Samsung UE46D5700, dokola se restartuje (vyřešeno)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hafan
Příspěvky: 146
Registrován: 17 lis 2009, 01:00

Samsung UE46D5700, dokola se restartuje (vyřešeno)

#1 Příspěvek od Hafan »

Zdravím. Mám tuto LCD smartku. Po připojení napájení se dokola restartuje (cca 15-20s). Naběhne logo, stihne to dolézt do situace kdy hlásí že nemá signál (není připojena) a pak se vypne a znovu startuje. Mám podezření na LED podsvícení.
Sehnal jsem schema napájecí desky (BN44-00423A), ale s italskými popisky. Proměřil jsem napájení, zatím jen napěťově. Netuším o kolik se může lišit napěťově proti schematu. Na 5V (A5V, B5V má být 5,3V mám 5.25V), 13V (B13V má být 12,8V mám 12,68V), VAMP (má být 12,8V mám 12,68V).
Na napájení LED podsvícení mám po startu 50V, ale po cca 2s skočí na 38,8V a pohasne podsvícení, běží dalších cca 15s a pak opět kompletní restart. Tady jsem skončil a prosím o radu co dál proměřit a jak prověřit to LED podsvícení. Předpokládám, že to neni normální, že pohasne.
Moc díky za pomoc
Naposledy upravil(a) Hafan dne 21 pro 2016, 01:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Zapoj podsvětlení na vyzkoušení na jiný zdroj, použil bych dva laboratorní zdroje v sérii, záleží, jestli toto máš k dispozici. Zdroj musí být samozřejmě zdroj proudu. Pozor na polaritu, obrácením prorazíš ledky. Ale asi to ledkami nebude, spíš zdroj, nakopnutý FW nebo HW problém na mainu.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#3 Příspěvek od Heno »

Pravdepodobnejsie miesto led podsvitu je havaria software. Ak je to main bn41-01660 tak je to 90% pravdepodobnost.

Uživatelský avatar
Hafan
Příspěvky: 146
Registrován: 17 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Hafan »

Ano je to ten board. Pred tim nez jsem se do toho vrhnul, jsem nasel, ze casta zavada je v EEPROMce (V mem pripade ATMLH134 2ECL). Jako reseni bylo uvedeno ji resetnout bud v servisnim menu, na coz v mem propade neni dostatecny cas, nebo ji resnout primo na desce zabranenim komunikace cipu (3,3V na SDA). To jsem ted zkusil, bez vysledku, do tovarniho nastaveni ji nedostanu. Nevim jak dlouho musi byt vyrazena komunikace cipu aby se resnul. Kolaps softu se da nejak vyresit ?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Tak ako písal Heno. Výmena naprogramovanej flash nand K9GAG08U0E . Osobná skúsenosť.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Heno »

Eepromky nezvyknu tak casto nechcene zmenit obsah... Nand flash skoro stale.
Eeprom sa sama resetnut alebo uviest do tovarnych nastaveni nevie.
Figel je v tom, ze pri zap. tv do zasuvky procesor po zobudeni zistuje co je v eeprom ak v tej chvili znemoznis aby v nej nieco nasiel, tak beh jeho programu sa zmeni v tom zmysle, ze on usudi, ze eeprom je prazdna a v zapati sa bude snazit do nej nahrat default data. Takze akonahle zacne nahravat, tak uz nesmies znemoznovat komunikaciu.
Takze chce to cvik vedet kedy odpojit dratik aby komunikacia bola obnovena.
Druha moznost je pamat vymazat po odletovani na programatore a spat naletovat.
Cpu zisti, ze je prazdna a nahraje tam do eeprom default data.
Naposledy upravil(a) Heno dne 10 pro 2016, 09:47, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#7 Příspěvek od Heno »

Ak sa tv samovolne a stale dokola pravidelne resetuje, tak sa s najväčšou pravdepodobnostou nedostanes do servisneho menu, bo tv je v akejsi nekonecnej slučke.

Uživatelský avatar
Hafan
Příspěvky: 146
Registrován: 17 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od Hafan »

To já se do servisního menu dostanu, ale už nestihnu volbu resetování, než se tam doklikám tak už se zrestartuje. Každopádně co čtu, jsou většinou vadné bloky paměti, takže je nutná výměna chipu. Kde jste si nechal měnit ten k9gag08u0e ?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#10 Příspěvek od KUBO »

Mi-ro tebe sa telka vypla a musel si ju zapnúť? Tu sa rieši problém s cyklickým reštartovaním tv.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od Zaky »

Hafan píše:To já se do servisního menu dostanu, ale už nestihnu volbu resetování, než se tam doklikám tak už se zrestartuje. Každopádně co čtu, jsou většinou vadné bloky paměti, takže je nutná výměna chipu. Kde jste si nechal měnit ten k9gag08u0e ?
Výše je odkaz na prodejce naprogramované paměti na Allegru, výměna není problém, s trochou šikovnosti to jde provést jen a pouze s mikropáječkou, odpájení horkým vzduchem je samozřejmě lepší, připájení nové pameti mikropáječkou je už pak úplně bezproblémové. Ještě jsem našel na Ebay nějakého prodejce naprogramovaných pamětí ze Španělska.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Kubo, sice vypíná ale problém může mít stejného pachatele. Kromě toho, že se nepokusí o opětovný restart, stejný projev. Nápadné je od jiných závad právě ta doba do vypnutí 20-30s. To že mě to už nezapne, může být tím, že SW je jinak poškozený. Problém mě stále zajímá páč mě ta mrcha zůstala a ještě jsem ji neposlal na SD. Majitel již koupil něco "lepšího". A tak kdyby se zadařilo, nezlobil bych se
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hafan
Příspěvky: 146
Registrován: 17 lis 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Hafan »

Tak jsem to objednal. Uvidíme, dám vědět jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#14 Příspěvek od Heno »

Tak som dnes robil jednu UE32D5500 s BN41-01660, ale musel som okrem výmeny NAND urobiť reball hlavného CPU, každopádne už aspon viem ako flashnúť novú NAND aby fungovala...

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#15 Příspěvek od Heno »

Mi-ro ak si to ešte nečítal, tak dobre tebe ani radit nebudem.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“