Odpočet času do konce roku - název

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Wlezlej s Koulým - sosněte si tuhle knížku:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 967#839967
Návod na běžící text/světelný noviny v ní je....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#17 Příspěvek od Cowley »

EKKAR: konstrukce p.Kubina sleduji jiz leta :)

Kdyz on chtel nejdriv LED, pak se to zvrhlo k softwaru+tabletu a ted jsme se dostali k bezicimu textu. Jo s jidlem roste chut...

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#18 Příspěvek od wlezley »

S jídlem roste, to je jasný ale dnes je všechno trochu na palici. Stavebnička za 2-3 kila trochu práce - OK, když ale vysolím 1-2 tácy, tak bych rád něco víc než hračku na měsíc ;-)
Díky za Kubína, nevyšla konstrukce těch novin i v AR? Kolem roku 2000, nevíte někdo aspoň číslo nebo k nahlédnutí? Rád bych to našel, byla tam chyba, že při odpojení napájení se nulovala paměť. Měl jsem to tehdá v obchodě, spolu s výlohou se měl rozběhnout text, muselo to nonstop běžet, ale třeba se podaří tu chybku odstranit. Prosím ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Cowley píše:EKKAR: konstrukce p.Kubina sleduji jiz leta...
A "101 zajímavých konstrukcí" máš?
Vyšlo to taky těsně kolem roku 2000, taková modro-fialová brožovaná knížka... Jsou tam podobný návody, akorát už na ní nejsou takový šílený vobrázky jako na tý "rozsvěcovací"... Ale je tam třeba "mluvící voltmetr", kdy procesor vyčte data z ADC 7106 a z předem nasamplovanejch vzorků v paměti "odkoktá" hodnotu napětí atp. Pokusil bych se ti to časem případně najít v .pdfku ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#20 Příspěvek od wlezley »

Tu bych rád uvítal i já ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Budu muset DŮKLADNĚ HLEDAT - tenhle týden to určitě nedopadne. Ale podívám se na to, jestli to NENAJDU mezi svátkama ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#22 Příspěvek od Honza_dy »


Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#23 Příspěvek od Cowley »

EKKAR: v té Knize od p. Kubína, nejúspěšnější "konstruke", jak se píše na obálce, je konstrukce těch světelných novin, co vyšla kdysi v KTE :) to už je let...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Je to možný, ale já se k tomu nedostanu dřív než těsně před Svátkama nebo dokonce až mezi Vánocema a Novým Rokem - aktuálně mám v pácu cosi korespondenčně rozdělanýho s jedním kolegou tady z fóra a zabírá mi to skoro všechen volnej čas ... Až to bude fachčit, podívám se po tý knížce.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#25 Příspěvek od Cowley »

EKKAR: Ja psal o ty knizce, na kterou si daval nahore uz odkaz... :)
Konstrukce, ktere vas rozzari.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

No a ten odkaz na ni sem jsem dával právě proto, že v ní jsou ty "světelný noviny" s LED maticema 8x8, řízený přes příslušný spínací stupně procesorem tuším 8035 ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#27 Příspěvek od Cowley »

wlezley píše:... nevyšla konstrukce těch novin i v AR? Kolem roku 2000, nevíte někdo aspoň číslo nebo k nahlédnutí? ...
Vyšlo to v KTE 06/1993, to už je let...

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#28 Příspěvek od wlezley »

Ano, už jsem našel, sosnul a je to fakt ten Kubín. Kombinace "procesorová karta" + "světelné noviny". Pěkná konstrukce, klasické součástky jen DPS asi pohledám něco lepšího, ať se to nesype pod rukama. Pořád mám v povědomí ty potíže s eprom průjmem, snad to nebude trápení :-( Díky
REM: Děsí mě, že jsem se seknul o 7 let, to je šílený jak je TO starý :-D

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#29 Příspěvek od Cowley »

Prave proto, ze uz je TO dneska stary, bych TO nestavel... :)
Displej bych udelal maximalne pasivni a nechal to "ladovat" treba prave z Arduina.
Nebo koupit hotovy displej s protokolem RS232.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#30 Příspěvek od wlezley »

Protože appka (tablet 7") šlape už druhý den a vše přežilo i -6°C, dal jsem na radu a prohrabal web kolem těch světelných novin. Uznávám pochybení a jak napsal Cowley (p.s. co je VB6 a kde to roste?), fakt je TO starý :-) Jeden fakt čumí s otevřenou hubou. Arduino - 100Kč, LED matrice, red 16x64 - 300 Kč, RGB - kolem tisícovky. Konstrukce jsou snad uplně na všechno, paráda! Jen jsem nepochopil, jak se to nabíjí? Arduino starter kit, jasné, je tam i nějaký soft nebo tak. Ale když koupím jen levný MEGA328, jakým způsobem se do toho leje benzín? USB to identifikuje nebo to vyžaduje driver, potřebuji hex nebo exe soubor a přes co ho přetáhnu? Doporučte mi nějaký software, kde můžu jen tak mrknout a trochu si to osahat? Ta hračka se mi líbí, za ty prachy? dost dobrý. [/b]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“