Hledám někoho, kdo mi pomůže s návrhem DPS

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarda1976
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2016, 01:00

Hledám někoho, kdo mi pomůže s návrhem DPS

#1 Příspěvek od Jarda1976 »

Mam mensi projekt, ktery mi funguje na prototypove desce ESP8266, ale uz se mi to zacina trochu sypat. Bezne tak resim jestli je chyba v HW, nebo SW.
Proto jsem se rozhodl si v tom trochu udelat poradek a dat tomu tistak. Schema mam namalovane v KiCad (bude potreba dodelat dobijeni baterky pomoci TP4056), ale udelat z toho tistak se mi moc nedari. Preci jen jsem programator a tistak jsem delal naposledy nekdy pred 25-ti lety pomoci rysovaciho pera :)

Nasel by se tu nekdo, kdo by mi s tim za nejakou stovku pomohl? Idealne nekdo z okoli Olomouce, ale neni to vubec podminkou. Jedna se o jednoho svaba ESP8266, stabilizator HT7333, par rezistoru, 2 kondiky, (tistak o velikosti cca. 5x5cm, asi dve vrstvy).

Pokud ma nekdo zajem, tak napiste SZ.
Jarda

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#2 Příspěvek od PC-maniak »

=) neboj se toho ! zacni treba s diptracem je jednoduchy a do 300pinu zdarma.. kdyby 300 pinu nestacilo tak proste vis jak ?.... pro zacatek je to dobry program

tady mas pro zacatek .. je to anglina ale i kdyby si mu nerozumel tak z videa se da vsechno pochopit ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Va_NcvcZXps
Tomáš

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od hakamusai »

Jarda1976> pokud to máš pro nekomerční využití,můžeš zkusit Eagle (omezení 2vrstvy a velikost max 80x100 mm).
Jinak dá se to i v tom KiCadu,ale je s tím třeba se naučit (v Eagle se dá i bez kreslení schématu).

Uživatelský avatar
franta22
Příspěvky: 110
Registrován: 26 lis 2013, 01:00

#4 Příspěvek od franta22 »

jde to i ve kresleni win s mrizkou a meritko snadno zjistis pri printu na pauzak :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

to franta22: často je potřeba kreslit do palcového rastru - ten třeba v Malování v.5.1 u WIN XP nejde nastavit takže tento způsob může být nepohodlný až nepoužitelný...

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#6 Příspěvek od lopez »


Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od elnovy »

v libovolném rastru bez moznosti nastavit rozmer rastru lze namalovat
DPS ...nasledne pro kontrolni tisk na papir nastavit takove meritko tisku
(nahrada optickeho foto zvětšováku ) aby vyslednej rozteč např mezi deseti pinama byl 2,5cm ...tomuto rozmeru se rika kontrolni meritko .
...............
dps touto cestou se delali kdy jedine pocitace byly spektrum ( za soudruha presidenta HUSAKA), a foto zvetsovak to meritko resil , dnes ani foto cesta neni treba 8O 8O 8O
el.návrhář HW a SW a DPS

Uživatelský avatar
Jarda1976
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2016, 01:00

#8 Příspěvek od Jarda1976 »

Diky za navody, ale opravdu bych byl radeji, kdyby mi nekdo v KiCadu udelal navrh tistaku a trosku zkontroloval zapojeni. Ja bych se s tim trapil nekolik dnu a nekdo kdo se tim zabyva pravidelne to muze mit za tri hodinky hotovy a vysledek bude o uroven lepsi. Mam proste tolik prace, ze nevim co driv.

Takze nabidka stale plati, odmena cca. 500kc, detaily by jsme doladili pres SZ. Zatim se nikdo nenasel, tak beru kohokoliv kdo to umi udelat a je z CR.

Jarda

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#9 Příspěvek od hakamusai »

Proč sem nedáš schéma s popisem pouzder,případně to,co máš hotový v tom KiCADu ?

Uživatelský avatar
Jarda1976
Příspěvky: 3
Registrován: 07 pro 2016, 01:00

#10 Příspěvek od Jarda1976 »

Vyreseno, takze uz toto tema neni aktualni.
Naposledy upravil(a) Jarda1976 dne 14 pro 2016, 14:47, celkem upraveno 2 x.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#11 Příspěvek od hakamusai »

Dokreslit by to neměl bejt problém. K tomu modulu ESP 12E je fotoprint hotovej ? TP4056 je taky modul,ne ? Bude na dps,nebo mimo?

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“