Koupím měřák do voltmetru BM 289 a BS275

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel51
Příspěvky: 131
Registrován: 17 bře 2015, 01:00

Koupím měřák do voltmetru BM 289 a BS275

#1 Příspěvek od Karel51 »

zdravím, koupím měřidlo do voltmetru BM289 MP 120 100 µA s tenkou ručkou nové a nebo použité, ze stávajícího se drolí lak a měřidlo do BS275 společný voltmetr a ampermetr, měřidlo je vybledlé.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Zvaž výrobu nových stupnic, ty pak vytiskneš a nalepíš do stávajících měřidel. Je třeba vzít v úvahu, že sehnat měřidlo se stejnou stupnicí v dobrém stavu není snadné a nikde není řečeno, jak ta zatím dobrá stupnice dlouho vydrží, než vybledne či rozpraská taky. Jako podklad pro výrobu je nejlépe použít dobře udělanou fotku nebo sken původní stupnice. Já stupnice dělám v CorelDraw, jsou na to i specializované softy, jiní možná poradí nějaký konkrétní.

Uživatelský avatar
mikosa
Příspěvky: 93
Registrován: 29 dub 2007, 02:00
Bydliště: Bílovec - Novojičinsko

#3 Příspěvek od mikosa »

Jde to i v programu Front Designer.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Chcelo by to nejaku databazu hotovych stupnic - ked to uz niekto nakresli pri oprave nejakeho pristroja, nech to nemusia dalsi kreslit znovu.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od mtajovsky »


Uživatelský avatar
Karel51
Příspěvky: 131
Registrován: 17 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Karel51 »

Né každý s tím programem umí, škoda je,ze není firma která by stupnice prodávala už hotové.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#7 Příspěvek od ferdislav »

já jsem si stupnice vyráběl tak že jsem okopíroval kdejakou stupnici co byla ještě v dobrém stavu.
pak piplání ve Photoshopu s detaily, jiné rozsahy číslice atp.
pak vytisknout a na očištěnou stupnici nalepit normální oboustrannou páskou, drží to už pár let a když tam necháš i logo přesnost atp. tak těžko rozpoznáš od originálu..
když bych si v dílně vzpomněl a ještě měl k 275ce....., vím že jsem ho dělal, bo jsem si na ni udělal tak že mám voltmetr a na druhe pozici ampermetr, tedy obé najednou ..

[/img]
Přílohy
100mA 400V.jpg
(113.84 KiB) Staženo 257 x

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Jednoduché stupnice pro řadu MP podle předlohy vyrobí přímo Metra za 100Kč.
Objednával jsem jich několik, mimo jiné i pro BS275. Jeden kus se moc nevyplatí, poštovné a balné je 180Kč.

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#9 Příspěvek od josek »

mtajovsky píše:Něco je zde:

http://mtajovsky.wz.cz/stupnice/stupnice.html
Mohol by si to uložiť v inom formáte (nejaká bitmapa alebo previesť PDF). Uložené súbory pochádzajú zo staručkej verzie CorellDraw, nová verzia ich neotvorí.
Ak by bol záujem, tiež mám vytvorených zopár stupníc v .cdr, mohol by som ti ich poslať ak ich nájdem

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#10 Příspěvek od sinclair »

Jakou Metra požaduje předlohu? Stačí jim typ měřidla a sken původní stupnice? Pár jich mám taky škaredě žlutých, co už praskají a dávám jim tak rok, maximálně dva...
A neexistuje nějaký hotový prográmek, ve kterém by stačilo např. zadat poloměr stupnice /myšleno od středu ložiska/, úhel výchylky ručky, počet dílků a ručně doplnit znaky? Takový prográmek by byl zrovna pro panelový i uni přístroje zatraceně užitečný.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#11 Příspěvek od patrikvarga »

josek píše:
mtajovsky píše:Něco je zde:

http://mtajovsky.wz.cz/stupnice/stupnice.html
Mohol by si to uložiť v inom formáte (nejaká bitmapa alebo previesť PDF). Uložené súbory pochádzajú zo staručkej verzie CorellDraw, nová verzia ich neotvorí.
Skús https://www.pdfconvertonline.com/coreld ... nline.html

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

Jinak je ale se současnou Metrou hodně těžký pořízení.
Zkuste si na jednom ze dvou MP120 na BM455E přerazit skleněnou ručku a chtít nechat ten budík v Metře opravit...
Bohužel to není standartní 100uA/1,8kΩ typ, takže není tak snadno nahraditelný čímkoli jiným, např. jen výměnou systému a stupnice.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Předlohy jsem dal jako bitmapu 1:1 s rozlišením 1200DPI, ale žádný specifický formát nepožadovali. Dodané stupnice byly evidentně znova graficky zpracované, takže by pravděpodobně vyhověl jakýkoliv čitelný obrázek. Na stupnicích byly proti předloze drobné změny, zřejmě v souladu se současným výrobním standardem:

Zesílená horní polovina dílků s popisem hodnoty
Značky vlevo, logo Metry vpravo
Mírně odlišný font značek a popisu
U náhradních stupnic se netiskne výrobní číslo a údaje, které nejsou zřejmé z předlohy, nebo zadání

Na jednoduché lineární stupnice běžně vyráběných přístrojů předloha není nutná. Stačí zadat typ přístroje, celkový rozsah, počet dílků, číselný popis hodnot a případně další upřesnění. Na fotkách příklad standardní stupnice a BS525 podle předlohy.
Přílohy
BS525_předloha.jpg
Zadání: stupnice MP80 dle předlohy.
Zadání: stupnice MP80 dle předlohy.
Zadání: Stupnice voltmetru MP80  0-40V lineární, standardní  výrobní provedení, 20 dílků, popis 10-20-30-40V.
Zadání: Stupnice voltmetru MP80 0-40V lineární, standardní výrobní provedení, 20 dílků, popis 10-20-30-40V.

Uživatelský avatar
Lathander
Příspěvky: 52
Registrován: 24 dub 2010, 02:00
Bydliště: My World

#14 Příspěvek od Lathander »

Ked natrafim na kus kde stupnica este drzi tak ju vyberem a opatrne prelakujem, ak je uz ale vyrazne odlupana tak jedine odlupat kompletne, vytlacit a nalepit novu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#15 Příspěvek od Achab »

V Metře se ta stupnice nějak zalíbila, použili ji k prezentaci na svých stránkách, viz metrablansko.cz.
Přílohy
001.jpg

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“