Tesla BS275

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

Tesla BS275

#1 Příspěvek od Peedros »

Ahoj,
dostal jsem tento zdroj. Chtěl bych vás poprosit,zda někdo z vás nemá schéma nebo servisní manuál k tomuto zdroji. Problém je,že je to zdroj novějšího provedení, tj. už nemá vakuový usměrňovačky AZ4 ani 6L50. Na místo nich je usměrnění provedeno klasickýma křemík. diodami, a je místo 6L50 jsou použity EL34. Naformoval jsem kondenzátory, jen je mi líto těch EL34, jsou tam použity originály Tesla a jsou nejeté. Chtěl bych místo nich šoupnout 6P3S,problém bude asi ale v mřížce G3

Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#2 Příspěvek od buddyns »

První odkaz na googlu ..
http://www.oldradio.cz/meraky/bs275.pdf
Edit: sorry, je to stará verze s AZ4

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#3 Příspěvek od Peedros »

Zalozil jsem 6P3S, kterých mám snad třicet a zdroj šlape. Problém s mřížkou žádný není, u 6P3S je mřížka interně spojena s katodou a jednička kolík chybí.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od zdenoeddie »

Pracuje to ako trioda, takze problem by mat nemal. Akurat pozor na odlisny prud a stratu, s 6p3s to bude menej. Takisto pozor na napatie na A/G2, povolene je ovela mensie ako pre EL34.

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#5 Příspěvek od Peedros »

zo: S těma 6P3S to funguje dobře, jsou sice slabší než EL34 přesně jak píšeš,asi jsou i napěťově trochu přetěžovaný,ale dneska jsem s tím zdrojem odměřil asi tak deset lahví 4654 a vše bez problémů. Jediný problém je to,že při zapnutí těch samostatných zdrojů se začnou teprve žhavit flašky ve zdroji a napětí na výstupu vylítne na 440V a rychle spadne na nastavenou hodnotu. Nevím,jestli to má vliv na ty měřené 4654,ale asi dostávají krátkodobě na pr**l prostřednictvím mřížky G2, chce to zapínat oba zdroje najednou.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#6 Příspěvek od ferdislav »

Ahoj

Docela by se mi taky hodilo to schema BS 275 s EL34 bez tech AZ usměrňovačů, má ho někdo prosím k dispozici?

děkuji

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“