do PC místo toho, aby se použily originální předlohy, takže kvalita docela utrpěla.

Ten tištěný katalog ND na auta tady mám taky někde - na Škodu 100, 100L, 110L v salátovém vydání, rok výroby 1971-1972 8-) .

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Děkuji za navedení :wink: Až bude chvilka času, tak vysavač zas kuchnu a pokusím se najít ono místo kam to patří . . .

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“