TME dodací lhůta

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

TME dodací lhůta

#1 Příspěvek od css »

Mám rád TME, dobře se mi tam nakupuje, vyhovuje mi šíře sortimentu, možnost vybrat si výrobce dané součástky, ceny, i web jako takový.

Jen nechápu, proč stále proklamují na webu dodávku do 24 hodin (viz. jejich banner), když ÚPLNĚ POKAŽDÉ trvá 3-4 dny :? Ne ojediněle, ale vždy!!

Zrovna teď, v pondělí objednávka odeslaná, v úterý přišlo potvrzení, dnes (ve středu) info o odeslání, a zítra (ve čtvrtek) by měla dorazit.


Můj dotaz: Opravdu někomu z vás chodí zboží z TME druhý den po objednání? Máte nějaký fígl, jak toho docílit? :wink:

Díky a hezké odpoledne.
Přílohy
dostawa24_cz.png
dostawa24_cz.png (4.09 KiB) Zobrazeno 48 x
Petr Valečko

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od taz »

Ano, zcela běžně, ráno objednám a na druhý den ráno mi to dovezou, dokonce i když objednám tu levnější dopravu, kde negarantují doručení do 24h.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Proc asi, protoze polaci.
Ja u tech smelinaru nakoupil jednou (a naposledy) poslali neco uplne jineho.
Pokud chces dodaci lhutu do druheho dne, zkus farnell. Tam mas i relativni jistotu ze dostanes co sis objednal a ne nejake cinske pajcy. Jestli ti vyhovuje jejich zmateny web umisteny na pomalych serverech uz je jen vec osobniho nazoru.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#4 Příspěvek od css »

taz: Tak jedině mě napadá, že ty jsi v podstatě "u zdroje", kdežto já přes celou republiku, takže k tobě to jde možná přímo, ke mně to cestou 2x překládají, jinak nevím :cry:

termit256: Rozlišování lidí na Poláky, Židy... a ty ostatní už tu jednou bylo, a jak to skončilo, to víme všichni. Osobně proti Polákům vůbec nic nemám, dokonce s oblibou nakupuji součástky u jedné skvělé firmy přímo v Polsku - má skladem mraky i obsolete součástek, ideální pro hobby. Z TME jsem čínský pajc nedostal ani jednou, čínské součástky ano, ale vždy jak byl výrobce uveden. A jejich web, vzhledem na množství komponentů, které mají v databázích, mi jede velice slušně - teď jsem to schválně změřil, odezva po kliku na nějakou položku je cca 2 sekundy, takže naprosto OK :P
Petr Valečko

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Záleží na způsobu dopravy - přes GP Economy je to za 40kč do 4 pracovních dnů (odeslání hromadně 2× týdně). V mém případě to vždycky dodrželi.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#6 Příspěvek od css »

Achab: Dopravu volím vždy STANDARD GP Čechy 95Kč, a vždy to trvá 3-4 dny, tak nevím :cry: :cry:
Petr Valečko

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#7 Příspěvek od PeteBurns »

css píše: Z TME jsem čínský pajc nedostal ani jednou...
Ja uz ano, vsetky vykonove mosfety za desiatky eur boli na høvnø, odvtedy u nich nenakupujem :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Nevim co do toho motas zidy. Polsko stejne jako treba Cina neni zrovna proslule kvalitou svych vyrobku a nasledneho servisu. Me zkusenosti jsou takove ze prakticky cokoliv jsem koupil z Polska byl smejd a narozdil od Ciny ne rozhodne levny a prakticky vzdy byl problem s reklamaci. Opet narozdil od Ciny. Proste smelinarska klasika.

Kdyz uz si zminil zidy, koupil jsem z Izraele pred casem starsi merici pristroj. Nad ramec dohody dodali kalibracni protokoly, manualy vcetne servisnich, hromadu sond. Chlap napsal, ze uz ty stroje nemaji a tak mi to pribalil a popral at dobre slouzi, misto toho aby to dal smelil nekde na polskem aukru.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Z TME nakupujem casto, ale nic polske a zatial nebol ziadny problem. U nas to vacsinou chodi nacas. Platim cez PayPal, lebo cez banku to trva dlho (nie je u teba problem v tomto?)

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od lesana87 »

Dost záleží na tom, co se objedná. Pokud jsou to součástky, které zabalí automat, bývá to do druhého dne. Pokud jsou to součástky, které se balí ručně, například displeje, trvá to většinou o den déle. Ale vždy to bylo max. do třetího dne, bez ohledu na to, jestli je to za 40Kč nebo za 95Kč, v tom jsem žádný rozdíl nevypozorovala.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Buďťe rádi, že TME je a funguje dobře. Výrobce dodávaných součástek je na webu jasně uveden, takže si nemáte na co stěžovat. Beru 3 pracovní dny (první den je objednávka) jako realitu a na ikonku kašlu. Ta platila kdysi, když měli míň zákazníků.

Když spěchám, tak to objednám v RS. Sice je to drahý, ale je to fofrem + faktura se splatností 30 dnů.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

Zdenku, to je sice pěkné, že je TME, ale nevím, na co bych měl 100ks kondů SMD, totéž z odpory SMD 7,5kΩ, už přebrané barvy LED jednomístných displejů 7,6mm.....
V SOS je zase téměř vše na dotaz a požadovaný integráč MM5450 nemají v PLCC-44.
Je ještě nějaký, kde by měli vše?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Máš pravdu, ale jen částečně - u jednoho kusu je to asi blbost, ale deset až dvacet kusů běžných odporů či kondíků v běžným maloobchodě stojí stejně, jako sto kusů ve velkoobchodě. Zbytek zahodíš, taková je už doba...

SOS se trošku změnilo, jsou dobří (proti TME a pro mě) na elyty a novinky, běžná bižuterie tam moc nefunguje...

7K5 patří mezi atypy, moc často nejsou běžně skladem. Já je samozřejmě mám, ale už vysypaný v šupleti...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Nemam problem kupit 100ks SMD odporov - cena je minimalna a tie zvysne sa odlozia do suflika pre buduce pouzitie. Nezaberie to vela miesta :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já beru i vývodový odpory po 100ks, protože ještě nedávno stálo 100ks 17Kč+DPH. Jen v posledních letech se do toho nějak vloudil lidský faktor ve formě platu, tak to stojí dvojnásobek.

Ale když se podívám třeba na ceny v GME, kam mě nikdo nedostane ani párem volů, a kde obyčejnej metalizovanej půlwatt odpor stojí v kusovce 2.60Kč, tak to si jich opravdu raději koupím rovnou sto někde jinde.

Viz: https://www.gme.cz/rm-100k-0207-0-6w-1
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“