Výměna jednotky komfortu Golf IV

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Výměna jednotky komfortu Golf IV

#1 Příspěvek od Sandal »

Zdravím.
Prosímvás co obnáší výměna komfortky ve čtyřce Golfu?Krom toho že ji fyzicky vyměnim,půjdou mi k ní přizpůsobit původní klíče s dálkovym ovládáním,nebo musim koupit nový "čistý"klíče?Klíče mám origo dvoutlačítko.Auto je r.v.2001 1.9 TDi PD.
Díky
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#2 Příspěvek od KiTt »

bylo by dobry napsat oznaceni stare confortky a te nove.Jestli menis za stejnou kvuli vade, nebo delas nejaky upgrade neni uplne jasne.
Pokud menis jen za stejnou, tak budes muset naucit DO a asi i nakodovat vsechny funkce podle te stare, nebo podle toho co mas v aute.
Pokud ji meni za jinou verzi, tak to muze znamenat spoustu problemu.....

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#3 Příspěvek od PCmaniac99 »

Přesně jak píše kiTt, potřebujeme více informací.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Je to komfortka 1C0 959 799B.Nedělám upgrade,protože to je big problem,protože se musej měnit motory ve všech dveřích a přepinovat komfortku.Tahle má poruchu centrálního zamykání.Jednotka nekomunikuje s klíčem.V jednotce jsou stopy po vodě a oxydace.S tou výbavou to vim že se musí nakódovat na příslušnou výbavu.Jo a ta jednotka je už měněná(ne mnou,auto jsem koupil starší).Nesouhlasí totiž rok a datum výroby.Auto je o 2 roky starší než komfortka.
Mne jde jen o to jestli na jinou komfortku(1C0 959 799B) naroubuju původní klíče,nebo musim koupit nový nenakódovaný.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Optej se GeorgeB - je přímo od fochu, dělá živnostně autotroniku a na koncern má specializaci. Když se mu svěříš, myslím že ti poradí krok po kroku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#6 Příspěvek od KiTt »

Nepředpokládám že by jsi kupoval novou, takže jetou z vrakáču. V ní už nějaké ovladače asi budou uložené, takže je tuším potřeba napřed staré smazat a pak přiřadit ty tvoje.
Problém by to neměl být žádný pokud máš potřebný kabel a SW.
Akorát je potřeba dodržet postup ukládání do confortky.
Už jsem to dlouho nedělal, tak teď z hlavy přesně nevím, musel bych to někde najít.
Já je většinou jen opravuju.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Ekkar:Díky,počkám jestli George zareaguje a kdyžtak se ho zeptám.

KitT:Jojo z vrakáče.Mám jen ruční čínskou diagnostiku.Ta to možná(pokud to jde programovat přes Gateway) umí ale já ne.Nebudu se v tom vrtat protože v tom přístroji je tak nepřehledný menu,že bych se do toho zamotal a naprogramoval bych tam spíše let na měsíc než sesynchronizoval klíče :lol: Jen mě zajímá jak se to dělá a co mě čeká a jestli na to potřebuju narvanou prkenici.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Nečekej, pošli mu SZ.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#9 Příspěvek od KiTt »

V tom případě bude levnější zajet do nějakýho servisu, nebo za někým kdo má kabel a ví co dělá. Do půl hoďky to máš hotový a máš klid. Nevím kolik si za to servisy účtují, ale pokud si jednotku dodáš vlastní tak to odhaduju na max 1000kc. Ale spíš míň.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“