Podezřele levná tiskárna z ebaye (přesunuto)

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#76 Příspěvek od PC-maniak »

tak sem tak trosku cekal ze kdyz v programu navolim ze mam geetech i3 pro B :D tak ze se zvoli spravne profily.. a ono uplny prd .. :lol:

takze jeste profil vyladit :lol:
Tomáš

Uživatelský avatar
toMajstr
Příspěvky: 332
Registrován: 10 lis 2013, 01:00

#77 Příspěvek od toMajstr »

podle smradu je to PLA, ABSko by smrdělo jako ropa, tohle smrdí jako připálenej tuk. ale chce to trochu laborovat s teplotama, množstvím vlákna a dalšíma věcma

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#78 Příspěvek od Honza_dy »

PC-maniak mimo jiné píše:...tahle pri manualnim prdeni extruderem jakoby prska .. vytejkajci material neni porad stejny.. jakoby tam byly pucky..
Nejjednoduší metoda rozeznání PLA od ABS je zkouška mechanické pevnosti. Při pokusu o zlomení filamentu se PLA velmi jednoduše zlomí zatímco ABS se ohne.

Pokud ti filament vytékající z hotendu prská, máš vysokou teplotu. Na PLA postačí 185 - 190°C.
K tiskárně mi dodali modré PLA. Subjektivně se z něj tisklo lépe než z materiálu od Plasty Mladeč, který jsem následně zakoupil.
Nevím jestli je ABS vhodné k prvním pokusům, je to svině co se při chladnutí kroutí. Můžeš z toho být hodně zklamaný.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#79 Příspěvek od PC-maniak »

no to si me potesil :D to jeste objednam PLA

ale je pravda ze teplotu davam podle profilu 215 (taky ktomu mam modrou)

uz sem ti psal sz .. nepodelil by ses s nastavenim v profilu tiskarny ? diky
Tomáš

Uživatelský avatar
toMajstr
Příspěvky: 332
Registrován: 10 lis 2013, 01:00

#80 Příspěvek od toMajstr »

já tisknu na 215 normálně, dalo by se jít až ke 220, a ještě k tom mažu vlákno aby tam líp klouzalo (ale to je tou průšovinou, jiný vlákna tohle nepotřebujou). Ta teplota je prostě jen nějaký číslo, skutečná teplota trysky se může lišit.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#81 Příspěvek od Honza_dy »

PC-maniak: Klidně se podělím, ale v současné době netisknu protože jsem si tiskárnu rozdrbal natolik, že se nechytne první vrstva.
Musím si na to sednout a dát ji dohromady.
Pravděpodobně je to i tím, že ji mám v dílně, kde hrozně kolísá teplota a vlhkost což filamentu nesvědčí.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#82 Příspěvek od PC-maniak »

no ta prvni vrstva mi taky dela problem .. kalibrace desky normalne kancl papirem co se vsude vidi po netu

ale stane se mi to ze to udela docela v pohode 2vrstvy a pak se to prilepi na hrot

EDIT: Mazete necim hotbed pred tiskem ?
Tomáš

Uživatelský avatar
toMajstr
Příspěvky: 332
Registrován: 10 lis 2013, 01:00

#83 Příspěvek od toMajstr »

nejlepší je nastavit první vrstvu co nejtlustší, trochu přidat materiál a dolů napatlat hodně lepidla (já používám pritt, ale určitě existujou lepší). On potom plast zateče do všech nerovností a drží jak přibitej :D

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#84 Příspěvek od PC-maniak »

jo taky sem cetl na netu ze nejlepsi je pouzit klasicky lepidlo na papir v tube.. dnes sem to zkusil a prvni vrstva opravdu drzi ted cekam az se mi dotiskne kostka 1x1x1cm abych udelal nejake to prvni mereni =)


az budu u kamose tak musim zjistit co to na ty tiskarne ma za sklo on .. on prave nemusi nic pouzit a drzi mu to jak svine 8O proto sem taky ze zacatku na tohle ani nepomyslel ze se to sklo musi necim pomazat ..

ale to az budu zas v chebu
Tomáš

Uživatelský avatar
toMajstr
Příspěvky: 332
Registrován: 10 lis 2013, 01:00

#85 Příspěvek od toMajstr »

některý lidi tam sklo nemaj a tisknou rovnou na ten kuprexit (ale možná tam bude nějaká speciální přilnavá vrstva)

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#86 Příspěvek od PC-maniak »

nene na 100% tam ma pruhlednou desku (sklo? / neco spesl ?)


tak lepidlo je super =) prvni vrstva je uz ok

jen se obcas stane ze po nejaky dobe do toho ta struna za boha nechce lest mrcha jedna :D
Tomáš

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#87 Příspěvek od Honza_dy »

Zkuste kouknout na podložku BuildTak. NA PLA není špatná, dá se tisknout na studenou podložku. Pro ABS ji moc nedoporučují, je tam požadována vysoká teplota podložky a degraduje lepidlo.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#88 Příspěvek od PC-maniak »

to vypada dobre =) diky ta typ


EDIT:Nenasli jste zpusob jak na desku pripojit emergency stopku ? docela mi vadi ze je jen v programu.. pri tisku z sdkarty to je takove .. nahulvata vypnout kdyz se neco podela.. a to tiskarna ojede dobrych 10mm nez se vypne :?
Tomáš

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#89 Příspěvek od Honza_dy »

Každý driver má signál ENABLE. Pokud bys ho vypínačem shodil dojde k okamžitému odpojení krokových motorů. Byl by to vlastně HW ekvivalent příkazu "Disable Steppers". Program by sice běžel dál, ale tiskárna by se hehýbala.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#90 Příspěvek od PC-maniak »

aa diky dobre vedet =) to bude jeden z modu co musim udelat =)
Tomáš

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“