LED žárovky s velikým úhlem svícení

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#16 Příspěvek od milavla »

Devo70 tak to ani klasická žárovka nesvítí v úhlu 360° tam taky část spektra zakrývá objímka, pokud se to bere takhle. Já mám právě většinu světel v bytě starých směřujících světlo do stropu a objímkou dole, proto chci ty vláknový. Porovnával jsem to na světle v ložnici, tam jsou žárovky na ležato a dokola kolem je mléčná baňka, která zasahuje až za objímku. S normální žárovkou a s tou vláknovou je světlo pěkně rozptýleno i kolem objímky, s smd ledkou je kolem objímky tma. Dobrý stránky dík za odkaz...

Ještě by mě zajímalo u té co jsem koupil v Hornbachu a rušila rozhlas, to rušení se tam dostává ze sítě nebo přes anténu?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Pitvu liniových LED žárovek provedl počodborníkna svém foru . Má všude černý podklad pod texty . Někam se mi adresa vytratila ....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

milavla píše:Ještì by mì zajímalo u té co jsem koupil v Hornbachu a rušila rozhlas, to rušení se tam dostává ze sítì nebo pøes anténu?
Skus otestovat radiom na baterie. Ale moze to rusit do siete a ta potom funguje ako antena, takze to vyzaruje von... Najhorsie su LED pasy s nekvalitnym zdrojom, to je vykonova rusicka.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#19 Příspěvek od helios »

Najhoršie rušia ledky s impulznými zdrojmi, tie sa niekedy veľmi ťažko odrušujú, kukurice s mnohými ledkami v sérii, napájané cez zrážací kond sú na tom lepšie, rušia len trochu na SV a DV, ale to sa dá obmedziť svitkáčom 100nF/600V v napájaní.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Lukas-Peca »

V jedné vesnici namontovali do klasického výbojkového pouličního osvětlení LEDky a ty ruší i na VKV. Když kolem lampy člověk projíždí autem, příjem na autorádiu se ztratí 8O

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Treba tam zavolat ÈTÚ :twisted:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Lukas-Peca »

Z jiných zkušeností s rušením jsem se dozvěděl asi takový závěr, že ČTÚ zajímá jen to, zda má výrobek certifikát o shodě. Pokud ano, nic dalšího se už neřeší a z pohledu ČTÚ je vše OK.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#23 Příspěvek od Devo70 »

Hydrawerku, ako môžeš odporúčať Panasonic Nostalgic Clear 10W LDAHV10L27CGE ako všesmerovú?
Už letmý pohľad na ňu nasvedčuje, že vyžarovací uhol je max. 180°.
LED chip je len z vrchnej strany. Mizerný vyžarovací uhol potvrdzujú aj užívatelia v recenzii na ňu, v tvojom odkaze.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#24 Příspěvek od milavla »

Ještě poznatek k těm Filament led z Obi co trochu pískají, po pár minutách provozu a zahřátí se to pískání ztlumí na téměř neslyšitelnou úroveň.

Nemá někdo zkušenost s tou 8 vláknovou z Emosu? S tou A++ to by měla být náhrada za 75W klasiku. https://shop.emos.cz/vysledky-vyhledava ... de=anyword

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#25 Příspěvek od fredis »

No to bude dobrej hnůj, jako to ostatní co prodávají :roll: . Až na pár výjímek.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

Lukas-Peca píše:Z jiných zkušeností s rušením jsem se dozvěděl asi takový závěr, že ČTÚ zajímá jen to, zda má výrobek certifikát o shodě. Pokud ano, nic dalšího se už neřeší a z pohledu ČTÚ je vše OK.
Nikoliv, pokud si stěžuješ na rušení příjmu, tak to řeší měřením a vyhledáváním zdroje rušení. Žádný přístroj k zaměřování certifikátů zatím nemají :wink: .
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Lukas-Peca »

A majitel toho rušícího přístroje jim ho ukáže a tím to hasne. Tak mi to aspoň říkal člověk, který měl s rušením taky problém. To byl případ jedné fabriky, ve které byly svářecí automaty a po síti se silné rušení šířilo do celého města.

Upřímně si ani nedokážu moc představit, jak jinak by to mělo být. Provozovatel přístroje těžko může být zodpovědný za to, že ruší, když si ho tak koupil od výrobce, který má na starosti, aby bylo všechno v pořádku. A ČTÚ asi nepůjde za výrobcem a nenakáže mu již prodané přístroje upravit, aby nerušily. Tenhle proces by měl proběhnout při schvalování EMC.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Obec by mala pozadovat od dodavatela tych smejdov, nech to uvedie do takeho stavu, aby to bolo v sulade so zakonom. Ci su tie LED svietidla vadne alebo je certifikat falosny, to ich zaujimat nemusi.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Sendyx »

Za zařízení je zodpovědný jeho provozovatel, a pokud ruší a někomu to vadí, tak je pak otázka, jak moc to odnese on a jak moc dovozce/výrobce...

Stěžovat si je celkem snadné.


3. V případě přetrvávajících problémů se sníženou kvalitou příjmu a při bezchybné funkci přijímacího zařízení posluchače (diváka) a společného rozvodu (TKR nebo STA), je možné požádat Český telekomunikační úřad o zjištění zdroje rušení podle § 100 odst. 6 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích). V případě pochybností může ČTÚ požadovat potvrzení odborné firmy o nezávadnosti přijímacího zařízení.

Hlášení na rušený příjem televize a rozhlasu podle bodu 3 přijímají a vyřizují místně příslušné odbory ČTÚ, jejichž adresy a kontakty naleznete na stránce: Kontakty – Odbory pro oblasti

http://www.ctu.cz/jak-postupovat-pri-ne ... ho-signalu
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#30 Příspěvek od fredis »

A která fabrika to byla? :wink:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“