Autorádio Tesla 2110, posunuté ladění

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

Autorádio Tesla 2110, posunuté ladění

#1 Příspěvek od Robert18 »

Ahoj,
mám autorádio 2110 a při zkoumání proč má tak divně posunuté ladění jsem zjistil, že při změně napájecího napětí třeba z 12V na 13V se stanice samy přelaďují.

Odsud už moje pátrání jasně vedlo k IO1 což je jakýsi stabilizátor, nebo nějaká zenerka,
kterou teda už znám z jiných TESLA rádií a má na něm být 33V já tam mám 75V a při změně napájecího napětí o 1V padne na nějakých 65V. Jedná se o takový ten bazmek co vypadá jako tranzistor ale, má jen vývody P a N.

Předpokládám, že je vadný, protože dle zapojení na jeho vývodech nemůže být víc jak 33V pokud funguje.

Dá se to něčím nahradit ??

Kdyžtak celý manuál zde http://www.oldradio.cz/ts2110.htm

Díky Robert

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Odkud jsi? V Praze můžu věnovat, posílat se mi s tím ale nechce.

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Robert18 »

už Jihlavskej, ale objednal jsem už z toho linku děkuji.

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#4 Příspěvek od Robert18 »

Ahoj,

tak sem MAA550 vyměnil a stanice se posunuly tam kde by měly být.
Napětí 33V.

Dál sem musel vyměnit filtrační kondenzátor pro MBA 810 470pF protože se rozkmitával.

Rádio hraje, ale má z něho smíšené dojmy.
Vždy, když rádio zapnu všechny naladěné stanice chrčí hraje pouze stanice co tady má takovej signál že jí chytnete i na šroubovák.
Abych rádio přinutil hrát tak musím pořád nahánět stanici až se najednou objeví apak už hraje v celku asi tak jak by to mělo do delšího vypnutí.

Když se to chytne tak už všechny stanice hrajou. Jen mám stejně pocit, že se to trošku rozjíždí.
Tím dvojitým ladícím potenciometrem to určitě nebude, protože to samé dělají i obě předvolby a potenciometr pro jemné ladění sem čistil a měřil a nemá ani výpadky, ani nevypadal špatně.

Napadl mě vazební kondenzátor hned na začátku u antény nebo potom ty keramické propusti, který už znám z dřívějška kdy sem našel 104 co všechen signál sváděl na zem.

Tady jsou, ale nějaký v plastovým pouzdře ty neznám.

Za každý typ budu rád.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

U MAA550 je keramický polštářek, napětí je měkké jak sejra a polštářek umí chytit svod, pak ladící napětí vesele courá i s dobrým MAA550.

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Robert18 »

Ahoj díky za radu, jeví se to jako minimálně lepší zřejmě tam bude těch chcíplejch kondenzátorů víc.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“