zdroj k notebooku (z 12V na 16V)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JenikBarchov
Příspěvky: 69
Registrován: 05 úno 2005, 01:00
Bydliště: Barchov,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

zdroj k notebooku (z 12V na 16V)

#1 Příspěvek od JenikBarchov »

Zdravim vsechny bastlire.Potreboval bych pomoc nebo najit nejake schema na zdroj pro notebook (16V 3.36A) z 12-ti voltoveho akumulatoru v autě.Přemýšlel jsem o měniči na 230V ale myslím že bych mel zbytečně velké ztraty :-( a že by to šlo udělat i jinak.Chci to proto že jezdim vysílat (na CB pásmu) na kopečky a zapisovat si spojeni do el. deniku,baterie v notebooku je již velmi špatna a nová se mi kupovat nechce a asi by se to ani na 266MHz nevyplatilo.Muže te mi někdo poradit?? :roll:

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

dá se to koupit hotový,napø. od Hamy za cca800. Má to i regulaci napìtí, takže to mùžeš použít k rùznejm notebukum. Peha

Uživatelský avatar
arcikam
Příspěvky: 14
Registrován: 27 dub 2005, 02:00
Bydliště: slovensko

#3 Příspěvek od arcikam »

V amaterskom radiu bola uverejnena konstrukcia menica z 12V na 20V.Vyrobil som niekolko kusov a kazdy fungoval spolahlivo./Prakticka Elektronika A Radio 12/98/.V mensej uprave ho najdes v knihe Elekronika pre kemping a karavan.S moznostou nastavenia velkosti vystupneho napetia.

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#4 Příspěvek od Woofe »

NEDIS ho má za 450,- :wink:

Uživatelský avatar
JenikBarchov
Příspěvky: 69
Registrován: 05 úno 2005, 01:00
Bydliště: Barchov,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od JenikBarchov »

To je moc fajn!! NEDIS ma nejaky stranky kde se to da objednat?? Jo ale ten notebook ma odber asi 3,34A tak aby ten menic byl aspon na 3,5 A :-/
zdraví tě Jenda :-)

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#6 Příspěvek od Woofe »

Tady je http://www.nedis.cz/SORTIMENT/napajece/NB_napajece.html, umí 16V/3.1A ale toho bych se nebál takovej odběr tam stejně mít nebudeš. :wink:

Uživatelský avatar
JenikBarchov
Příspěvky: 69
Registrován: 05 úno 2005, 01:00
Bydliště: Barchov,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od JenikBarchov »

To je fakt :-)) Mel bych to premerit kolik to bere :-)))
zdraví tě Jenda :-)

Uživatelský avatar
JenikBarchov
Příspěvky: 69
Registrován: 05 úno 2005, 01:00
Bydliště: Barchov,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od JenikBarchov »

Tak me napadlo postavit si 3* zakladni zapojeni s UC3843N jenze nevim jak to zakladni zapojeni je :-/ a dat jej paralelne a pak by to mohlo fakat.Co na to odbornici??? Myslim ze by me to vyslo levnejc nebo se pletu??
zdraví tě Jenda :-)

Uživatelský avatar
m-toy
Příspěvky: 12
Registrován: 27 črc 2005, 02:00

měnič 12-20

#9 Příspěvek od m-toy »

Dělal jsem měnič s UC3843N, používám ho pro 4-5A při 18V a jede uplně v poho. Pokud správně navineš cívku, máš uplně minimální ztráty, mám na chladiči ventilátor a myslím, že je to úplně zbytečný.

Uživatelský avatar
Ejcej
Příspěvky: 5
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

Re: měnič 12-20

#10 Příspěvek od Ejcej »

m-toy píše:Dělal jsem měnič s UC3843N, používám ho pro 4-5A při 18V a jede uplně v poho. Pokud správně navineš cívku, máš uplně minimální ztráty, mám na chladiči ventilátor a myslím, že je to úplně zbytečný.
Nějaké konkrétní schéma někde najdu? Díky za odpověď

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

měnič

#11 Příspěvek od Mourek »

kup si Praktickou elektroniku A-Radio 11/2005(právě vyšla) a na straně 15 to je. Píší sice o odběru 2.5A ale to by nemělo vadit.

Uživatelský avatar
Ejcej
Příspěvky: 5
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

Re: měnič

#12 Příspěvek od Ejcej »

Mourek píše:kup si Praktickou elektroniku A-Radio 11/2005(právě vyšla) a na straně 15 to je. Píší sice o odběru 2.5A ale to by nemělo vadit.
Díky za tip, určitě koupím, ale než půjdu do stánku, je možnost upravit zapojení tak aby bylo možno větší zátěž? Díky Ejcej

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#13 Příspěvek od StandaT »


Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“