Myčka Whirlpool, neohřívá vodu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oktan
Příspěvky: 4
Registrován: 31 říj 2016, 01:00

Myčka Whirlpool, neohřívá vodu

#1 Příspěvek od oktan »

Také naše myčka Whirlpool ADG689/2ix přestala ohřívat vodu. Přečetl jsem zdejší i jinde uveřejněné příspěvky uživatelů a snažil se najít problém. Filtry jsou vyčištěné. Pak jsme prověřovali relé (označeno heater) na řídícím modulu ve dveřích myčky. Relé je v pořádku. Následovalo odstrojení a proměření odporu na průtokovém ohřívači - ten se zdá být podle naměřených hodnot v pořádku. Po spuštění myčky jsme ale na svorkovnici ohřívače zjistili, že do něj nejde žádný proud a stejně tak vedle se nacházející čerpadlo se nespouští. Čerpadlo je vizuálně v pořádku. Prostě myčka myje, ale používá k tomu pouze studenou vodu a tyto dva komponenty (ohřívač+čerpadlo) nevyužívá. Myčka nehlásí žádnou chybu, možná to ani neumí. Napadlo nás, jestli je tam nějaké teplotní čidlo, že je na něm porucha a chybně informuje, že je voda ohřátá. Ale nevíme, kde to čidlo je a jak to prověřit. Anebo je vadná nějaká součástka, která určuje, kdy se použije studená a kdy teplá voda. Uvítám jakékoliv vaše podněty a také popis součástí, které jsou na obrázcích - nemáme žádné schéma či seznam dílů. Co je ta žlutá svorkovnice vpravo vzadu a co je ta světle hnědá nádoba s fialovými vodiči? Děkuji.
Přílohy
IMG_3347.JPG
(218.94 KiB) Staženo 165 x
IMG_3348.JPG
(270.31 KiB) Staženo 169 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Tu butylku bych odhadl na změkčovač a tu svorkovnici takto jako hlavní , pokud na ní končí přívodní šňůra .

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od MATYCH »


Uživatelský avatar
jehlik
Příspěvky: 41
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od jehlik »

Asi odešla teplotní pojistka mezi fialovým(černým)vodičem a silnými měděnými vodiči vyhřívacího tělesa.Proměř odpor vynutí na silných měděných vodičích a pak na barevných vodičích.Já mám tu pojistku proklemovanou už cca 2roky(na prasáka)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Neumíš číst ? Píše , že na tělese není napětí . Než budeš klofat , čti .

Uživatelský avatar
oktan
Příspěvky: 4
Registrován: 31 říj 2016, 01:00

#6 Příspěvek od oktan »

znovu jsme hledali závadu a zjistili, že: čerpadlo jede ale neohřívá se voda. Těleso ohřevu je přitom v pořádku. Znovu jsme tedy prověřovali relé na řídícím modulu a ukázalo se, že sice po připojení externího zdroje (9 V baterka) cvaká a je tedy funkční, ale po zapnutí myčky na něm není ovládací napětí. Nedojde tudíž k jeho sepnutí a tím i rozehřátí tělesa. Důvod neznámý. Bohužel tady naše snaha končí, budu se muset obrátit na servis.

Uživatelský avatar
oktan
Příspěvky: 4
Registrován: 31 říj 2016, 01:00

#7 Příspěvek od oktan »

Myčka je již opravena, v servisu vyměnili vadnou řídící jednotku. Konečná cena opravy pouhých 4.700,- Kč.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

ty vole . Já si nějak tyto stavy neumím představit . Ještě že mám samé staré krámy , které si servisuji sám ...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

oktan píše:Myčka je již opravena, v servisu vyměnili vadnou řídící jednotku. Konečná cena opravy pouhých 4.700,- Kč.
To bylo jako po záruce?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Za 4700,- Kč, bych chtěl tu vyjmutou jednotku.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#11 Příspěvek od kejki »

A vyměníš na ní dva kondenzátory a je funkční :wink:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#12 Příspěvek od tatramacek »

Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Také se nějak zasekl na 3 měsících . Jinak na foto pěkné .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#14 Příspěvek od tatramacek »

Co prosim ?
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
oktan
Příspěvky: 4
Registrován: 31 říj 2016, 01:00

#15 Příspěvek od oktan »

myčka byla po záruce, 6 let stará. Vymontovanou řídící jednotku mi vrátili, ale já nemám znalosti ani pomůcky, abych zjistil, kde je na ní závada. Vzal jsem si z ní akorát relé ohřevu, zbytek jsem vyhodil. Cena byla včetně cestovného. Opravila firma Perfektservis Brno. Myčku odvezli na dílnu, kde hledali závadu. U mě doma si s tím technik neporadil.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“