Nabíječka olověných akumulátorů 36V

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#16 Příspěvek od samponek »

Taky to tak jde - žárovka reguluje dobře. :)

Uživatelský avatar
schiki1975
Příspěvky: 13
Registrován: 23 lis 2016, 01:00

#17 Příspěvek od schiki1975 »

Tak jsem postoupil dal:
Ve sklepe jsem nasel zdroj napeti ktery jsem stavel ve svych pionyrskych letech s maa723.
2*21V/1,2A ,tak jsem ho vyzkousel a on fungoval,tak jsem ho pripojil primo na baterky,nastavil 42V a on zacal nabijet-ale cca 60 mA.Omezeni proudu nastavene natvrdo na 1,2A.Baterky byly vybite tak napul,takze jsem pochopil ze zdrojem napeti to proste nenabiju,ty nabijecky to maji vevnitr vyresene jinak-zrejme nejdriv fungujou jako zdroj proudu a az potom jako zdroj napeti.

Tak jsem vytahl kompletne ty streva z kolobezky ven a pritom zjistil ze nabijeci konektor je vevnitr rozpadly.Tak jsem ho spravil,pripojil original nabijecku a zacal merit,na nabijecce se rozla ledka cervene (jinak vzdycky svitila zelene).proud do akumulatoru-1,4A,napeti pomalu lezlo nahoru az na 41,2V to se ledka rozla zelene a proud tam tekl cca 150 mA.Jeste pomalu klesal ale uz jsem to odpojil.Nevim jak by se to chovalo dal,nechtel jsem to nechavat pres noc.

Takze to funguje.Sice bych ten proud privital mensi ale zase to vyrobce resil tak at to nabiji co nejrychleji,a taky by to mohlo vypnout napeti na konci ale mozna to jeste nebylo uplne nabite.

Takze to vypada ze problem je vyresen,a asi uz do toho nebudu vice rypat.
Jeden blby konektor.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“