zvuk

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rakosnik
Příspěvky: 184
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

zvuk

#1 Příspěvek od Rakosnik »

dikes.... este vite nekdo jakeho jevu se využívá při ššíření zvuku v uchu?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

ty woe to mas zase otazky do skoly ne?

na bubinku je akusticko mechanicky prevod,pak to jde do stredniho ucha(kladivko kovadlinka trminek,eustachova trubice vyrovnava tlak pred a za bubinkem),potom vnitrni ucho(tam je hlemyzd,ve kterem je Cortiho organ,vsechno v kapaline)-zvuk vytvari postupnou vlnu po bazilarni membrane, ohyba vlasovymi bunkami (soucast Cortiho organu, jsou to senzoricke neurony), zvuky(vjemy) jsou pak prenaseny po nervech

neco si z toho preber,oppsal jsem ti rpincip lidskeho slyseni

Uživatelský avatar
Rakosnik
Příspěvky: 184
Registrován: 03 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Rakosnik »

njn... ale nenapsal si mi tam ten jev.... tohle vsechno uz mam

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Rakosnik píše:njn... ale nenapsal si mi tam ten jev.... tohle vsechno uz mam
si to preber ne? tech jevu tam je vic...akusticko mechanicky prevod,postupna vlna na membrane...ucho je celkem slozity organ a popsat to jednim jevem je trosku nemozny a kdyz ti to nestaci...UTFG :wink:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

Rakosnik píše:njn... ale nenapsal si mi tam ten jev.... tohle vsechno uz mam
zvuk se v uchu šíří pomocí zvuku :looser:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

A nevíš náhodou jak se říká někomu, kdo zakládá další a další témata o hovadinách, které si najde na netu i naprostý trotl za pár minut ?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

Sendyx píše:A nevíš náhodou jak se říká někomu, kdo zakládá další a další témata o hovadinách, které si najde na netu i naprostý trotl za pár minut ?
vim,rika se mu Rakosak! mohl to napsat do jednoho threadu,ale vysvetluj to jemu

btw uz jsem nabizel reseni teto situace HILLovi,ale minulo se to ucinkem,ze pry se s tim nic neudela,iniciativa z moji strany byla...ale ono kdyz se s tim nic nezacne delat,tak se to samo neudela,ze?

zanest to do pravidel a rovnou takovyhle thready mazat,co to ma spolecnyho s EB? kdyby to aspon hodit do nezaraditelne

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Já myslím, že při založení tématu by měl vyskočit nějaký únavný formulář typu "jste si jist, že tohle téma tady nebylo rozebráno", "zkusil jste použít některý z webových vyhledávačů", "je to opravdu nutné zakládat", "z vaší IP adresy nebylo v posledních 24 hodinách použito vyhledávání na tomto serveru více než 122x, téma můžete založit až po 124 pokusech", atd.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

No jo Sendyxi, ale jak bychom potom založili v případě potřeby nové téma my? Mně by se tedy nechtělo odklikávat nějakých 120 a více pokusů o vyhledávání, než bych mohl pověsit nové vlákno. Ale mohlo by se to zkusit snížit podle zásluh, to ano - jenže pak by sem nikdo nový nepřišel, protože by neměl šanci se tady na cokoliv zeptat... Tohle je na prd, spíš by tady tomu problému mohla pomoci stálá přítomnost nějakého moderátora, nebo aspoň nějaký policajt, který by moderátora(y) upozornil na nového tazatele. Jenže to je zas o čase, který tomu mohou lidi dobrovolně a bezplatně věnovat.
Nevím, jak se k následujícímu návrhu postaví admin a modové, ale možná by pomohlo uložení takového "nováčka" například na max. 24 hodin ne k ledu, ale do jakési "karantény", kde by počkal na povolení pověsit dotaz na vlastní fórum - moderátoři by rozhodovali, jestli je dotaz opodstatněný k založení nového vlákna, nebo jestli bude "odměněn" stručnou odpovědí HLEDEJ a uložen do nějaké odpadní jámy na Smetišti... Prostě pro čerstvě zaregistrovaného čtenáře fóra by platila jistá ochranná lhůta, než by jeho dotaz byl zveřejněn - je myšlen dotaz na novém vláknu. Do už rozjetého vlákna by i nováček mohl přispívat bez omezení - tím by se prostě museli podívat po už běžících diskusích na dané téma a nepokládali by zase až tak LAMÍ dotazy...snad... I když třeba Hill mi dá určitě za pravdu, když řeknu, že takové oběšence, jako je například přispěvatel, který si říká "Oberleutnant", neodradí od prudění 🤐 otázkami absolutně nic...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Taky naletíš na každý vtip... já myslím, že bude stačit prokázat původ do 3. kolena a mít písemný souhlas grémia administrátorů :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Nevím na kterém fóru (zahraničním) je myslím možnost vložit příspěvek 3 dny po schválené registraci a založit téma až po myslím nějakých 20 příspěvcích a týdnu od registrace. Tohle dost odrazuje roboty a spamery... tuším je tam taky omezení počtu příspěvků/den a zakládaných témat/den v několika stupních dle délky registrace a hodnocení. Na jednom profesním fóru je prý automaticky při vkládání nového vlákna nutné vyplnit klíčová slova z tématu pro vyhledávač, a ihned je provedeno vyhledávání ve starých tématech.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Já tu karanténu ale myslel SMRTELNĚ vážně...pořád tady běží diskuse nad idiotskými vlákny, která zakládají někteří DOBRÁCI, Stepa se rozčiluje, Hill už je docela rezignovaný, tak proč jim to neznesnadnit? Ano, musel by každý den někdo z modů nejméně 1x denně otevřít onu "úložnu" a provést selekci, jen nevím, jestli by se to nedalo trošku zautomatizovat - v softu jsem LAMA a nestydím se za to, nevím, jestli phpBB má nějakou takovou funkci. Prostě automatickou detekci dotazu i třeba částečně duplicitního k tomu, co už na EB proběhlo. Možná by se i leckterý zasloužilejší člen divil, nakolik je jeho "nové" téma skutečně NOVÉ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od stepa »

jedno reseni by bylo,ale jde o ochotu Vas adminu a modu....skoro na vsech forech uz maji dnes tlacitko s vykricnikem: "upozornit moderatory na tento prispevek" ...zas takovej bonzak bych nebyl,zaved bych ten cudl pouze u dotazu,tzn. prvniho prispevku...jednoduse po stisknuti toho cudlu by se nekam na spolecny ucet pro vsechny mody a adminy odeslal odkaz na ten thread a kdokoliv z nich by ho bud smazal,nebo odkaz odstranil z "bonzarny" jako vhodny,mozna by se k tomu moh vyjadrit ZdenekHQ

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Právě jsem se vrátil z hradu, kde jsem neměl přístup na net, a koukám, jak si tu vedete.
Chvíli vás tu člověk nechá samotné....
:)
S tím vyhledáváním by to nebyl tak blbý nápad, kdyby každý uměl definovat, co že to vlastně chce. Tenhle problém se ale projeví při použití každého vyhledávače. Vlastně nejen toho - jestli Rákosníkovi nestačilo Stepovo nakopnutí správným směrem, tak jsou další výklady zbytečné.
Ostatně pozoruji, že nějak narůstá procento lidí milosrdně imunních vůči jakémukoli vzdělání.
S tím souvisí neznalost základů a nechuť si něco přečíst a to je už dnes problém celosvětový. Počítačová a internetová gramotnost s sebou paradoxně přináší značný počet polo- a čtvrtvzdělanců, protože řada vědomostí není připravena na stříbrném podnosu internetu ještě vůbec.
Kolik lidí čeká na to, že se přetrhneme jim odpovědět na otázku, kterou vysvětluje učebnice pro někde 5.-6.třídu ZŠ? Už zoufale mnoho. Ale nejčastěji proto, že lenost je matkou pokroku - proč by chodili za roh přečíst si nový jízdní řád, když od zítřka má být na internetu, že?

Přesto nejsem pro další omezování přístupu. Bastlírna by měla sloužit všem, i kdyby k tomu měly sloužit odstrašující příklady.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Naštěstí ještě bastlírna není přepadena takovým rojem ignorantů jako jiné servery. Co není, jednou bude :cry:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“