IoT - SIGFOX TD1207 - základní zprovoznění

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaniiisek
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2016, 02:00

IoT - SIGFOX TD1207 - základní zprovoznění

#1 Příspěvek od Kaniiisek »

Ahoj,

potřeboval bych radu ohledně zprovoznení modulu od SigFox - TD1207.

Obrázekhow to capture screen

Kabel USB-UART mám, nemáte někdo s tímto modulem zkušenosti ? :roll:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Co ti nejde? Dokumentace je tuná: https://github.com/Telecom-Design/Docum ... _RF_Module , připojíš napájení, RX a TX a mělo by to jet.

Uživatelský avatar
Kaniiisek
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2016, 02:00

#3 Příspěvek od Kaniiisek »

No právě jsem celkem nezkušený v tomhle, můžeš mi nějak napsat postup ? Ani přes terminal se nemohu na to dostat nějak.

Uživatelský avatar
Kaniiisek
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2016, 02:00

#4 Příspěvek od Kaniiisek »

Zkouším navázat komunikace přes Realterm, ale stále se mi nedaří příjmat data.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Podíváš se do datasheetu, kolik má být napájecí napětí, to připojíš na příslušné piny, podíváš se do datasheetu, na jakých napěťových úrovních komunikuje UART, podle toho si seženeš vhodný převodník, buď na USB, nebo do COM portu, je to jedno, připojíš RX převodníku na TX modulu a naopak. V terminálu nastavíš správnou komunikační rychlost, tu se taktéž dočteš v datasheetu a otevřeš port, na kterém je připojený modul. Můžeš odpojit RX a TX od modulu a zkratovat je, pak co pošleš z terminálu, ti musí přijít zpátky, tím vyzkoušíš, že terminál a převodník fungují OK. Připojíš RX a TX zpět k modulu a zkusíš mu poslat nějaký AT příkaz, myslím, že na prosté AT modul odpovídá OK, další příkazy jsou v manuálu. Pokud se komunikace nedaří, je dobré se podívat na komunikační piny osciloskopem, co se tam vlastně při poslání příkazu děje, jestli jsou úrovně a hrany elektricky v pořádku. Je to v principu u všech těhle UARTových komunikací podobné.

Uživatelský avatar
Kaniiisek
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2016, 02:00

#6 Příspěvek od Kaniiisek »

Takjsem včechno zapojil, převodník USB - UART jsem zkusil zkratovat piny RX, TX a všechno funguje. Pokud ale připojím modul TD1207 a zapojím piny na rx na rx a tx na tx, tak modul se mnou nekomunikuje, pouze vidím jak problikne v terminálu TX a to je všechno.... kolegova zkoušel zapojení na svém pc s mým modulem a všechno mu běželo. Nevíte ještě kde může být chyba ?

ObrázekTélécharger des photos

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Máš to špatně. Již jsem psal výše: "připojíš RX převodníku na TX modulu a naopak"

Uživatelský avatar
Kaniiisek
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2016, 02:00

#8 Příspěvek od Kaniiisek »

Dobře, zapojil jsem výše evedeno...ale teď dostávám stejné příkazy, které pošlu. :(

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“