TV LG 2294, jen podsvit, jinak bez obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

TV LG 2294, jen podsvit, jinak bez obrazu

#1 Příspěvek od Kvicala_r »

Neznáte náhodou někdo tuto 55 LCD (trubice) telku.
Po zapnutí naběhne jen podsvět a indikační LED. Lze zapnout vypnout z panelu i DO, takže procesor poslouchá. Panel zůstane mrtvý.
Narazil jsem na foru na zmínku, že bývají v 5V kondy s ujetým ESR. Byly malinko horší a tak jsem je pro sich vyházel, ale (jak jsem očekával) beze změny. Napětí na konektoru ze zdroje sedí. Napětí na boardu 5V, 3V3, 2V5 a 1V2 jsou bez odchylek.
MTB vévodí IC100 v provedení BGA a mám podezření, že by se zase mohlo projevit bezolovo. Nějaký tip, co ještě zkouknout?
Obrázek je z netu, ale ten board vypadá takřka totožně..
Přílohy
LG 2294 MB.jpg
(78.34 KiB) Staženo 137 x

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#2 Příspěvek od KiTt »

Napajeni do panelu jde?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#3 Příspěvek od Kvicala_r »

Jo na panelu je několikrát 5V, GND a pak povícero 1,3V (zřejmě data), to sem škopkem nezkoumal.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Taky může být KO přímo panel, případně TCON na něm, u takhle malého panelu je nejspíš neoddělitelnou součástí panelu. Fest by to chtělo zkusit panel testerem, nebo main s jiným panelem, abys určil, kde je chyba. Na TCONu bývají lineární stabilizátory, zkontroluj, jestli jsou OK, už jsem jich dost měnil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Panel byva vacsinou biely, ked je problem s napajanim alebo na T-CON. Ale nemusi to byt vzdy tak, raz som mal cierny a problem bol v odporoch (tusim 10R alebo 100R) na vstupe LVDS signalov - boli prerusene. Asi vyrobna vada?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Heno »

rnbw záleží od typu panelu, niektoré sú bez napätia priesvitné, niektoré naopak málo priehladné...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

Díky - tak jste měli oba pravdu :wink:
Pod našroubovaným shieldem je elektronika T-conu. Nějak mě nenapadlo ten komplet plech šroubovat dolů. Na vstupu SMD pojistka 0603 s marking J - měla by to být 1,24/32V. Takovou doma samozřejmě nemám, takže na zkoušku 2A a panel najel. Musím pohledat nějakou vhodnou pojistku, ale v SMD doma určitě nemám nic. Alternativou by mohla být T1A, nebo v nejhorším případě nulový odpor 0805 (rating 2A) :(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Zaujimave, ze to funguje. Vacsinou poistka odide ked sa skratuje niektory keramicky kondenzator.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Nebyla to pojistka na TCONu polyswitch? To je kurvítko jak z učebnice, každým proudovým nárazem trošku vzroste odpor a po nějaké době už polyswitch prostě nepřenese téměř žádný proud, někdy je ale ve vypnutém stavu při kontrole ohmmetrem stále vodivý, někdy už nevede vůbec. Pokud odešla tavná pojistka, může tam být další problém, třeba nějaký ten keramický C, co chytá šlus.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#10 Příspěvek od Heno »

presne tak

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#11 Příspěvek od Kvicala_r »

No před napájením té 2A sem si ty kondy multimetrem zkouknul. Už je znám, takže to byl jen chvilkový test s tou 2A pojistkou :) Polyswitch bych stejně vyměnil za něco normálního. Byla to kermická 0603. V tom pouzdře si dovedu představit, že po pár ranách se časem taky přepálí. Zvlášť pokud filtrace před ní už není nejlepší (těch pár C se zvýšeným ESR) a dorovnávat to mají ty keramiky na T-conu. V pouzdře 1206/1210 to budou na těch 5V už nějaká ty mikra. Uvidíme, teď dostane místo pojistky odpor a delší test :)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“