Panasonic TX-L42E5E-poškozená data?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
olda007
Příspěvky: 132
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

Panasonic TX-L42E5E-poškozená data?

#1 Příspěvek od olda007 »

Mám na stole tuto TV - chassis LA35.Panel je LC420EUN.Po zapnutí svítila jen červená LED,žádná reakce na místní klávesnici,ani dálkové.Stáhl jsem si servisní manuál na La35 i dodatek z roku 2012.Poměřil jsem napětí tj. ze zdroje +5V,+16V a na mainboardu(TNPH0993) SUB3.3,SUB1.5 atd.Napětí sedí.Vypájel jsem eepromku 24C64F,zazálohoval,smazal ji a vletoval.Jde zapnout DO,bliká zelená,pak svítí,žádný obraz,zvuk,ani podsvit,po chvíli chyba 13 - dle SM odkaz na nand,processor,eeprom.Nahrál jsem 24c64 daty ze stejného chassis,ale menší panel.Výsledek stejný.Ani podsvit nezapl.Dump na tento typ jsem nenašel,navíc tam jsou ještě uložené nějaké klíče a je nutné provést self check.Poláci řešili chybu 10 (SOS 10) přepisem hodnoty paměti M25P40 v FR modulu TNPA5587 na adrese 0x7FFF0 z FE na FF.Ale já mám SOS13.
Nemá prosím někdo možnost vyčíst data z eeprom 24c64 tohoto modelu? Nebo bude chyba přímo v NAND flash?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Vypájej NAND, několikrát ji vyčti v programátoru a porovnej obsah. Můžeš pak zkusit obsah nahrát do jiné NAND, nebo i smazat a zapsat původní, procesor čte mnohem rychleji, programátor často v pohodě přečte, co procesor už nedokáže. Když budeš původní mazat, zapiš a zverifikuj několikrát nějaká random data, jestli ta paměť korektně funguje.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“