Zesilovač Panasonic SA-HR50 - již opraveno, dar se nekoná.

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Zesilovač Panasonic SA-HR50 - již opraveno, dar se nekoná.

#1 Příspěvek od Brozicek »

Mám na stole vadný Panasonic SA-HR50 od synovce.
Červená diody Standby svítí, po zapnutí zhasne, sepne relé pro připojení 230 V do vstupu zdroje, ale zesilovač zůstane mrtvý, displej nenaběhne.
Vyndal jsem zdroj, preventivně vyměnil jeden trochu nafouklý kondenzátor. Zdroj je nechutně komplikovaný. Ze základnách napětí z měniče se přes stabilizátory dělají další "podnapětí". Na napájecích výstupech nejsou na tišťáku natištěné žádné hodnoty napětí. Namátkově jsem proměřil několik napětí na výstupních filtračních kondenzátorech. Napětí tam jsou, vstupní měnič tedy běží.
K proměření celého zdroje bych si musel nakreslit z tišťáku schéma, abych zjistil, zda tam nějaké napětí neschází. Po hodinách práce zjistím, že zdroj je OK a závada je někde v řídící logice.
Pokud by si s tím chtěl někdo vyhrát, nebo mít ho na součásti, rád ho za odvoz přenechám. Do sběrnéhom dvora je ho možná škoda.
http://av-prijimace.heureka.cz/panasoni ... ecifikace/
Naposledy upravil(a) Brozicek dne 12 lis 2016, 16:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#2 Příspěvek od MATYCH »

Máte SZ
M.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#3 Příspěvek od Brozicek »

Je mi líto, ale zesilovač už není určen k darování. Podařilo se mi najít na internetu kompletní servisní manuál s dokonalou dokumentaci. Oprava pak už byla "brnkačka". Scházelo napětí -24 V pro přední panel. Toto napětí se tvořilo v jednoduchém stabilizátoru s tranzistorem 2SB0621A (Q850) se zenerovou diodou v bázi. Poroučel se k nebi maličký elektrolyt 22M/40V (C871) zařazený paralelně k té ZD (měl průraz), a v důsledku toho odešel SMD sériový odpor 1,2k (R868) pro tu ZD. Po výměně těch dvou korunových součástek je zesilovač opět v provozu.
Bez schématu by to byla práce na desítky hodin, takto jsem to měl za dvě hodinky.
Manual je k dispozici zde:
http://elektrotanya.com/panasonic_sa-hr ... nload.html
Je mi líto, že jsem musel zklamat 3 zájemce o tento zesilovač, kteří napsali SZ. Synovci jsem zato udělal radost.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“