Universum 11AK19

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

Universum 11AK19

#1 Příspěvek od vamservis »

TV je po bouřce, ve zdroji vyměněn odpor R817 , diody v můstku ,D827 ,N-FET který jsem nahradil BUZ90 a zdroj se snažil naběhnout spínal na sekundáru měřitelné napětí na všech větvích, ale po výměně FET tranzistoru za P6NC60 z AME sepnul jenom jednou a opět odešel. Jak nato ?
Dík za nápad.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Robosand »

Skontroluj R870 (0R22) a R819 (0R33). Môžu byť prerušené (tým, že odišiel Q803), alebo sa mierne zvýšil ich odpor (bežná vada). V zdroji vymeň elyty (aj keď to viacerí kritizujú), pozri na R814 (47R) - pri meraní ich poodpájaj. Namiesto poistky, alebo namiesto R825 pripoj žiarovku (tým uchrániš FET). Zapni TVP, čo to bude robiť - osciloskom zisti priebeh na G FET tranz. Keď žiarovka svieti silno, obvod je v skrate, alebo tranz. Q802 je trvale vodivý (chybné budenie, alebo trvalá js zložka na G). Inak, je to dosť komlikovaný zdroj, ťažko je tu popísať postup, takže jediná rada - merať, merať, merať... Ono, vadný môže byť aj IO IC802, ale najprv skontroluj jeho napájanie, vstup, výstup ... a všetko okolo neho.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Robosand »

Pardon, reč je vždy o tranzistore Q802... Robo

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#4 Příspěvek od vamservis »

Odpory jsem měřil jsou OK, elyty vyměněny a zdroj startuji přez žárovku a přesto FET odejde. Měnil jsem i IO. Měl jsem jenom jeden nový FET a protože mi odešel tak čekám na nový z AME. telku jsem dočesně odložil.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od gumickar »

Předpokládám, že tam nedáváš tranzistor s kovovým pouzdrem? Zřejmě jsi něco vynechal, když ti to pořád odchází, odpory odletuj, na tišťáku to nezměříš.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“