Jaké NIMH do fotoaparátu?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Tak najprv zisti, ci zvladne pouzivat nabijacku. Ak ano, kludne jej tie eneloopy kup.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

Zvaž rádiobudík, siťové napájení, příkon nepatrný, žádné baterie a navíc ukazuje čas, grunďas sonoclock 20 z bazaru (VKV, SW) jde velmi přesně odchylka cca 1 min./půlrok a to nemá quartz oscilátor, co si víc přát ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Do kabelky?

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#19 Příspěvek od padik »

Už jsem koupil Grundig MINI BOY 62, ale už teď vím, že to žere baterky jako každé jiné. Prostě tyhle AAA jdou rychle do háje všude. Takže jedině radio na dvě AA.

Uživatelský avatar
AB1
Příspěvky: 312
Registrován: 23 lis 2009, 01:00

#20 Příspěvek od AB1 »

Mám ještě fotoaparát na čtyři AA aku. Dosud jsem používal dvojpack CRV-3, 2x3 Volty. Ty peníze už za to nedám. Jinak obyčejné aku 1,2Volt , co mám, nějak nefungují.
Unikátní žrout proudu byl můj Olympus 150, koupený roku 2008. Měl napájení 2x1,5V AA.
Na alkalické články udělal pár fotek, na NiMh o něco víc, řekněme 25. Pak hlásil vybitou baterii, přestože v akumulátoru ubylo asi 10% kapacity.

Když ho nedávno chtěla vnučka, vyřešil jsem napájení tak, že jsem použil jeden aku Li-ion 14500 protected

http://www.ebay.com/itm/New-2x-Trustfir ... SwCZ5VfjzJ

a místo místo druhého článku jsem dal atrapu s diodou pro zmenšení napětí o 0,6V. S tímto zdrojem funguje dobře.
Aku má v sobě ochranu proti přebití a podvybití, takže ho nabíjím obyčejnou mobilovou nabíječkou 6V.
Cena cca 80 Kč za článek se mi zdá příznivá, když vlastně nahradí 3 Nimh se stejnou kapacitou.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jirka »

Zajímala by mě skutečná kapacita těchto lionek.
400 mAh?
*****

Odpovědět

Zpět na „Součástky“