nejde zapnout kuchyňská váha

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCerny
Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2016, 01:00

nejde zapnout kuchyňská váha

#1 Příspěvek od JirkaCerny »

Máme doma digitální kuchyňskou váhu kupovanou podle štítku z Globusu, ale stejná je například i Orava EV-2. No problém s ní je ten, že občas nejde zapnout. Někdy stačí hodněkrát mačkat zapínací tlačítko tak jsem ho zkusil vyměnit a pořád nic. Zkusil jsem taky vyměnit drátky k baterce (na 9V). Také nic i potom pořád zlobívá.
Někdy stačí mačkat hodněkrát tlačítko na zapnutí nebo pohnout napájecími kablíky a zapne se. Respektive ona se zapne nakonec vždy. Je to hrozně náhodná chyba a já už nevím co s tím.

Neměl někdo stejný problém a neřešil ho? Ano je mi jasné, že spotřební elektronika a jednodušší a levnější je koupit novou, ale rád bych tomu přišel na kloub. Pořád mi to vrtá hlavou. Bohužel doba kdy jsem si něco uměl v tomto směru vyměnit odešla, protože všude tam jsou smd součástky a na ty si netroufnu.
Přišel jsem jen na to, že když se nechce zapnout nejde do vypínače vůbec napětí. Proto jsem taky měnil napájecí dráty s konektorem pro baterku. I baterku jsem zkoušel jinou.

Pokud by měl někdo nápad co s tím budu rád.
Snad nevadí když vložím přímo odkaz: https://www.patro.cz/produkt/1074819592 ... -vaha-ev-2 takovouto vahou se zabývám.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Dej sem fotky vnitřku, asi málokdo ví, jak to v této konkrétní vlastně vypadá.
Ale co jsem párkrát nějakou váhu kuchal, tak tam bývá "černý flusanec", tak tam toho moc opravovat nejde.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
JirkaCerny
Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2016, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaCerny »

deska zepředu a zezadu. Jedny drátky vedou k vážící ploše a druhé dva k baterce.
Přílohy
P1040263.JPG
(58.1 KiB) Staženo 69 x
P1040262.JPG
(57.23 KiB) Staženo 106 x

Uživatelský avatar
JirkaCerny
Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2016, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaCerny »

Jinak po rozkuchání kvůli focení jsem teď připojil baterku a jde to zapnout na ihned. Na houby je taky to, že nejvíc to zlobí vždy při složení. Jakmile to mám na stole rozložené tak skoro bez problémů.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Pokud to složené nefunguje dobře, ale rozložené ano, tak se dá předpokládat prasklina v DPS, ale taky klidně právě v tom černém flusanci.
Zkus to prohlídnout pod lupou.
Nouzové řešení je takové, že tu desku nebudeš moc přitahovat na šroubkách, aby se neprohýbala, případně ji i podložíš (třeba pod tlačítkem Power, aby se deska při stisku mikrospínače neprohla).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
JirkaCerny
Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2016, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaCerny »

Jsme se asi nepochopili. Nejvíc zlobí když to je složené, ale i rozmontované to občas dělá problém

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Já myslím, že jsme se pochopili- pokud na to má vliv i to složení, tak fakt se dá předpokládat prasklina v DPS. Nebo studeňák u některé SMD součástky. Ale i prasklina přímo pod tím flusancem, což by opravit nešlo.

Ta předpokládaná prasklina se bude projevovat i v rozloženém stavu, ale třeba míň často, protože deska má jiné zkroucení než ve složeném stavu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
JirkaCerny
Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2016, 01:00

#8 Příspěvek od JirkaCerny »

Aha tak to je teda na draka. Zlaté klasické součástky. Nemám rád smd. Najdu lupu a podívám se, ale jestli je to jak píšeš pod tím flusancem tak nenajdu stejně ani ťuk. Přitom s tou váhou se nikdy nebouchalo ani nespadla.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#9 Příspěvek od PC-maniak »

tech soucastek tam neni tolik .. rovnou je opatrne prohrej a pridej trosku cerstveho cinu ;) a lupou maximalne prohlidni tistak na prasklinky.. obzvlastne v oblasti cudliku tam to bude nejvice namahane.. hledej neco jako vlasove prasklinky pokud neco takoveho najdes oskrabej opatrne tistak na med a propajej to misto aby tam vznikl most z cinu

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Podívej se, jestli nemá nějaké tlačítko svod.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#11 Příspěvek od PC-maniak »

jo svod na tlacitku je taky pekna mrcha .. a nejlepe kdyz ma ten svod jen kdyz to zrovna nemeris :) proto kdyz mam podezreni na tlacitka rovnou menim :) tech 0.20kc za tlacitko me za to nestoji :)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Svod bych předpokládal v případě, kdy by mu to blblo stejně ve složeném i rozloženém stavu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“