Eta Gratus - výhodná koupě

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#46 Příspěvek od riki »

Pár zdrojů s kondíkem už jsem řešil,na první pohled mě nenapadlo toto řešení.Určitě dám vědět co a jak.Dík.

Uživatelský avatar
riki
Příspěvky: 242
Registrován: 07 led 2006, 01:00
Bydliště: F-M

#47 Příspěvek od riki »

Díky všem.Ušetřilo mi to hodně práce.Byl to ten kond MPX/MKP X2 0.47m 280V AC.

Uživatelský avatar
BlackCZE
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2009, 01:00
Bydliště: PRAHA

#48 Příspěvek od BlackCZE »

Měl někdo z Vás toho Gratuse rozebranýho ?
Jde mi hlavně o sundání horního víka, abych se dostal k převodům.
Našel jsem pouze dva šroubky u pod krytem, ale po jejich ostranění stejně s krytem nelze hnout - nechci na to jít hned s násilím, takže pokud někdo víte jak na to, velice bych odcenil malou nápovědu.
Předem díky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#49 Příspěvek od p32 »

Máme půl roku http://eta.cz/kuchynsky-robot-gratus-fresh-ii
Asi po měsíci jsem blbnul s odšťavňovačem a musel jsem to kvůli své chybě pro jistotu rozdělávat, aby to vyčistil od šťávy, jestli nezalezla někam dovnitř atd.
Jak jsem tady četl předchozí hodnocení ETY, tak na ty předchozí (starší) výrobky by to asi sedělo. U této nové řady už žádné problémy asi nebudou. Bohužel při výběru na našem trhu nebyly nabízeny žádné kvalitativně lepší výrobky od jiných firem. Jenom předražené, s kvalitou to nemělo nic společného. Zvláště když porovnávám to, že tento typ jsem koupil za 3/4 obchodní ceny včetně dopravy.
Měl jsem to rozdělané a všechno jde, jen u toho musíš přemýšlet než na to dojdeš, ale jde to. Vzadu jsou kryty a vpředu taky. :wink:

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#50 Příspěvek od ohryzek36 »

Těch Gratusů je víc verzí - u starší je nutné rozebrat celý robot k tomu, aby se člověk dostal k převodovce, u novější se dá sundat horní kryt robotu i skoro sám o sobě. Samozřejmě, že obě verze mezi sebou nejsou vnitřníma dílama kompatibilní, tak je na to potřeba dávat pozor. Nejjednodušeji se dá rozdíl poznat tak, že se otevře víčko náhonu na mixovací nádobu - u starší verze je černý plast pod víčkem přišroubovaný zespodu (nejdou vidět žádné záslepky), u novější jsou 3 gumové špunty, pod kterými jsou šrouby.


Beru to tak, že máš tu starší verzi (když už není v záruce), takže jednoduše - musí se odspodu rozebrat celý robot. Zítra ráno toho klidně napíšu víc (pokud bude zájem), teď už nemám čas.

Uživatelský avatar
BlackCZE
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2009, 01:00
Bydliště: PRAHA

#51 Příspěvek od BlackCZE »

ohryzek36 - moc díky, mám nové provedení, gumové záslepky a po sundání unašeče a černé plastové desky pro uchycení mixéru jsem již koukal na dva šroubky a po jejich odstranění je víko dole.
Pak jsem juknul do převodovky a teď už jenom čekám až ETA pošle cenu nových ozubených koleček....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#52 Příspěvek od p32 »

Ty máš nějaká vadná ozubená kolečka?

Uživatelský avatar
BlackCZE
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2009, 01:00
Bydliště: PRAHA

#53 Příspěvek od BlackCZE »

...jj, prasknul unašeč a zároveň se roztrhlo i kuželové ozubené kolečko a to zase ohlodalo další dvojité ozubené kolečko a to zase poškodilo to nejmenší. Takže taková neřízená destrukce převodovky.

Pozitivní zpráva je, že kolečka stojí pár korun a i pán v centrálním servise byl hodně ochotný a v pondělí mi je pošlou.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#54 Příspěvek od Hydrawerk »

Ty ozubená kolečka jsou z plastu?

Uživatelský avatar
BlackCZE
Příspěvky: 43
Registrován: 09 lis 2009, 01:00
Bydliště: PRAHA

#55 Příspěvek od BlackCZE »

Gratus má jediné ozubené kolo z plastu a to pro řemenový převod z motoru - údajně slouží jako bezpečnostní. Kupodivu to zůstalo netknuté a prasknul unašeč, který bude nějaký odlitek z litiny ???,
kuželové kolo vypadá také jako odlitek a ostatní si vylámali zuby, když se do nich dostalo to prasklé kuželové kolo. Potom je jedno zda ty kola jsou z plastu nebo kovu o zuby příjdou obě stejně. Snad jedině používat poctivý kov a ne nějakou slitinu litinu, to by potom nemělo šanci jen tak prasknout. Zřejmě to byla častá závada a tak se již ETA poučila a nově je kuželové kolo součástí kola velkého, takže by již mělo být bytelnější.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#56 Příspěvek od Hydrawerk »

Ježkovy oči, tak i ta litina je na h0vn0. Kde jsou ty časy, kdy kuchyňskej robot byl strojírenskej výrobek. http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... 20_210.jpg
A to ten p0sr4nej Eta Gratus není levný. https://kuchynske-roboty.heureka.cz/eta ... e/#section
K čemu je 1200W motor, když se d0s3r3 převodovka.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#57 Příspěvek od p32 »

No, právě že je levný a hlavně oproti jiným výrobcům.
Mě by zajímalo, jak se může ta převodovka rozesrat. Asi tomu musel někdo pomoct nějakou hloupostí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#58 Příspěvek od rnbw »

Este si nikdy nevidel prasknuty diel z nejakej zliatiny? Byva to pevne ale krehke - casto horsie ako plast.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#59 Příspěvek od Hydrawerk »

p32 píše:No, právě že je levný a hlavně oproti jiným výrobcům.
Nějakej Kenwood KMM 770 stojí podobně a bude možná lepší.
https://kuchynske-roboty.heureka.cz/kenwood-kmm-770/#
Lidi si nestěžujou, že by se tam něco kazilo.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#60 Příspěvek od p32 »

rnbw píše:Este si nikdy nevidel prasknuty diel z nejakej zliatiny? Byva to pevne ale krehke - casto horsie ako plast.
Ale viděl, jako původní strojař, tak jsem viděl prasknuté i tvrdší materiály a nebyly křehké. Ale ty jsi asi nepochopil ten problém, já totiž o tomto u ETY u výrobků za poslední 3 roky neslyšel, ale vím jak se to může stát, kdybych to tak chtěl pokazit. A proto se ptám, jestli se přizná, co prováděli. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“