Samsung UE32F5000

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
detskekonto
Příspěvky: 8
Registrován: 18 dub 2012, 02:00

Samsung UE32F5000

#1 Příspěvek od detskekonto »

DOstala se ke mě TV, kde po připojení k napájecímu napětí obraz jen problikne po cca 5-ti sekundách. Prozatím jsem nezjistil po otevření viditelnou příčinu, chci se ale zeptat, (předpokládám, že chyba bude v napájecí části), zda by pomohla výměna dvou hlavních napájecích kondenzátorů (kapacita 75uF/250V). Proměřil jsem ESR a mají hodnotu okolo 0,01.
Předem díky za radu...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Čo máte všetci s tými kondíkmi. Telka sa ti dookola reštartuje, alebo preblikne a spadne do standby, alebo preblikne obraz ale zvuk funguje?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
detskekonto
Příspěvky: 8
Registrován: 18 dub 2012, 02:00

#3 Příspěvek od detskekonto »

Jedná se o restart, problikne tam zřejmě plovoucí tabulka o tom, že TV nemá signál z antény a pak zase nic...Takhle problikává pořád dokola.....

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Jednou z možností je vadná nand flash. Treba najprv premerať zdroj a meniče napätia na main boarde, či fungujú a dávajú správne napätia.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Taky to vidím na paměť. A kundíky? to je folklór, nejde zvuk- kondíky, nejde obraz- kondíky, prasklý panel- kondíky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Vyměněných kondů není nikdy dost! :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Přitom je to panel.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

Nebo nějaká součástka :wink: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#9 Příspěvek od jojo4 »

zda by pomohla výměna dvou hlavních napájecích kondenzátorů (kapacita 75uF/250V). Proměřil jsem ESR a mají hodnotu okolo 0,01.
Předem díky za radu...

nepomohla - sú dobré

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od talent »

Pozdravujem.

U tejto telky by som chcel znížiť prúd v podsvietení v obvode SEM 5027A.
Sú tam v okolí dva výkonové odpory:R9109 1 Ohm
R 9110 3,6 Ohm .
Ako ich treba zväčšiť?
Už to niekto riešil?

Dík

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Ono by někdy stačilo majiteli vysvětlit, že DYNAMICKÝ nebo ŽIVÝ režim není to pravý ořechový. Ale je to jejich volba. S autem taky nejezdí se zařazenou trojkou na plný plyn.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#12 Příspěvek od Heno »

Riešil, len neviem ktorý to bol. Pošli schému alebo dobrú fotku dosky z vrchu a zo spodu.
Ale si talent ak som na to došiel tak rýchlo, že mi to nebolo nutné značiť do poznámok, mal by si aj ty :)

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#13 Příspěvek od Heno »

mi-ro píše:Ono by někdy stačilo majiteli vysvětlit, že DYNAMICKÝ nebo ŽIVÝ režim není to pravý ořechový. Ale je to jejich volba. S autem taky nejezdí se zařazenou trojkou na plný plyn.
Jasne a v zápätí príde jeho syn a ide hrať playstation na hdmi 2 vstupe, kde má aj tak nastavený iný režim napr. ten dynamický. Ono Simsony a nielen oni ale už väčšina TV na každom vstupe majú nastavenie obrazu a zrejme aj zvuku zvlášť...
A ak konkrétny model má od výroby default nastavenia všade dynamický režim čo už som zažil, tak už vidím ako si to užívatel na každom vstupe prestavuje, prípadne si pri prvotnej inštalácii zvolil namiesto módu domov, mód predajńa, tak má dynamický úplne všade nafurt :)

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od talent »

Sťahovať podsvietenie radím každému kamošovi,a vždy keď tam prídem to majú naplno.
Preto to chcem stiahnuť natvrdo.Myslel som že mi niekto ušetrí čas a môžem sa ísť poobede pozrieť na vnúčatko.
Jasné - zväčšiť odpor a merať prúd.Za hodinku to nastavím...

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#15 Příspěvek od houmr »

Ono je to o tom, jaký jas je to podsvětlení schopné dát - koukat na "stíny ve tmě" jen proto, aby podsvit vydržel a doufat že se místo něho nezhroutí třeba NAND se taky každému zákazníkovi nechce. Nedávno moji rodiče letitou CRT televizi nahradili novou LED. Podsvětlení mají naplno a stejně se jim to zdá málo. Při porovnání s vedle běžící CRT je hned vidět rozdíl. Televizi si zákazník kupuje aby hrála, ne aby jí šetřil...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“