Panasonic DVD-SE33 probitý kondenzátor

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Panasonic DVD-SE33 probitý kondenzátor

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Měl jsem tu na opravu tento stroj. Při zapojení do zdi svítila jen červená LED. Při pokusu o zapnutí červená LED zhasla a DVD bylo mrtvé. Začal jsem od zdroje - při zapnutí do zásuvky bylo na všech výstupních diodách "nějaké" napětí, které podle později sehnanéhho manuálu celkem aji sedělo. Ovšem po zapnutí zdroj "spadl". Všechny napětí šly k nule. Zjistil jsem, že to dělá po tom, co má sepnout Q1115, aby pustil 5V na nějaký 3 zběrnice. Tudíž jsem předpokládal nějaký ten šlus v jedné z nich. Vzal jsem multimetr, navolil na něm zkratoměr a ten šlus potvrdil. Bohužel nešlo použít metody "brutal Force", kdy se připojí dostatečně silný zdroj a zkrat se ukáže, tak jsem postupně rozpojoval propojky a odděloval jednotlivé větve, dokud pípák nepřestal pištět. Nakonec to byl přímo ten kondenzátor 220uF/10V z označením C1116. Takže poprvé jsem se dnes setkal z proraženým elektrolytickým kondenzátorem. Kondík jsem vyměnil, všechny propojky vrátil zpět a DVD funguje. Napětí na kondíku bylo 5V, takže zdroj v pořádku.
-Je mi záhadou, přes co se rozjede ten šváb MIP414SMSSCF, když je napájen ze svýho vinutí transformátoru (tím se vysvětluje i to, že už se sám nerozběhne, dokud se plně nevybije primár). Nějaký nakopávací rezistor tam nevidím (jedině něco uvnitř toho švába)

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “