Brzdové světlo, blikani

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#46 Příspěvek od beny66ka »

Takže musím použít funkci sinus.
Když jsem to tedy nastavil na úhel 30 stupňů , nemám to vlastně nastaveno na 0,33G jak jsem si myslel, ale na 0,5G.
Díky za nakopnutí s těmi vektory, až jsem si to nakreslil, viděl jsem, že přepona a odvěsny jsou různě dlouhé ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#47 Příspěvek od EKKAR »

Žádnej sínus. Sínus by byl potřeba, kdybys měnil citlivost vůči gravitační síle směřující směrem svisle dolů. Protože měníš citlivost ve směru vodorovným, ale měříš úhel vzhledem ke svislici, musíš aplikovat funkci kosínus. Obě funkce mají identickej tvar průběhu, ale vzájemně o ∏/2 = o 90° fázově posunutý grafy průběhu. Těch 90° vzájemnýho fázovýho posunu je právě tolik, o kolik potřebuješ otočit směr citlivosti snímače...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#48 Příspěvek od Hill »

GeorgeB píše:....Jak chcete rozbít tohle: http://www.hezkyden.cz/shop/polohovy-rtutovy-spinac/ Než jsem našel tenhle miniaturní spínač velikosti žárovičky, tak jsem taky měl strach z možného rozbití mnou dosud známých spínačů.
Byl to jen jako další nápad k již zmiňované konstrukci s el. akcelerometrem nebo mech. spínačem.
V takovém prcku opravdu moc rtuti nebude, takže riziko úměrně menší, ale rozbít to jde, stačí jeden nedobrzdič nebo nedání přednosti. Často pak jde auto opravit, ale kapka rtuti by mohla opravu zkomplikovat, to jsem měl na mysli.
Umístění v autě by se muselo s ohledem na to pečlivě vybrat.
Ale hlavně - k tak malému prasátku bys musel vymyslet ještě nějakou houpačku, která se i s tím prasátkem bude naklánět, jinak to bude buď moc citlivé, nebo málo. To už konstrukci mechanicky poněkud komplikuje.

Uživatelský avatar
llubik
Příspěvky: 8
Registrován: 21 lis 2011, 01:00

#49 Příspěvek od llubik »

beny66ka píše:Tak jsem zařízení trošku vylepšil a upravil. Kdyby někdo chtěl, mám volný PCB. Krabička je ještě bez popisků.
V com sa lisi oproti povodnemu?

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“