Propojení noteboku s recieverem

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
webka
Příspěvky: 3
Registrován: 23 lis 2016, 01:00

Propojení noteboku s recieverem

#1 Příspěvek od webka »

Dobrý den, poradil by mi někdo prosím, jakým způsobem propojit notebok s av recieverem (yamaha rx-v440rds), abych měl reprodukci internetu přes reciever? Myslel jsem, že na to vyzraju, když notebok propojím skrze hdmi s TV (tv program s reciverem funguje). Notebok (např film a internet např youtube) z nb (to samé youtube z tv) hraje jen z tv a ne přes reciever. Co je špatně? Díky

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Zřejmě receiver nepodporuje dekódování samotného audiostreamu z HDMI nebo blokuje zvuk, když nenalezl obraz.
Co říká návod?
Jestli nic, propoj ho normálně na analogové úrovni a dekóduj zvukovou kartou počítače. Z receiveru využiješ jen zesilovač, ale co už...
Edit: návod se zmiňuje o digitálním vstupu optickém a koaxiálním. Přes ně zvuk musí jít.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od xmurgi »

Dal si malo info. Ak som nasiel dobre udaje tak receiver nema hdmi vstupy a vystupy. Obsahuje len komponentne cinche. Ntb si s tv prepojil cez hdmi priamo. Nepises vsak ako mas prepojeny tv s receiverom?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Já to dělám klasicky "analogově" - přes sluchátkovej jack. Pak kabel JACK-2X CINCH a můžeš to pustit do čehokoliv, co má AUDIO IN.. (volume na noťasu naplno, hlasitost reguluješ tím zesilovačem)

Uživatelský avatar
webka
Příspěvky: 3
Registrován: 23 lis 2016, 01:00

#5 Příspěvek od webka »

ahoj, díky za reakci vám všem. Propojení mám tv/av - scart/3x cinch.
AV není novinka pomalu už veterán, čili nemá hdmi vstupy, ale má digi optický a digi coax.
Pro zkoušku jsem použil přiložený kabel k tv (3,5 jack - LP+video) ze sluchátkového výstupu nb do av přivedeno pouze audio LP na (nepátral jsem po rozvržení na jacku - říkal jsem si, že alespoň jeden kanál musí hrát - a nic).
Není mi jasné proč, když je nb propojen s tv přes hdmi, tv nesprostředkuje přenos audia do av? Proč použít další propojení nb s av?
Návod k av není moc zdílný a podrobný už vůbec ne co se týká optického propoje.....natož propojení nb s av. díky

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#6 Příspěvek od mikollar »

Ak sa nepletiem tak AV vystup z telky pri vstupe z HDMI je blokovany kvoli zabraneniu kopirovania filmov... Hlavne ak je, neviem ako sa to vola, kde je obraz z HDMI dekodovany az priamo v telke.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od xmurgi »

webka píše:ahoj, díky za reakci vám všem. Propojení mám tv/av - scart/3x cinch.
AV není novinka pomalu už veterán, čili nemá hdmi vstupy, ale má digi optický a digi coax.
Pro zkoušku jsem použil přiložený kabel k tv (3,5 jack - LP+video) ze sluchátkového výstupu nb do av přivedeno pouze audio LP na (nepátral jsem po rozvržení na jacku - říkal jsem si, že alespoň jeden kanál musí hrát - a nic).
Není mi jasné proč, když je nb propojen s tv přes hdmi, tv nesprostředkuje přenos audia do av? Proč použít další propojení nb s av?
Návod k av není moc zdílný a podrobný už vůbec ne co se týká optického propoje.....natož propojení nb s av. díky
Ak mas prepojeny ntb s tv cez hdmi, tak do sluchatkoveho vystupu ti nic nepojde. Dovod je jednoduchy, jack je v ntb jedna zvukova karta a zvukovy vystup z hdmi sa tvari ako druha zvuk karta. Winodows/prehravac po pripojeni hdmi automaticky nasmeruje zvuk len do hdmi kabla. Treba sa pohrabat v nastaveniach prehravaca, malo by to ist prepnut.

Teraz k jadru problemu ktory si riesil na zaciatku, preco nejde zvuk ntb/hdmi tv/receiver. Skus prepojit tv s receivrom digitalnou linkou na tv budes mat na 99% len optiku, takze optikou. Dovod je podla mna velmi jednoduchy, tv proste nerobi konverziu digitalnych dat na hdmi kabli do scart vstupu/vystupu.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#8 Příspěvek od Onkyo »

tak tak prepojit TV s AV Receiverom cez OPT linku a pojde to.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

Dražší by normálně nebyla, jen v podání HP. Měly to všechny ATI asi od řady 2000 a Nvidie od řady 100, takže už ~8 let je to standard. Je otázka, zda v device manageru nějaký ten další HDaudio výstup nebude vidět. U starších NV8000/9000 interní audiokodek chyběl a u některých karet se to řešilo spidif propojením s výstupem normální zvukovky.

Uživatelský avatar
webka
Příspěvky: 3
Registrován: 23 lis 2016, 01:00

#10 Příspěvek od webka »

ahoj a díky všem za rady,
dnes jsem zakoupil potřebnou kabeláž viz rady výše a ejhle úspěch se dostavil... :D
a) propojení ntb/av pomocí 3st jack 3,5 mm/2x cinch - přivedeno do av na analog vstup pro cd, zvuk prostřednictvím av zajištěn, ale bez obrazu....
b) propojení ntb/tv - hdmi/hdmi - obraz i na tv, ale bez zvuku z av - optikabelem propojen tv/av a je obraz z tv i se zvukem z av. tato zapojení (mimo jiné) však žádný návod nezmiňuje a ten od tv už vůbec ne.....
vše za cenu optického kabelu + redukce 3st jack 3,5/2x cinch a to jsem se zajímal i o převodníky a/d......
ještě jednou díky všem a omlouvám se, že jsem unavoval triviálním dotazem.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“